Неділя, 13 квітня 2025
• Жінка з Теребовлянщини втратила майже на 50 тисяч гривень • 6-річний хлопчик вибіг на дорогу та потрапив під колеса авто • «Я і нині з вами»: у Тернополі відбулася урочиста академія з нагоди відзначення Року митрополита Андрея Шептицького • Нехай музика відтворює довкілля: в Тернополі оголосили Всеукраїнський музичний конкурс • Василіянський монастир у Бучачі — найкраще фото Тернопільщини у конкурсі «Вікі любить пам’ятки 2024» • «Тернопільщина вражає 2025» туристичний форум об’єднав експертів і крафтових виробників • 76 мільйонів на незаконному видобутку піску заробила відома будівельна фірма Тернополя • У Зарваниці відбудеться Хресна дорога за справедливий мир • Підприємець із Кременця самовільно будував кафе на… Замковій горі • Тернопільські танцівники – бронзові призери престижного світового чемпіонату • Діти з інвалідністю на Великдень водитимуть гаївки в етнопарку на Тернопільщині • На війні загинув працівник Західноукраїнського національного університету Андрій Луцик • «Чотири рази мене ледь не вбили». Гвардієць на псевдо Меч про бої на Донеччині, віру та гумор на війні (ВІДЕО) • Поет Сергій Жадан провідав воїнів у лікарні в Тернополі • Понад 17 тисяч доларів взяв поліцейський на Тернопільщині за… “квиток” для ухилянта • Школяру із Кременця подарували гіроскутер за те, що не піддався вербуванню росією • Вдарила табуреткою, а потім зарізала ножем… Жахливе вбивство у Тернополі • Понад 160 писанок – доробок тернопільських майстрів Лесі та Юрія Цікалів • У Тернополі 14-річна школярка готувала теракт біля будівлі поліції • Після Маріуполя й полону нарешті — додому!
«Нам сурми свободу заграли»

Опубліковано: 10 Жовтня о 17:00 37


До 77-ої річниці утворення УПА провели фестиваль духової музики.


«В Бишках на край лісу, де сухий дуб стояв, там сотник Закарпаття криївку збудував…» Це славне село на Козівщині називають «столицею воюючої України», адже саме тут у 1943-1945 рр. перебував штаб Проводу ОУН та УПА. Сьогодні відоме розміщення 16 криївок у селі, також тут є діючий музей національно-визвольної боротьби ім. Я. Бусела. Часи минули, але слава про честь та мужність досі живе. Вшанувати пам’ять та відзначити 77-ому річницю утворення УПА вирішили музикою та патріотичними піснями.

Обласний фестиваль духової музики «Бишківська уповська звитяга: Нам сурми свободу заграли!» сколихнув невеличке село Бишки. У програмі свята – виступи духових оркестрів, танцювального ансамблю, а також звучання патріотичних пісень та маршів. Зеновій Гірняк – один з організаторів та за сумісництвом режисер фестивалю, зізнається: виношував ідею заходу не перший рік.
— Ще у 2000 році ми долучились до організації Свята села, тоді був побудований пам’ятник борцям за волю України, пізніше було закладено камінь під будівництво сучасного музею та посаджено Сад нескорених. Вже тоді визріла ідея організувати фестиваль, який би вшановував пам’ять тих героїчних часів. Раді, що цьогоріч нам вдалось реалізувати задумане, – зазначив пан Зеновій.
Місцеві жителі з цікавістю спостерігають за дійством на сцені. Пані Зеновія, мешканка села, зізнається, що вона вперше на фестивалі такого масштабу. На свято прийшла з онуком, адже переконана: любов до рідного треба прищеплювати змалечку.

Село Бишки – невелике, тут понад чотири сотні мешканців. Діють дитсадок, школа, пошта, ФАП. Надія Яциків, сільський голова, розповіла, що такі заходи допомагають нагадувати про історію села та популяризувати це місце. Але зізнається, що без допомоги підтримувати розвиток населеного пункту та історичні пам’ятки дуже складно.
— Наше село дуже мальовниче, одна вулиця виходить майже у ліс. Воно має славну історію, чимало оповідок можна почути від місцевих. Дуже приємно, що саме тут, у Бишках, проходять такі культурні заходи і наші односельчани мають змогу послухати виступи духових оркестрів. Є проєкт сучасного музею, а це – шанс зробити село туристичною родзинкою району, – зазначила пані Надія.

До розвитку села має нагоду долучитись і компанія «Контінентал». Аграрії допомагають соціальним об’єктам населеного пункту, а також фінансово підтримують історичні надбання, музей.
— Нам дуже приємно, що маємо честь бути запрошеними на свято. Надзвичайно важливо пам’ятати та популяризувати свою історію. Село Бишки має хороший туристичний потенціал, але потрібно докладати зусиль та працювати над цим. Ми намагаємось відгукуватись на усі запити громади, допомагаємо розвивати село, вирішувати соціальні проблеми. За останні роки ми надали для розвитку села понад 257 тис. грн. Підтримали ми і сьогоднішній фестиваль, адже не можемо залишатись осторонь таких значимих подій у житті населених пунктів, де обробляємо землі, – розповів заступник керівника кластеру «Галичина» компанії «Контінентал» із зв’язків з громадськістю Богдан Кушлик.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

Пристрої виведення зображення вже давно користуються великим попитом. Нехай навіть багато хто не дивиться телебачення, але телевізор залишається актуальним для відображення великої кількості контенту через Smart TV, флеш-карту, ігрову приставку, телевізійну приставку і т.д. Достойним вибором вважається продукція від виробника Samsung, яка відрізняється високою якістю та великою різноманітністю функцій...


Рубрика: Опубліковано: о 9:42


До поліцейських із заявою про шахрайство звернулася 68-річна мешканка Теребовлі...


Рубрика: , Опубліковано: о 0:30


8 квітня з переломом ноги та іншими тілесними ушкодженнями до медзакладу бригада екстреної медичної допомоги привезла шестирічного хлопчика. Малолітній потрапив під колеса авто...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:23


Урочиста духовно-мистецька академія з нагоди 160-річчя від дня народження митрополита Андрея Шептицького відбулася 8 квітня в Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка. Захід приурочили відзначенню проголошеного обласною радою на Тернопільщині Року митрополита Андрея Шептицького...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:18


Приз 10 000 грн: у Тернополі започаткували Всеукраїнський музичний конкурс екологічних композицій...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:01



Теми дня
10 Квітня
9 Квітня
5 Квітня
4 Квітня
3 Квітня