Неділя, 01 жовтня 2023
• Тарифи на тепло у Тернопільській громаді у найближчий опалювальний сезон не зміняться • Тернопільські спортсмени здобули призові місця у XXI рейтингових змаганнях International Lviv Regata • Священник із Бережан отримав міжнародну премію Івана Павла II • Один із «Вовків Да Вінчі» • ОБІЙМИ для всієї України. У Бережанах створили унікальну мапу України з ляльок-мотанок • Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок • Молодь українських сіл вчиться впроваджувати зміни в громадах • До лікарні швидкої допомоги приєднають два медичні заклади • Квадрокоптери, радіостанції і планшети для захисників • До шлюбу — з чотирма дітьми! • Віддала косу для ЗСУ • До наших захисників на передову вирушить «Допомога армії від Тернополя» • У Тернополі працював шахрайський кол-центр • Розпочався відбір до об’єднаної штурмової бригади Національної поліції «Лють» • Опалювальний сезон в умовах війни: чи готовий Тернопіль? • «За борги за комуналку можуть арештувати автомобіль і банківські рахунки» • «ЯМаріуполь»: рік прихистку в Тернополі • Олег Липка: «У ферму я вклав не тільки гроші, а й душу» • День міста Тернополя з 2024 року відзначатимуть 15 серпня • Сучасні апостоли — на передовій
«Зробили ексгумацію, а органи вирізані…»

Автор: Опубліковано: 23 Жовтня о 15:08 128


У Тернополі через бездіяльність лікарів помер їхній колега — 38-річний хірург Олег Бенца..


А для замітання слідів хтось… вирізав його органи. Експертна комісія вже виявила чимало порушень у роботі медиків. Сюжет про такий шокуючий випадок днями розповіли в «ТСН. Тиждень».

Торік Олег Бенца раптово нездужав, звернувся до Тернопільської лікарні №2, де відпрацював хірургом 12 років. «Навіщо обстеження? Я й так знаю, що робити!» — сказав йому добре знайомий колега. Це було в п’ятницю після обіду. А вже в понеділок мама Олега пані Анна дізналася, що її син мертвий… Прибита горем жінка поховала сина, але не знаходила спокою. «Чому в лікарні не врятували?!» — знову й знову запитувала себе. Не могла змиритися з висновком, що її син помер, «бо так буває». Звернулася до поліції, було порушено кримінальне провадження. Зважилася дати дозвіл на ексгумацію тіла. Виявили страшне: зникли деякі внутрішні органи сина.

«Пішов по смерть…» — так мама Олега Бенци починає свою тяжку історію.

«Ми, що могли, те зробили для свого колеги», — каже лікар. Таке пояснення упродовж року неодноразово чула його мати. Злочин, на думку адвоката, ще й намагалися приховати терміновим похованням.

На початку війни Олег поїхав рятувати українських військових на Донбасі. На здоров’я не скаржився, ба більше — збирався їхати в Конго миротворцем, для цього успішно пройшов медкомісію. Тож звістка, що син у лікарні, для матері Олега була дивною. Оскільки пані Анна тривалий час живе за кордоном, то спілкувалася із сином телефоном. Але навіть ті уривки розмов, які їй вдалося почути від лікарів до її сина, наганяли страх.

«Ні КТ, ні УЗД ми тобі робити не будемо, бо нині — п’ятниця, далі — субота, неділя. Ніхто возитися не буде», — переказує матір померлого. Ці відфутболювання жінка чула на власні вуха. Поставили діагноз: гострий панкреатит (запалення підшлункової залози). Олегу ставало все гірше, перевели до реанімації. Мати не випускала слухавки з рук. Запевняє, що синові ввели протипоказаний препарат. «Ми знали твердо, що йому не можна тіопентал. Олежик пояснював, але не чули…» — каже пані Анна.

У понеділок вранці Олега не стало. Без батька залишилися троє дітей. Причина смерті, як пояснили в лікарні, — гострий панкреатит, блискавичний перебіг. Чоловік помер у лікарні, де є усе, щоб врятувати його життя. Дивує те, що заяву на відмову від розтину з релігійних причин написав двоюрідний брат померлого начебто на прохання матері. Але пані Анна встигла прилетіти зі США до поховання сина. Вимагала пояснень лікарів та розтину тіла. Їй відмовили, медичну карту сина не віддали…

«Відсутність розтину — очевидне всім порушення, яке не могло бути випадковим у цій ситуації», — говорить адвокат потерпілої Олег Мицик.

Смерть у лікувальному закладі — обов’язкова підстава для роботи патологоанатомів. Тим більше, якщо мати, як найближчий родич, наполягає. Мати Олега звернулася до поліції, де порушили кримінальне провадження.

«За результатами проведення першої судово-медичної експертизи встановлено окремі порушення лікарями», — зазначив керівник Головного управління Нацполіції в Тернопільській області Олександр Богомол.

А в самій лікарні — стан глухої оборони.

«Оригінали медичних документів, історію хвороби, так звану медичну карту стаціонарного хворого, рішення комісії у нас вилучили. Ми, що могли, те зробили для колеги. Вибачте…» — прокоментував ТСН медичний директор із медичної частини Станіслав Паламар.

То що ж зробили? І що могли насправді зробити тернопільські лікарі? На це запитання в Україні відповідає клініко-експертна комісія у Міністерстві охорони здоров’я. І вона відповіла термінами, які для кожного медика звучать гірше, ніж лайка. «Відсутність реальної діагностики і патологічного стану, неадекватна діагностика, відсутність додаткових методів діагностики УЗД, неправильне тлумачення лабораторних досліджень, неадекватна тактика медичного лікування», — зазначив експерт клініко-експертної комісії МОЗ України Дмитро Дзюба.

Експерти, переглядаючи історію хвороби Олега Бенци, були буквально шоковані діями лікарів. На онлайн-зв’язку тернопільський лікар намагається згадати подробиці. «У нас є УЗД апарат у приймальному відділенні. Хворий поступив в п’ятницю після обіду…» — «Вибачте, але це державна установа, це ж лікарня!». «Уточніть нам протокольне призначення антибіотикотерапії». — «Він був призначений з ціллю профілактики». «Якої?» — «Септичних ускладнень». «Яких септичних ускладнень, колего? Ну що ви таке говорите?! Якщо йде мова про панкреонекроз, то ви повинні були негайно виконати електроліти і зробити УЗД. Тоді вирішувати питання хірургічне. Ви ж протокол порушили”.

«Поступив в п’ятницю після обіду — це взагалі ключова фраза, яка характеризує якість надання допомоги в закладі», — сказала тодішня заступниця міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак.

Комісія одноголосно вирішила, що медична допомога Олегові Бенці не відповідає стандартам і протоколам надання медичної допомоги.

До тіла матір не пустили. Через місяць після поховання пані Анна домоглася ексгумації тіла сина. Висновок шокує: діафрагма — зі слідами втручання. Немає кишківника, шлунка, підшлункової залози, селезінки, частини печінки. А саме ці органи вражає панкреатит.

«Ексгумація, яка вказує на відсутність саме тих органів, які мали би обстежити передусім, з яких мали б зробити гістологічні препарати, які б дозволяли перевірити картину», — каже адвокат потерпілої.

І тут важливо уточнити: патологоанатоми ніколи самі не вирішують, робити розтин чи ні. Це визначає лише керівник лікарні, наголошує професор медичного права і адвокат Ірина Сенюта: «Якщо немає вказівки керівника закладу, де померла людина, вони не мали права туди дивитися, це не картинна галерея. А чому труп у костюмі, а органи в тазику — теж не ясно».

Поліція веде розслідування і про окремі порушення лікарів уже знає.

«Були порушення під час проведення патологоанатомічного дослідження. Правильніше, як воно не відбувалося, але працівник цього бюро провів бальзамацію тіла, внаслідок чого зникли декілька органів тіла Олега Бенци», — зазначив керівник обласної поліції.

По суті, лікарня позбулася головних доказів проти себе. Медична установа, яка залікувала до смерті свого колегу, вправно замела сліди цього медичного вбивства. Вона фактично вже все сховала, чи правильніше сказати — поховала. Мама — в Америці. У двоюрідного брата вибили підпис під відмовою від розтину. Органи з тіла вирізали. Просто ніхто не врахував, що приїде мати померлого хірурга і почне все з’ясовувати… Нині вона добивається справедливого покарання винних у смерті її сина.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

На засіданні виконавчого комітету прийнято рішення «Про встановлення тарифів на теплову енергію»...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:08


16-17 вересня у м. Наварія (Львівська область) та 22-23 вересня на Ковельському водосховищі відбулися змагання з водних видів спорту, участь в яких взяли тернополяни, вихованці «Комплексної дитячо-юнацької спортивної школи з водних видів спорту»...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 13:07


Нещодавно внаслідок поглибленої оцінки людських і професійних якостей Академічний сенат присвоїв ректорові прокатедри Святої Софії Міжнародну нагороду за прагнення до втілення в життя благородних ідеалів та життєвих цінностей...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:05


Ігор Питак із Тернополя несе службу в легендарному батальйоні ...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:26


Подружжя переселенців Оксана та Олекса Муравльови створили у Бережанах унікальну мапу України з ляльок-мотанок...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:18Теми дня
29 Вересня
27 Вересня
26 Вересня