Середа, 11 грудня 2019
• Депутати Тернопільської облради просять Володимира Зеленського взяти справу Мирошниченка під особистий контроль • Підсумки зустрічі нормандської четвірки: про що домовилися Зеленський і Путін • Крапля сонця на зимовій тарілці: кому корисно їсти хурму? • Ліниві кнедлики з грибним рагу • Накрили бордель у Тернополі • Фест погуляли! Так виглядало найдорожче весілля України 2019-го • Танці до пліток доведуть. Що у Мішиної з Остапчуком? • Подвійне життя • «Держава у смартфоні» отримала своє обличчя • Міський голова Тернополя отримав нагороду Верховної Ради України • Що насправді є піст? Думки і поради Любомира Гузара • Бій Усик – Чісора відбудеться на початку наступного року • Посадовець хотів «чотири штуки баксів» • Ігор Мосійчук: «Андрій Богданець — брехун, який прикривається святим» • Команда Сергія Надала прозвітувала перед громадою: транспортна реформа, Тернопільська МТГ, Гаївський міст, цілодобова гаряча вода і багато-багато іншого… • Метаморфози Леоніда Кучми • Міцніший за міст! Легендарному академіку Борису Патону — 101 рік! • Допінг-раша: країну-агресора можуть залишити поза світовим спортом на чотири роки • Коли «Ціна правди» — життя • У Тернополі опублікували Карту відповідальності за прибирання доріг, проїздів та дворів взимку
Життя колишніх: що роблять і куди роз’їхались люди Порошенка

Опубліковано: 15 Листопада о 10:00 27


Зміна політичних режимів зазвичай проходить двома паралельними курсами.


Борис Ложкін і Петро Порошенко.

З одного боку – представники нової влади з помпою заїжджають у владні кабінети, демонструють “максимальну відкритість”, висміюють старі інтер’єри чи намагаються кудись переїхати. З іншого – члени старої команди намагаються якомога тихіше розчинитись в медійному середовищі, зібрати речі, зникнути на якийсь час. Для цього підходять будь-які способи і напрямки авіасполучення.
“Українська правда” розповідає про те, як живуть і чим займаються після програшу виборів люди з оточення експрезидента Петра Порошенка.

Глава АП Борис Ложкін — Монако

Петро Порошенко був у схожій ситуації, що й Володимир Зеленський, коли виграв вибори у 2014: у нього не було своєї команди, здатної швидко взяти до рук усю вертикаль президентської влади. Він до останнього тримав інтригу щодо того, хто стане главою його Адміністрації. І коли він оголосив свого кандидата, то на подив багатьох, це був не системний політик, а людина з бізнесу – партнер Порошенка у медіа, власник “Українського медіа-холдингу” Борис Ложкін.

Ложкін намагався перебудувати АП за бізнесовими канонами: саме він започаткував практику прийому на державні посади іноземних фахівців типу Наталки Яресько чи Айвараса Абромавичуса. Але державне життя, як виявив Ложкін, не зовсім його. Особливо, коли замайоріла перспектива подавати електронні декларації. Тож через трохи більш як два роки на посаді Борис Євгенович подав у відставку.

За тих два роки, що Ложкін обіймав посаду глави АП, він встиг стати головним переговірником Банкової з олігархами, у тому числі з групою “Приват” Коломойського-Боголюбова. Власне, саме кейс “Привату” і визначив майбутнє ексглави АП.

“Ви мусите розуміти, що ким би ти не був, а вибудувати довірливі стосунки, коли з одного боку Коломойський, а з іншого Порошенко – це нездійсненна місія. Якби хоч з одного боку був такий непередбачуваний персонаж, а з іншого хтось більш-менш прогнозований! А так, як би Ложкін не старався, це було неможливо”, – розводить руками співробітник з оточення ексглави АП.

Нині через кримінальні справи, які розслідує ГПУ, Ложкін тимчасово не з’являється в Україні. Поки у кріслі президента сидів Порошенко, генпрокурор Юрій Луценко не погоджував скандальні підозри прокурора Кулика щодо Ложкіна. Але одразу після парламентських виборів, 6 вересня, всі вони були підписані.

За даними УП, востаннє Ложкін був в Україні на межі липня-серпня.

“У нього податкове резидентство Монако. Ложкін мусить 183 дні на рік там жити, щоб не втратити його. У нього ж бізнес, тому це важливо. Першу половину року Ложкін активно літав між Україною, Ізраїлем і Монако. Тому тепер змушений перебувати в Монако”, – переконує співрозмовник з оточення Ложкіна.

Але куди ймовірнішим сценарієм є той, що озвучив на запитання УП Ігор Коломойський на форумі YES.

“Ложкін де? В Монако сидить. Не приїжджає, бо боїться сісти в тюрму. Тут же йому підозру підписали”, – відповів олігарх, видаючи свою обізнаність і цікавість до долі колишнього переговірника від Банкової.

УП вдалося отримати коментар самого ексглави Адміністрації Порошенка, де він розповів, чим тепер займається.

“Я займаюсь бізнесом. Інвестую у різні проєкти, у тому числі ІТ. Багато займаюсь єврейськими проєктами, це мені цікаво і здається важливим”, – сказав у коментарі УП Ложкін.

Партнери і виконавці – Ігор Кононенко, Олександр Грановський

17 жовтня був “нельотний” день у бізнес-партнерів Петра Порошенка.

