Понеділок, 27 березня 2023
• У парку «Загребелля» виявлено факти незаконного збирання березового соку • Студентка-нігерійка Джульєтта заспівала “Черемшину” для коханого • Кохання, загартоване війною • У Тернопільській громаді триває двомісячник благоустрою • Жива легенда УПА: мешканка Тернопільщини святкує поважний ювілей • Вчинив домашнє насильство – зумій понести за нього відповідальність • «Контінентал» розпочав весняну посівну • 77 тисяч гривень – за неіснуючий квадроцикл • Викрав телефон із-під прилавка • Сергій Добалюк: «У час війни кожен із нас мусить бути волонтером» • Майстриня з Тернопільщини втратила понад 15 тисяч гривень • «Війна знімає маски. На фронті всі — справжні» • «Гаряча лінія» для підтримки родин полеглих Героїв • Міський голова Тернополя відвідав на передовій захисників із 44-ої тернопільської бригади • Волонтерка Тіфані привезла допомогу до Тернополя • «Я не прийшов вбивати, а — захищати рідну землю» • Ляльки Лідії Лапки — для перемоги • Іконописець Володимир Шерстій пройшов пекельні бої на Харківщині • Фонд житла — для тимчасового проживання переселенців • Російська ракета вдарила по Підгаєччині
Завдяки термомодернізації в Тернополі поки що стримують тарифи на тепло

Опубліковано: 26 Листопада о 9:52 10


Тернопіль належить до найбільш енергоефективних міст України. Тут вже більше десяти років реалізовують комплексну програму термомодернізації, запроваджену ще під час першої каденції міського голови Сергія Надала за участі міжнародних інституцій з Європи та США. Як показує практика, стратегія розумного використання енергоносіїв — це єдиний спосіб боротися з високими тарифами.


Дітям у садочках тепло
У рамках даної програми в Тернополі цього тижня завершили термомодернізацію садочка № 34: утеплили фасад і замінили вікна. Влітку такі ж роботи виконали ще у трьох дошкільних закладах.
Як показує практика, за рахунок термомодернізації для опалювання будівель споживається на 50-80 % менше енергії. В масштабах міста це суттєва економія витрат на опаленні, незважаючи навіть на регулярне підвищення тарифів з боку уряду та газового монополіста НАК “Нафтогаз України”, який тільки за останніх три місяці підвищив тарифи на понад 70 %.
Ефективні технології
Як всім відомо, програму термомодернізації житлового фонду й мереж теплопостачання в Тернополі почали більше десяти років тому з обранням на посаду міського голови Сергій Надала. Тоді команда новообраного міського голови вирішила в цьому питанні йти європейським шляхом. До розробки програми модернізації залучили фахівців із скандинавських країн та США, тобто країн, де достатньо суворі зими і де найкраще розуміються на теплозбереженні.
На першому етапі у місті провели енергетичний аудит і розробили детальний план змін на найближчі кількадесят років. Надалі перейшли до конкретних дій — утеплення будівель, заміни вікон і дверей на енергозберігаючі, заміни чотирьохтрубної системи постачання тепла на двотрубну, заміни котлів, насосів та іншого застарілого устаткування на комунальних підприємствах. Як наслідок, тернопільським комунальникам вдалося минулого опалювального сезону скоротити споживання газу приблизно на 15 %, а споживання електроенергії — на 20 %.
Станом на сьогодні вже у третині житлового фонду міста встановлені ІТП (індивідуальні теплові пункти), які дозволяють автоматично регулювати температуру в домівках залежно від температури назовні і тим самим не платити зайвого, коли надворі теплішає. Завершальним же етапом стане впровадження системи віддаленого керування і моніторингу процесу теплопостачання (SCADA), що дозволить контролювати роботу теплових мереж, виявляти тепловтрати і усувати їх в режимі реального часу.
Економія коштів людей
Результати впровадження програми тепломодернізації вже сьогодні може відчути практично кожен тернополянин. Саме завдяки цьому наразі вдається стримувати тарифи на теплопостачання. Якби ж цієї програми не було, то кожна тернопільська родина платила б за тепло більше в середньому на 500 грн. у місяць. Більше того, протягом останнього року в Тернополі вже кілька разів навіть зменшували тариф на гарячу воду, попри постійне зростання ціни на газ. Тернопіль бореться з тарифами по-європейськи, спираючись на економію та ефективність.
Оцінкою такої роботи є вдячність тернополян команді Сергія Надала, а також той факт, що 8 жовтня цього року Тернопіль був визнаний найкращим у всеукраїнській номінації “Найкраще енергоефективне місто”, обійшовши більше десяти конкурентів.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Щоб пограти в азартні ігри, які описуються на Чемпіон Клуб сьогодні, не потрібно їхати в інше місто чи країну. Слоти, рулетка, покер та інші розваги доступні з ПК, ноутбуків і смартфонів...


Рубрика: Опубліковано: о 17:59


Програші не любить ніхто, особливо затяті гравці в азартні розваги. Тим не менш, вони продовжують грати, розуміючи, що можна втратити солідну суму...


Рубрика: Опубліковано: о 17:48


22 березня в Тернопільській громаді у парку «Загребелля» патрулюючи місто вранці, працівники управління муніципальної інспекції спільно з поліцейським офіцером громади затримали громадян, які здійснювали незаконний збір березового соку...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:57


Тернопільська студентка-нігерійка Джульєтта заспівала пісню «Черемшина» українською мовою в подарунок чоловікові...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:55


У Бучацькій громаді на рушничок щастя стали військовослужбовець Володимир Гутнік та його кохана Тетяна...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:10Теми дня
25 Березня
24 Березня
23 Березня