Неділя, 13 квітня 2025
• Жінка з Теребовлянщини втратила майже на 50 тисяч гривень • 6-річний хлопчик вибіг на дорогу та потрапив під колеса авто • «Я і нині з вами»: у Тернополі відбулася урочиста академія з нагоди відзначення Року митрополита Андрея Шептицького • Нехай музика відтворює довкілля: в Тернополі оголосили Всеукраїнський музичний конкурс • Василіянський монастир у Бучачі — найкраще фото Тернопільщини у конкурсі «Вікі любить пам’ятки 2024» • «Тернопільщина вражає 2025» туристичний форум об’єднав експертів і крафтових виробників • 76 мільйонів на незаконному видобутку піску заробила відома будівельна фірма Тернополя • У Зарваниці відбудеться Хресна дорога за справедливий мир • Підприємець із Кременця самовільно будував кафе на… Замковій горі • Тернопільські танцівники – бронзові призери престижного світового чемпіонату • Діти з інвалідністю на Великдень водитимуть гаївки в етнопарку на Тернопільщині • На війні загинув працівник Західноукраїнського національного університету Андрій Луцик • «Чотири рази мене ледь не вбили». Гвардієць на псевдо Меч про бої на Донеччині, віру та гумор на війні (ВІДЕО) • Поет Сергій Жадан провідав воїнів у лікарні в Тернополі • Понад 17 тисяч доларів взяв поліцейський на Тернопільщині за… “квиток” для ухилянта • Школяру із Кременця подарували гіроскутер за те, що не піддався вербуванню росією • Вдарила табуреткою, а потім зарізала ножем… Жахливе вбивство у Тернополі • Понад 160 писанок – доробок тернопільських майстрів Лесі та Юрія Цікалів • У Тернополі 14-річна школярка готувала теракт біля будівлі поліції • Після Маріуполя й полону нарешті — додому!
Хочеш написати Богу — розпиши писанку…

Автор: Опубліковано: 14 Квітня о 17:17 14


Цю акцію ми розпочали 6 квітня і триватиме вона до 28 числа — Чистого четверга, — каже викладач кафедри Зоя Мацишина.


В Українському домі “Перемога” усіх охочих безкоштовно навчають розписувати писанки.  Таку ініціативу започаткували викладачі та студенти кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх викладання у ТНПУ ім. Володимира Гнатюка.

— Цю акцію ми розпочали 6 квітня і триватиме вона до 28 числа — Чистого четверга, — каже викладач кафедри Зоя Мацишина.  — Щодня (крім суботи та неділі) із 15.00 до 17.00 у фойє Українського дому або ж у хорошу погоду — на східцях просто неба чекаємо охочих потримати в руках справжній писачок… Тішить те, що охочих долучитися до цього з кожним днем більше. Причому це не лише діти, які традиційно виявляють зацікавлення до такого мистецтва, а й дорослі, адже ніколи не пізно вчитися писати писанки по-справжньому. Хтось пише свою першу писанку в п’ять років, а ще хтось — у п’ятдесят п’ять… А напередодні Великодня у Тернополі “розцвіте” писанкове дерево, прикрашене тими писанками, що їх розмалюють наші “учні”…

Напередодні Великодня ми щоразу по-новому відкриваємо для себе магію писанки. Для когось вона просто атрибут святкового кошика, для інших –  витвір мистецтва та справжній символ, здатний змінювати майбутнє. Так само, як тепер пишемо листи, наші предки писали на яйцях, — каже жінка.

Кажуть: якщо хочеш написати листа Богу – розпиши писанку. – Писанка – це таке ж письмо, як літери  абетки. Ми ж не пишемо їх для краси, а намагаємося з їх допомогою передати певний зміст, суть. Так і з писанками. Кожен орнамент на народній писанці щось символізує. Наприклад, заштриховані квадратики, трикутники та ромбики – засіяну землю, крапочки – зерно (зародження життя), безконечники-змійки – вічність. Писанка – це оберіг, а писанкові символи – прадавні складові молитов-прохань наших предків…

Студентка факультету мистецтв Леся зізнається, що крім того, що це мистецтво — гарна традиція українського народу, це ще й добрий відпочинок для тіла і душі: “Атмосфера під час створення такого чудо-яйця надзвичайно світла. Дуже приємно працювати з дітьми. З подивом дивлюся на маленькі тендітні пальчики, які старанно вимальовують візерунки, бачу, як діти намагаються вкласти у свої писанки частинку свого серця, частинку своєї душі…”

Нині ми просто купуємо наклейки, наліплюємо їх на яйце і вважаємо, що маємо писанки. І  не треба бавитися з воском, писачком, барвниками… Однак процес творення писанки — це зовсім інші емоції, інші відчуття, це — наче молитва… Коли берете у руки звичайне біле яйце, додайте до нього пломінчик свічечки,  дрібку бджолиного воску, трішки терпіння, Божого благословіння і витворите  таке диво, як наша українська писанка…


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Пристрої виведення зображення вже давно користуються великим попитом. Нехай навіть багато хто не дивиться телебачення, але телевізор залишається актуальним для відображення великої кількості контенту через Smart TV, флеш-карту, ігрову приставку, телевізійну приставку і т.д. Достойним вибором вважається продукція від виробника Samsung, яка відрізняється високою якістю та великою різноманітністю функцій...


Рубрика: Опубліковано: о 9:42


До поліцейських із заявою про шахрайство звернулася 68-річна мешканка Теребовлі...


Рубрика: , Опубліковано: о 0:30


8 квітня з переломом ноги та іншими тілесними ушкодженнями до медзакладу бригада екстреної медичної допомоги привезла шестирічного хлопчика. Малолітній потрапив під колеса авто...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:23


Урочиста духовно-мистецька академія з нагоди 160-річчя від дня народження митрополита Андрея Шептицького відбулася 8 квітня в Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка. Захід приурочили відзначенню проголошеного обласною радою на Тернопільщині Року митрополита Андрея Шептицького...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:18


Приз 10 000 грн: у Тернополі започаткували Всеукраїнський музичний конкурс екологічних композицій...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:01



Теми дня
10 Квітня
9 Квітня
5 Квітня
4 Квітня
3 Квітня