Спочатку в обід в аеропорту Бориспіль не дали вилетіти з країни ексзаступнику секретаря РНБО Олегу Гладковському, чий син став фігурантом найгучнішого передвиборчого скандалу щодо корупції в оборонній сфері. Дорогою з аеропорту Гладковського-старшого затримало НАБУ.

У той час інший бізнес-партнер Порошенка і Гладковського — Ігор Кононенко — також планував виліт з України і також через Бориспіль. Правда, якщо Гладковський начебто летів на автовиставку, то Кононенко збирався на тенісний турнір у Шанхай.

Під час проходження паспортного контролю його на якийсь час затримали, але згодом таки пропустили. Як запевняють люди, близькі до Кононенка, його виїзд з України начебто пов’язаний із потребою лікування. Мовляв, часом у Кононенка загострюються проблеми, пов’язані з отруєнням ртуттю, про яке ЗМІ повідомляли кілька років тому.

Де саме ексдепутат “лікується”, УП встановити не вдалось. Один із близьких до Кононенка колишніх депутатів припускає, що це може бути Австрія. Іншим пунктом “оздоровчої подорожі” ексдепутата може бути Велика Британія. Саме там, за даними джерел “Української правди”, останнім часом мешкає Олександр Грановський.

Не так давно і Кононенко, і Грановський входили в коло найближчих людей Петра Порошенка. Грановський відповідав за “вирішення питань” в українських судах, за що його називали “смотрящим” за судовою системою.

Наразі, за даними УП, ексдепутат також займається юридичним супроводом… високопосадовців минулої влади, в яких назрівають проблеми з українськими правоохоронними органами.

У цьому є певна частка іронії, тому що прізвище самого Грановського, за даними УП, фігурує у більш як десяти кримінальних справ у різних правоохоронних органах. Однак це не заважає йому курсувати між Англією та Францією, де, за даними співрозмовників з команди Порошенка, з Грановським зараз можна домовитись про зустріч.

Стратег – Ігор Гринів

Головний стратег президентської кампанії Петра Порошенка Ігор Гринів, автор тріади “Армія! Мова! Віра!” віднедавна багато подорожує.

Як розповідають близькі до нього члени команди Порошенка, Ігор Олексійович “зараз більше подорожував світом, ніж був в Україні”.

На відміну від більшості членів команди колишнього президента, Гринів може не лише виїжджати, а й спокійно повертатись в Україну.

За даними УП, до технолога Порошенка немає запитань ні у правоохоронних органів, ні у команди нового президента Зеленського.

Крім того, до Гриніва, на відміну, скажімо, від Бориса Ложкіна, ніколи не було претензій в Ігоря Коломойського. Як переказують співрозмовники з оточення олігарха, він сприймав стратега Порошенка як чесного противника, який “нічого не крав, а просто робив свою роботу”.

Гринів не займався кампанією експрезидента на дострокових виборах до Ради. Навіть у день виборів журналісти УП ні разу не зустріли його біля офісу “ЄС”.

Однак за останніх кілька тижнів Гринів знову повернувся до консультування Петра Порошенка, з’являється в прозорому офісі “ЄС” та часом приходить на штабні наради у Порошенка, які той регулярно збирає.

“У Петра Олексійовича зараз складний вибір, два сценарії: або залишити активну політику і спробувати зафіксувати в історії, що 5 років його правління були корисними для країни, або продовжувати боротись за владу. У першому сценарії Гринів готовий працювати, у другому – ні”, – розповідає в розмові з УП один зі штабістів Порошенка.

Губернатор губернаторів – Віталій Ковальчук

В Адміністрації президента Петра Порошенка були люди, які творили її публічне обличчя, як Борис Ложкін, а були непомітні гравці, на яких АП трималась. Саме до останньої групи належав перший заступник глави Адміністрації часів Порошенка Віталій Ковальчук. Глави АП змінювались, а перший зам лишався той самий.

Ковальчук ніколи не був поміж друзів чи партнерів Порошенка. Але він був одним із небагатьох, хто зробив свій вплив. А впливав Ковальчук на дуже багато процесів. Жартома його в АП називали “губернатором губернаторів”, адже він відповідав за кадрову політику в регіонах і за нарізку завдань місцевим адміністраціям.

Але сам Ковальчук після програшу виборів з цієї орбіти зник.

“Ковальчук зідзвонюється часом з усіма нашими. Ложкіну часом телефонує, з іншими теж спілкується. Але в команду до Порошенка він поки що не збирається. Там немає що робити”.

За даними УП від людей, які працюють з Ковальчуком, експерший заступник глави АП зараз займається політичними консультаціями і відновлює бізнес, яким не займався з часів походу у політику.

Роман РОМАНЮК, «Українська правда»


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Четверте пленарне засідання дванадцятої сесії Тернопільської облради відбулося 10 грудня ...


Рубрика: Опубліковано: о 18:32


Їжа богів — так називають хурму китайці, а японці вважають хурму «плодом сонця»...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:00


Подавати кнедлики з грибним рагу, посипавши зеленню петрушки...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:00


Cутенерку і жінок, які займалися проституцією, викрили оперативники відділу по боротьбі з протидії торгівлі людьми спільно з слідчими головного управління Нацполіції області під процесуальним керівництвом прокуратури...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:00Теми дня
10 Грудня
9 Грудня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео