П’ятниця, 29 березня 2024
• У Чорткові вперше зробили складну операцію на серці • Залозецький став повернули у власність громади • Ремонтують аварійний міст на під’їзді до Тернополя з боку Бродів • “Закрити очі” за 100 доларів: водій пропонував хабар поліцейським • Смертельна аварія у Кам’янках: водій “Skoda Octavia” загинув на місці • Впав із чотириметрової висоти: смерть на будівництві біля Тернополя • Валерій Бачинський – новий директор Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки • Перископи та антени до рацій роблять у Бережанах • Професор із Тернопільщини донатить на виготовлення дронів • Уламки російської ракети впали на подвір’я на Тернопільщині • Вчителі англійської мови з Тернополя здобуватимуть досвід у Канаді • “Кохання наповнює життя змістом”. У Тернополі одружився військовослужбовець • Поліг біля Бахмута. На щиті повертається захисник із Тернопільщини • Втратила 150 тисяч гривень: жінка з Чортківщини повірила шахраям • Через важке поранення у госпіталі помер захисник із Мельнице-Подільської громади • Депутат Тернопільської обласної ради вимагав “відкати” від… поранених воїнів ЗСУ • Писанкарство в час війни. У Гусятині провели майстер-клас для переселенців • Нетверезий злодій крав велосипед і зламав ногу • Стрім із… лелечого гнізда • Віртуальна подруга шантажувала інтимними фотографіями
«Живі» напої у літню спеку

Опубліковано: 14 Червня о 14:00 108


Коли на вулиці понад +30, хочеться багато пити і якомога холодніших напоїв. Однак учені радять не поспішати з цим.


Як відомо, гарячі напої змушують нас пітніти. А це означає, що втрата поту зменшує рівень тепла в організмі. Натомість повільне споживання холодних напоїв призводить до зниження активності потовиділення. Це впливає на працездатність та витривалість у спеку. Адже крижані напої можуть призвести до збільшення температури тіла за рахунок компенсації. Будь-яке фізичне навантаження у такому випадку даватиметься людині важче. Пити холодні рідини корисно у надто вологих кліматичних зонах.

Що ж найкраще пити у літню спеку? Лікар-дієтолог Оксана Скиталінська радить пити у спеку ягідно-фруктово-трав’яні настої, де зберігаються «живі» вітаміни, антиоксиданти, ефірні олії. За її словами, такі оздоровчо-зцілюючі напої дають енергію (цукор, фруктоза у складі), вітаміни (в основному С), фітохімічні антиоксиданти (каротиноїди, флавоноїди, фітонциди і т.д.), що протидіють процесам старіння на клітинному рівні, нормалізують холестериновий обмін, покращують настрій (аромат, зумовлений ефірними оліями), «промивають» організм (мають легкі сечогінні та жовчогінні властивості), освіжають колір обличчя.

Головні правила приготування «живих» напоїв:

* Не варити.
* Фрукти, ягоди, листки (суниці, смородини та ін.) помити.
* Залити окропом і накрити кришкою – не лише варіння, а й повітря руйнують вітаміни і фітохімічні антиоксиданти.
* Процідити, перелити у скляну або глиняну посудину, накрити і поставити в темне місце – на сонці також руйнуються вітаміни.
* Повторно не розігрівати, готувати лише на один день.
* Можна додати мед.
* Напої можна робити з ягід (полуниці, малина, черешні тощо), фруктів (яблука, груші, цитрусові тощо), трав (цвіт і ягоди бузини, листя м’яти, кропиви, смородини, агрусу, суниць, пелюстки троянд тощо), овочів (буряк, морква) – для кольору.
* Простий рецепт: ягоди, фрукти, листя, квіточки залийте окропом, накрийте кришкою, дайте настоятися і охолонути. Плоди та ягоди можна розрізати для кращого вивільнення корисних речовин.

9 ознак зневоднення

* Відчуття спраги, сухості чи в’язкості в роті. Якщо ви перебуваєте на сонці або маєте фізичні навантаження, пийте більше.
* Відчуття втоми, неуважність, гнів.
* Сухість очей, нечіткий зір. Зневоднення може проявлятися відчуттям сухості в місцях, котрі зазвичай є вологими.
* Головний біль, дезорієнтованість.
* Спазми в м’язах.
* Замало поту: якщо ви перебуваєте на спеці та перестали пітніти, потрібно негайно охолодитися.
* Темна сеча. Водночас прозора сеча може означати, що ви «перепили».
* Підвищення температури тіла.
* Сухість, зморшкуватість шкіри. Проведіть тест: ущипніть себе за шкіру. Якщо на дотик вона видається тонкою і не відразу розпрямляється, ви зневоднені.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

У Чортківській центральній міській лікарні 69-річному пацієнту із Горішньої Вигнанки успішно імплантували в серце трикамерний кардіовертер-дефібрилятор...


Опубліковано: о 22:03


Прокурори Бережанської окружної прокуратури забезпечили виконання рішення суду щодо повернення у комунальну власність земельної ділянки та водного об’єкта вартістю 15 мільярдів гривень в межах гідрологічного заказника місцевого значення, що входить до складу території об’єктів смарагдової мережі Європи «Seretskyi»...


Рубрика: , Опубліковано: о 21:59


Служба відновлення проводить капітальний ремонт аварійного мосту між селами Плотича та Івачів-Долішній Тернопільського району...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:56


100 доларів і 500 гривень пропонував працівникам поліції мешканець Тернопільського району, якого зупинили на дорозі...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:52


Причини чотирьох аварій, які трапилися на дорогах Тернополя та області, встановлюють слідчі...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:32



Теми дня
26 Березня
25 Березня
24 Березня
22 Березня