Середа, 05 серпня 2020
• Шахраї видурили в пенсіонерки 100 тисяч гривень через “грошову реформу” • На Кременеччину привезуть картини Тараса Шевченка • На Тернопільщині за добу 27 випадків зараження на COVID-19 • Сергій Надал: “Тернопіль хочуть взяти у карантинну блокаду” • Чому літо не “вбило” коронавірус? • “Дзвони Лемківщини” через карантин відбуваються в онлайн форматі • Медикам і водіям “швидкої” піднімуть зарплати • Директори тернопільських шкіл танцювали на набережній! • Перший ремонт за 50 років. У Хоросткові капітально оновлюють школу • Депутати міськради дадуть оцінку законності постанови щодо віднесення Тернополя до «червоної» зони • Випускний-2020: сукня з 100-метровим шлейфом, маски і дистанція (фоторепортаж) • Тернопіль внесли до червоної карантинної зони • Через карантин потяги не зупинятимуться у Тернополі • COVID-19 на Тернопільщині: із 3035 хворих 1796 одужали • Мешканець Тернопільщини втретє захворів на “коронавірус” • На Борщівщині зіткнулися мотоцикл та іномарка • Як відбуватиметься навчання в школах з 1 вересня? • Богданчика виховує тільки бабуся. Нині він потребує допомоги… • Найкращі квіти з доставкою у Тернополі та області • Українцям відкриті для відпочинку кордони 6 країн
Завідуюча дитсадком у Бучачі з… підробленим документом

Автор: Опубліковано: 15 Листопада о 14:00 6795


Обуренню бучаччан не було меж: як можна допускати такий огидний «совок» у теперішній час.


«Совок» у бучацькій освіті не так легко викоренити… У червні цього року інтернет підірвав стрім бучацького громадського активіста Романа Довбенка про те, як у робочий час у своєму кабінеті святкував день народження начальник районного відділу освіти Михайло Гавловський. Люб’язно привітати його прийшла підлегла — завідуюча Бучацьким дошкільним навчальним закладом «Пролісок» Марія Колега. Прийшла не сама, а з трьома вихованцями закладу. Чиновник не сподівався, що саме в таку трепетну мить до нього навідається активіст із камерою, тож не встиг «згладити» картинку — прибрати зі столу «поляну»… Відео з кабінету керівника бучацької освіти переглянули в інтернеті близько 80 (!) тисяч осіб. Обуренню бучаччан не було меж: як можна допускати такий огидний «совок» у теперішній час?! А ще більше людей обурило, що завідуюча дитсадком привела на цю оказію ще й своїх вихованців.

Колега колезі — ворог?

Як виявилося, батьки трьох дітей, яких Марія Колега привезла на такий «захід», не були попереджені про це. Після інциденту районне керівництво скликало комісію, пану Гавловському було оголошено догану, а згодом він добровільно пішов із посади. А ось дії завідуючої дитсадком розцінили двояко: комісія районного відділу освіти підтвердила порушення навчально-виховного процесу ДНЗ у зв’язку із залученням дітей в особистих цілях, а ось відділ молоді та спорту Бучацької РДА не побачив порушень прав дітей. Дивина та й годі… Марія Колега пішла на лікарняний, а дотепер — у відпустці. Нещодавно до того всього ще й виплив цікавий факт, що завідувачка багато років працювала з… підробленим документом про освіту. «НОВА…» поцікавилася цією ситуацією.

На поведінку одіозної завідувачки дитсадком батьки вихованців не раз скаржилися між собою, але до контролюючих органів не зверталися. Перевірити її діяльність взялася місцева мешканка Валентина Проста, родина якої давно в немилості у завідувачки через особисте питання. Вісім років вихователем у «Проліску» працює донька пані Валентини — Мар’яна Стрілецька. Власне пані Колега самовільно зняла виховательці розряд, що й загострило ситуацію.

— Ми стали на захист своєї доньки, бо завідуюча дитсадком незаконно зняла їй розряд, за цим фактом порушено кримінальне провадження, — розповідає пані Валентина. — Йде мова не тільки про розряд, а загалом про цькування та помсту. Певний час ми терпіли все це, але так не може тривати далі. Торік завідуюча відверто сказала доньці, що зняла їй розряд через… батьків. Річ у тому, що я подавала свою кандидатуру на посаду керівника районного будинку культури, оскаржувала через суд порушення правил проведення конкурсу і стала ворогом місцевого керівництва, тому мені мстять… Але навіщо зачіпати мою доньку? Через таку ситуацію я вирішила перевірити роботу завідуючої. Витребувала запитами документи про роботу дошкільного закладу, було ініційовано перевірку в «Проліску», тож випливло чимало порушень…

Університет не підтвердив довідку

— Комісія виявила системні порушення у роботі завідувачки, у мене є відповідні висновки, — продовжує Валентина Проста. —  Статути в ДНЗ ще з радянських часів, книга наказів та трудові книги ведуться з порушеннями, правил внутрішнього трудового розпорядку нема, графіків роботи вихователів нема, положень із охорони праці нема, протоколів зборів нема… Через порушення пожежної безпеки можуть закрити заклад. Комісія також підтвердила, що дітей вивозили вітати начальника освіти незаконно. Та за це все завідуючу не звільнили, а лише оголосили їй догану. Окрім того, під час перевірок було виявлено «липовий» документ — на основі якого Марія Колега 14 років працювала логопедом у «Проліску».

У довідці Прикарпатського університету за 19 вересня 2002 року сказано, що Колега є студенткою заочної форми навчання за спеціальністю «Дошкільне виховання. Дефектологія: логопедія». Підписаний «документ» нібито деканом невідомо якого факультету, без вказування прізвища, на ледь видній печатці не розібрати даних, додаток-витяг із вказаними годинами вивчення дисципліни підписав професор Лисенко, утім, витяг — без дати, вихідного номера… Насправді завідуюча дитсадком отримала диплом Прикарпатського університету 12 липня 2002 року за спеціальністю «Дошкільне виховання» (кваліфікація — методист дошкільного виховання, викладач дошкільної педагогіки і психології). У дипломі — жодного слова про логопедію! Отож, я подала запит до Прикарпатського університету і отримала відповідь, що Марія Колега навчалася у вузі з 4 жовтня 2001 року до 12 липня 2002 року і отримала диплом за вищезгаданою кваліфікацією, про логопедію — теж ні слова. Це дає підстави вважати, що довідка підроблена. Звісно, остаточно це має підтвердити слідство, а відповідно й вжити заходів реагування. Окрім того, як виявилося, за інструкцією завідувачка ДНЗ взагалі не мала права (!) викладати логопедію. Коли це все з’ясувалося, районний відділ освіти з вересня цього року не дозволив Марії Колезі викладати логопедію. Усе це добре, але всі ці роки вона ще й незаконно отримувала зарплату. Останнім часом за логопедію їй нараховували щомісяця по 4350 грн. Стосовно «липової» довідки засідала комісія районної адміністрації, було відправлено запит до вузу і отримано підтвердження, що пані Колега не здобувала у Прикарпатському університеті фах логопеда.

«Я не давала згоди, щоб моя дитина їхала вітати чиновника…»

Вихователька Мар’яна Стрілецька розповіла “НОВІЙ…» про ставлення до неї завідувачки.

