Понеділок, 21 січня 2019
• Осінній атентат у Мюнхені • Степан Барна:«Маємо робити ставку на розвиток малого та середнього бізнесу в області» • Дотягнутися пальцем до обличчя • Тарас Юрик: «Тернопільські представники медведчуківської політсили «За життя» виступили проти Української церкви» • 20 облич’2018: Михайло Левицький • «У наступному житті я хотів би народитися в Україні і бути футболістом, як Шевченко!» • Короп, запечений у духовці • Олександр Рикун: «Мене одночасно запрошували і до «Шахтаря», і до «Динамо», але на заваді стали проблеми з режимом» • Тернопіль – туристичний форпост України • Картина – пальчики оближеш! • Митрополит Епіфаній: «Обрання було для мене несподіванкою…» • Помстився зятю — спалив авто • 20 облич’2018: Ігор Слюсарчук • Демократичні сили визначилися з єдиним кандидатом у президенти • Наколядували на рекорд! • Фатальна аварія у Ступках • Даринка впала на сцені… • Олександр Шевченко: «Щастя – це коли всі навколо щасливі» • Досі згадувати Кіріла в храмах – це злочин! • Президент Петро Порошенко: «Найважливіший фактор нашої єдності – українська мова»
Завдяки програмі термомодернізації тернополяни можуть не боятися зими і «тарифних сюрпризів» від центру

Опубліковано: 16 Листопада о 12:00 21


Програма почала діяти кілька років тому. Її заходи спрямовані на суттєве зменшення споживання газу, скорочення втрат тепла і розумне використання енергоносіїв.


Тернопіль і тернополяни продовжують готуватися до зими. При цьому заходи, що їх вживають містяни разом з мерією, мають допомогти проти холодів і навіть у ситуації повної непрогнозованості тарифної політики центру. Це все — завдяки програмі  термомодернізації, яку керівництво міста крок за кроком втілює у життя.

Нещодавно очільник Тернополя Сергій Надал повідомив, що від початку 2017 року у місті утеплили 12 багатоповерхових будинків. Завершуються роботи ще у трьох будинках за адресами: вул. В.Великого, 8, вул. Будного 50а та вул. Збаразька, 37. Цьогоріч проведено також заміну вікон на енергозберігаючі в дев’яти будинках, які взяли участь у програмі термомодернізації, а ще в одному здійснили заміну тепломереж. Загалом лише цього року програмою термомодернізації скористалися мешканці 22-ох будинків у Тернополі. Модернізацію будівель проводять у рамках “Програми енергоефективності, енергозбереження та термомодернізації житлового фонду Тернополя” на умовах співфінансування: 70% — з міського бюджету, 30% — кошти тернополян. Програма почала діяти кілька років тому. Її заходи спрямовані на суттєве зменшення споживання газу, скорочення втрат тепла і розумне використання енергоносіїв. У тих будівлях, де проведено заходи із термомодернізації, споживання газу скоротилося в окремих випадках до 70 %! А це «живі» гроші. Адже найбільше тепла «тікає» через неутеплені стіни та вікна.

Загалом комплексна програма покращання енергоефективності Тернополя включає кілька головних напрямків:

По-перше, це утеплення фасадів і заміна вікон. Тут особливо важлива позиція активних громадян, які готові взяти участь у програмі співфінансування. Адже вкладені кошти окуповуються часто за один опалювальний сезон. Крім того, є і нематеріальна складова. Кожен з таких тернополян працює на благо громади. Фактично ці люди економлять спільні кошти, які місто змушене було б витрачати на неефективну систему опалення. А це можливість розвиватися.

По-друге, це встановлення індивідуальних теплових пунктів (ІТП), що дозволяє скоротити споживання газу, поступово відмовитися від довгих магістральних теплопроводів (на яких найбільше втрачається тепла), забезпечити будинки постійною гарячою водою і гарантувати комфортну температуру у квартирах за будь-якої погоди. ІТП сам регулює температуру батарей залежно від температури повітря надворі і від температури у приміщеннях. На даний момент у місті вже встановлено понад 70 ІТП. Загалом же планується повністю модернізувати житловий фонд міста. Встановлення ІТП має додаткову перевагу. Саме тому у Тернополі обрали, можливо, повільнішу, але ефективнішу стратегію, коли теплолічильники встановлюють у складі ІТП. Це дає змогу економити, а не просто фіксувати стан витрат тепла і перекладати витрати на мешканців, як у випадку, коли просто встановлюють лічильники тепла у непідготовленому будинку.

По-третє, це перехід від чотирьохтрубної системи централізованого опалення до двотрубної. Відмінність полягає в тому, що за двотрубної системи вода підігрівається безпосередньо поблизу будинку, на відміну від чотирьохтрубної, коли вода грілася централізовано і постачалася до будинку по довгих магістралях, де були великі втрати.

По-четверте, це впровадження системи віддаленого керування і моніторингу процесу теплопостачання (SCADA). У поєднанні з установкою ІТП це дозволить запровадити систему спостереження за роботою теплових мереж з центрального диспетчерського пункту в режимі реального часу та із врахуванням погодних умов. Завдяки цьому можна буде визначити оплату за фактичне споживання в місцях загального користування, оперативно реагувати на надзвичайні ситуації, оптимізувати розподіл тепла та енерговитрати у загальноміському масштабі.

Таким чином, кожен з тернополян, хто бере участь у програмі термомодернізації та підтримує цей курс міського виконкому, працює на спільне благо. Тернопіль стає енергоефективним та менш залежним від примх централізованої тарифної політики. По суті, це унікальна реформа, бо роблять її силами місцевої громади. У більшості країн Європи такі програми реалізовували лише на загальнодержавному рівні.

Марта Підгірна


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Степан Бандера народився 1 січня 1909 року на Івано-Франківщині в патріотичній родині священика...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Прикладом успішно реалізованих проектів, вважає голова ТОДА, є відкриття нових підприємств...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:00


Для канадця Адоніса Стівенсона після нокауту від Олександра Гвоздика це стало завданням на цілий день
...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00


Україна торжествує! Єдина православна церква, про яку століттями мріяли покоління українців, стала реальністю. Здійснилося те, що донедавна вважалося фантастичним і нереальним...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:00


Ось уже удев’ятнадцяте «НОВА…» визначає рейтинг таких людей на Тернопіллі — 20 облич року.
І разом з ними пропонуємо Вам також згадати рік, що минає, — які спогади він залишить у пам’яті...


Рубрика: Опубліковано: о 10:00Теми дня
21 Січня
18 Січня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео