Організація даного заходу відбулася в межах флагманського партнерства UNDP Ukraine / ПРООН в Україні та ЄС “EU4Recovery — Розширення можливостей громад в Україні” та в співпраці з Національною агенцією ZDOROVI agency. Інтенсив передбачав попередній відбір претендентів з різних регіонів країни та визначення окремого кола керівників закладів охорони здоровʼя, які змогли долучилися до навчання в рамках співпраці із НСЗУ.
Команда Національної служби здоровʼя України у складі Голови НСЗУ та керівників профільних департаментів розповіли про роботу НСЗУ та реалізацію Програми медичних гарантій. Окрему увагу приділили відкритій дискусії з учасниками.
Очільниця НСЗУ Наталія Гусак подякувала партнерам за підтримку та розповіла про роль НСЗУ у трансформації системи охорони здоровʼя. Зокрема, наголосила, що пріоритетом у діяльності НСЗУ залишаються інтереси пацієнта, незалежно від соціального статусу.
Під час навчання обговорили особливості Програми медичних гарантій 2025; договірні відносини з НСЗУ: нові інструменти та недопущення помилок; сучасні тенденції розвитку електронної охорони здоров’я (eHealth) і роботу медзакладів з ЕСОЗ; використання відкритих даних НСЗУ для аналізу та прийняття управлінських рішень; скарги від пацієнтів; моніторинг медзакладів на предмет виконання договорів із НСЗУ. Наприкінці учасники пройшли фінальне тестування та здобули сертифікати, – повідомили в Тернопільській обласній клінічній психоневрологічній лікарні.
За результатами навчання представники закладів охорони здоровʼя отримали необхідні знання та практичні навички для ефективної роботи в рамках Програми медичних гарантій та забезпечення потреб пацієнтів з урахуванням викликів часу.
Джерело: НОВА Тернопільська газета