— Коли я запитала, чому мені зняли розряд, отримала відповідь від Марії Григорівни, що це була команда «зверху» через моїх батьків, — розповідає пані Мар’яна. — Завідуюча давно безпідставно пресує мене, принижує… Приходила на мої заняття з іншими колегами, на педраді розказувала, що я некомпетентна, що те не так зробила і те не так сказала. Я пояснювала, що маю певне бачення заняття, тому так його проводжу. Марія Григорівна намовляла і намовляє колег, щоб не спілкувалися зі мною. Бувало, стоїмо разом у коридорі, тільки з’являється на горизонті завідуюча, усі відходять від мене, мовляв, вибач, не хочемо проблем. Не ставила мені годин, розривала робочий день. Розряд могла зняти тільки комісія, яка присвоїла його, але Марія Григорівна сама це зробила. Завідувачка втручається в мої особисті справи. Коли я була на сесії, вона викликала мою дитину до себе і розпитувала, хто привозив її, у кого зараз живе дитина. «Приходила тьотя в окулярах і розпитувала мене…» — розповідала дитина вдома. Та й колеги зізнавалися про це. Це переходить усі розумні межі… «Будеш рот відкривати, напишу тобі догану, і всі підпишуть», — погрожувала мені. У дитсадку панує атмосфера залякування. Завідувачка вихваляється зв’язками у вищих кабінетах, щоб ніхто не насмілився виступити проти неї. До речі, діток для привітання начальника відділу освіти вона брала саме з моєї групи, не сказавши, куди саме, підставляючи цим і мене…

Наші журналісти поспілкувалися з мамою однієї дитини, яку Марія Колега, як зазначила комісія, «використала в особистих цілях»:

— Я не давала згоди, щоб моя дитина їхала вітати чиновника. Мене про це ніхто не запитував… Зателефонували знайомі і сказали зайти у Фейсбук, глянути відео. Я була шокована… Так не можна робити! Я про це казала завідуючій. Вона відповіла, що не бачить в тому нічого страшного. До мене телефонували представники комісії, яка вивчала це питання, я погодилася підтвердити свою позицію, але більше ніхто не звертався.

«НОВА…» попросила прокоментувати перипетії у ДНЗ «Пролісок» і завідувачку закладу.
— Маю освіту логопеда, у 2002 році я навчалася в Івано-Франківську, тоді ще не давали такого диплома. Мені вже підготували роз’яснення, невдовзі зможу все це довести, — сказала Марія Колега. — Маю кілька дипломів — львівський, кременецький, всюди вивчала корекційну і логопедичну роботу. У 2015 році була на курсах з логопедії у Кам’янець-Подільському університеті, моя курсова робота надрукована у віснику вузу, того ж року я атестувалась. 18 років працюю логопедом і ніхто не мав до мене претензій. Те, що говорять тепер, то таке… Я — заслужений працівник освіти, відмінник освіти. Наш садочок переміг у конкурсі на кращий дошкільний заклад області. Одна бучаччанка порушила питання про те, що я вітала свого начальника. Просто у садочку працює її донька, хочуть зайняти моє місце… Діти вітають у церкві владику, діти вітають президента, то що такого, що і я взяла дітей з собою? Я обіцяла тим вихованцям, що повезу їх до міста, покажу людей, які дбають, щоб у нашому дитсадочку було гарно. Вважаю, що тут нема жодного порушення…


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Нині двоє жінок 1987 та 1989 років народження та їхній спільник – водій автомобіля, 1984 року народження затримані в порядку статті 208 КПК та перебувають в ізоляторі Старокостянтинівського відділу поліції, адже останній їхній злочин оперативники задокументували саме на території цього району Хмельниччини...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 14:52


Забезпечення охорони унікальних полотен Тараса Шевченка – про це йшлося під час робочої зустрічі директора Кременецького краєзнавчого музею Андрія Левчука, очільника тернопільської поліції Олександра Богомола та керівника Управління поліції охорони області Олега Іващенка. Виставку акварелей організатори планують провести восени...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 14:43


Станом на 03 серпня 2020 року в Тернопільській області за результатами досліджень методом ПЛР – у 3113 випадках діагноз лабораторно підтверджений (2847 дорослих, 266 дітей), з них 39 летальних. Видужало 1828 осіб...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:00


Рішення про внесення Тернополя до "червоної зони" карантинних обмежень є політичним, заявив міський голова Сергій Надал...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 16:29


Лікар-інфекціоніст з Київської міської клінічної лікарні Євген Дубровський прокоментував особливості циркуляції вірусів в різних погодних умовах...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:13Теми дня
3 Серпня
2 Серпня
1 Серпня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео