Неділя, 18 листопада 2018
• Новий секс-символ українського кіно Олег Москаленко: «Катя сказала мені: «Не гальмуй!» Я подивився на неї… і все» • Сергій Тарута: «Маємо побудувати таку країну, яку будуть поважати в усьому світі» • Завдяки депутатам-націоналістам в Тернопільській області більше не поширюватимуть російський медіа-продукт • Тернополянка Леся Голик пішки пройшла 300-кілометровий Шлях Святого Якова • Василина Зозуля — співачка на мільйон… переглядів! • У Тернополі — урочистості з нагоди 100-річчя відновлення незалежності Польщі • Газові олігархи знову збагачуються, або Чому ростуть тарифи на тепло? • Військового контрактника з Тернопільщини вбили у Дніпрі • Тернопільська міськрада підняла тарифи на проїзд • Справа Франіва: що вирішить апеляція? • «Душу свого сина Романа не продаю!» • Біатлонний сезон покажуть телеканали UA: ПЕРШИЙ і СПОРТ1 • Завідуюча дитсадком у Бучачі з… підробленим документом • Посол США Марі Йованович: «Тернопіль — одне з небагатьох міст, де мерія оплачує навчання студентів з подальшим працевлаштуванням» • Архів Тернопільщини переїде у нове приміщення • Олександр Усик захистив усі пояси, проте в поєдинку з Белью йому було дуже непросто • Лідер «Батьківщини» змушує владу знизити тарифи • Юлія Тимошенко: «Прошу всю потужну команду нашої партії стати на захист людей» • У ДТП загинув чемпіон Європи та світу Андрій Пушкар • Інна Богословська: «Якщо на виборах ми не змінимо ситуацію, то через 2-3 роки замість держави залишаться Київ і кілька прилеглих областей»
Завдяки програмі термомодернізації тернополяни можуть не боятися зими і «тарифних сюрпризів» від центру

Опубліковано: 16 Листопада о 12:00 21


Програма почала діяти кілька років тому. Її заходи спрямовані на суттєве зменшення споживання газу, скорочення втрат тепла і розумне використання енергоносіїв.


Тернопіль і тернополяни продовжують готуватися до зими. При цьому заходи, що їх вживають містяни разом з мерією, мають допомогти проти холодів і навіть у ситуації повної непрогнозованості тарифної політики центру. Це все — завдяки програмі  термомодернізації, яку керівництво міста крок за кроком втілює у життя.

Нещодавно очільник Тернополя Сергій Надал повідомив, що від початку 2017 року у місті утеплили 12 багатоповерхових будинків. Завершуються роботи ще у трьох будинках за адресами: вул. В.Великого, 8, вул. Будного 50а та вул. Збаразька, 37. Цьогоріч проведено також заміну вікон на енергозберігаючі в дев’яти будинках, які взяли участь у програмі термомодернізації, а ще в одному здійснили заміну тепломереж. Загалом лише цього року програмою термомодернізації скористалися мешканці 22-ох будинків у Тернополі. Модернізацію будівель проводять у рамках “Програми енергоефективності, енергозбереження та термомодернізації житлового фонду Тернополя” на умовах співфінансування: 70% — з міського бюджету, 30% — кошти тернополян. Програма почала діяти кілька років тому. Її заходи спрямовані на суттєве зменшення споживання газу, скорочення втрат тепла і розумне використання енергоносіїв. У тих будівлях, де проведено заходи із термомодернізації, споживання газу скоротилося в окремих випадках до 70 %! А це «живі» гроші. Адже найбільше тепла «тікає» через неутеплені стіни та вікна.

Загалом комплексна програма покращання енергоефективності Тернополя включає кілька головних напрямків:

По-перше, це утеплення фасадів і заміна вікон. Тут особливо важлива позиція активних громадян, які готові взяти участь у програмі співфінансування. Адже вкладені кошти окуповуються часто за один опалювальний сезон. Крім того, є і нематеріальна складова. Кожен з таких тернополян працює на благо громади. Фактично ці люди економлять спільні кошти, які місто змушене було б витрачати на неефективну систему опалення. А це можливість розвиватися.

По-друге, це встановлення індивідуальних теплових пунктів (ІТП), що дозволяє скоротити споживання газу, поступово відмовитися від довгих магістральних теплопроводів (на яких найбільше втрачається тепла), забезпечити будинки постійною гарячою водою і гарантувати комфортну температуру у квартирах за будь-якої погоди. ІТП сам регулює температуру батарей залежно від температури повітря надворі і від температури у приміщеннях. На даний момент у місті вже встановлено понад 70 ІТП. Загалом же планується повністю модернізувати житловий фонд міста. Встановлення ІТП має додаткову перевагу. Саме тому у Тернополі обрали, можливо, повільнішу, але ефективнішу стратегію, коли теплолічильники встановлюють у складі ІТП. Це дає змогу економити, а не просто фіксувати стан витрат тепла і перекладати витрати на мешканців, як у випадку, коли просто встановлюють лічильники тепла у непідготовленому будинку.

По-третє, це перехід від чотирьохтрубної системи централізованого опалення до двотрубної. Відмінність полягає в тому, що за двотрубної системи вода підігрівається безпосередньо поблизу будинку, на відміну від чотирьохтрубної, коли вода грілася централізовано і постачалася до будинку по довгих магістралях, де були великі втрати.

По-четверте, це впровадження системи віддаленого керування і моніторингу процесу теплопостачання (SCADA). У поєднанні з установкою ІТП це дозволить запровадити систему спостереження за роботою теплових мереж з центрального диспетчерського пункту в режимі реального часу та із врахуванням погодних умов. Завдяки цьому можна буде визначити оплату за фактичне споживання в місцях загального користування, оперативно реагувати на надзвичайні ситуації, оптимізувати розподіл тепла та енерговитрати у загальноміському масштабі.

Таким чином, кожен з тернополян, хто бере участь у програмі термомодернізації та підтримує цей курс міського виконкому, працює на спільне благо. Тернопіль стає енергоефективним та менш залежним від примх централізованої тарифної політики. По суті, це унікальна реформа, бо роблять її силами місцевої громади. У більшості країн Європи такі програми реалізовували лише на загальнодержавному рівні.

Марта Підгірна


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Актор Олег Москаленко виконав головну роль у найбільш очікуваному українському фільмі десятиліття «Дике поле» – екранізації одного з найуспішніших романів культового письменника Сергія Жадана...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


У минулому широко знаний бізнесмен, а нині політик розповів, чому він пішов у політику і представив програму дій «Принципи поваги», яку партія «Основа» пропонує суспільству...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Під час пленарного засідання сесії відповідне звернення виголосив голова Тернопільського обласного осередку ВО «Свобода» Олег Сиротюк...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:00


Ця паломницька дорога відома вже майже тисячоліття і нині є однією з найпопулярніших серед мандрівників у всьому світі...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00


Тернопільська «Зозулька» і весь інтернет “на вуха” поставила, і в музичному середовищі по всій Україні про себе на повен голос заявила...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00Теми дня
16 Листопада
15 Листопада
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео