П’ятниця, 12 квітня 2024
• У Тернополі винесли вирок водієві, який скоїв смертельну аварію в Угорщині • Дубову алею на спомин про загиблих Героїв висадили у Тернополі • Велосипедист збив дитину на дамбі в Тернополі • Резонансні справи, гучні розслідування, фінансові питання: Сергій Зюбаненко зустрівся із журналістами • У Тернополі презентували книгу історика, загиблого захисника Любомира Крупи • На плечі – тату троянди. На Підгаєччині виявили мертвого чоловіка • Аграрії Тернопільщини завершили посів ранніх зернових культур • За ніч обікрав чотири магазини в Ланівцях • Народила донечку вдома. Медики допомогли породіллі з Теребовлянщини • У Тернополі з новою програмою виступить CHEEV • Хотів “приземлити”. Пригрозив односельчанину, який відмовився донатити на безпілотник • У Києві прощаються з Сергієм Коновалом і Тарасом Петришиним з Тернопільщини • Четверо бандюків із Тернополя вимагали в чоловіка 8 тисяч доларів “боргу” • Купував “Mavic” у… шахрая. Тернополянин втратив 60 тисяч гривень • Вистава для підтримки ЗСУ. В Шумську відновив роботу аматорський театр • Колишній директор кінотеатру з Бучача передав власне авто захисникам • “Стали на захист України разом і покинули нас разом”. На війні загинули два побратими із Тернополя • “Обливається кров’ю серце…” На Донеччині загинув захисник із Тернопільщини • 10 метрів між автомобілями: запроваджують обмеження руху через міст біля політехнічного університету • Підліток хотів стрибнути з моста: на Тернопільщині запобігли нещастю
15 років ув’язнення: в Тернополі засудили колаборантку з Луганщини

Опубліковано: 24 Лютого о 14:00 8


У Тернополі суд відхилив апеляційну скаргу захисника особи, засудженої за співпрацю з військами рф на окупованій Луганщині.


Колегія суддів Тернопільського апеляційного суду розглянула апеляційну скаргу захисника обвинуваченої Наталії К. на вирок Тернопільського міськрайонного суду від 8 вересня 2023 року.

Як встановлено судом, із 24.02. до 27.04.2022 р. громадянка України 47-річна Наталія К., добровільно обійняла посаду “начальника митного посту “Мілове” Державного митного комітету ЛНР”, що знаходиться на тимчасово окупованій території України, а саме в смт. Мілове Старобільського району Луганської області, – повідомили у пресслужбі Тернопільського апеляційного суду.

Досудове розслідування та судовий розгляд даного кримінального провадження здійснено за спеціальною процедурою “in absentia”, тобто за відсутності обвинуваченої.

Вироком Тернопільського міськрайонного суду від 8 вересня 2023 року Наталію К. визнано винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 КК України (добровільне зайняття громадянином України посади в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території) та призначено покарання у виді позбавлення волі строком на 15 років із позбавленням права обіймати посади у правоохоронних органах України та в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, в органах, що надають публічні послуги, – строком 15 років із конфіскацією всього належного їй майна.

До відома: ч. 7 ст. 111-1 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 12 до 15 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю терміном від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої;

– ч. 5 вказаної статті тягне за собою покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.

Не погодившись із судовим рішенням, захисник обвинуваченої подав апеляційну скаргу та просив цей вирок змінити, перекваліфікувати дії його підзахисної із ч. 7 на ч. 5 ст. 111-1 КК України та призначити покарання в межах санкції даної статті. Свої вимоги мотивував тим, що закріплений у Митному кодексі України статус митних органів загалом та митниці й митного посту зокрема не визначено як правоохоронні органи.

У судовому засіданні Тернопільського апеляційного суду колегія суддів, детально перевіривши та проаналізувавши матеріали кримінального провадження в межах поданої апеляційної скарги, прийшла до висновку, що суд першої інстанції виніс законне, обґрунтоване та вмотивоване рішення і підстав для його скасування немає.

Факт добровільної співпраці Наталії К. із окупаційною владою рф повністю доведено доказами, зібраними в ході досудового розслідування і дослідженими судом першої інстанції. Так, місцевий суд правильно взяв до уваги показання трьох свідків, знайомих із Наталією К., які підтвердили, що після подій 24 лютого 2022 року її було призначено на посаду “начальника митного посту “Мілове” ЛНР”.

Також винуватість обвинуваченої підтверджено публікаціями в Інтернеті, розміщеними на сайтах т. зв. ЛНР, в яких Наталія К. в якості керівника розповідала про роботу митного посту “Мілове”. Крім того, до однієї з інформацій було додано фотосвітлину групи осіб, одягнених у службову форму “ГТК ЛНР” та сфотографованих поблизу будівлі з написом “Таможенный пост “Меловое”. Серед них експерт із портретної експертизи жінку зліва ідентифікував як Наталію К.

Доводи захисника про необхідність перекваліфікувати дії обвинуваченої із ч. 7 на ч. 5 ст. 111-1 КК України колегія суддів визнала необґрунтованими та такими, що суперечили дослідженим у суді доказам. А саме у протоколі огляду “Положення про державний митний комітет ЛНР” зазначено, що незаконно створений “государственный таможенный комитет ЛНР” і його підрозділи належать до системи незаконно створених “правоохранительных органов ЛНР”.

Згідно зі ст. 1 Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”, тимчасово окупована російською федерацією територія України є невід’ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України “Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів”, до правоохоронних органів належать органи, які здійснюють правозастосовні або правоохоронні функції.

Згідно з положеннями Митного кодексу України, з метою забезпечення додержання законів та інших нормативно-правових актів з питань митної справи, митні органи (у тому числі, митний пост) виконують завдання по запобіганню та протидії контрабанді і боротьбі з порушеннями митних правил, здійсненню контролю за дотриманням правил переміщення валютних цінностей через митний кордон.

Отже, дії Наталії К. правильно кваліфіковано за ч. 7 ст. 111-1 КК України, як добровільне зайняття громадянином України посади в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території України.

Погодилась колегія суддів і з призначеним обвинуваченій покаранням, передбаченим санкцією ч. 7 ст. 111-1 КК України. Виходячи з принципів справедливості, співмірності та індивідуалізації, саме таке покарання відповідає тяжкості вчиненого злочину, його суспільній небезпеці, даним про особу обвинуваченої та було необхідним і достатнім для її виправлення й запобігання вчиненню нових кримінальних правопорушень.

З урахуванням наведеного колегія суддів Тернопільського апеляційного суду апеляційну скаргу захисника обвинуваченої Наталії К. залишила без задоволення, а вирок Тернопільського міськрайонного суду від 8 вересня 2023 року – без змін.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Колегія суддів Тернопільського апеляційного суду розглянула апеляційну скаргу прокурора на вирок Тернопільського міськрайонного суду від 1 вересня 2023 року...


Рубрика: , , Опубліковано: о 17:45


Тернопільський благодійний фонд "Карітас" спільно з родинами загиблих Героїв, волонтерами, внутрішньо-переміщеними особами та парафіями Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ, які беруть участь у проєкті «Розвиток соціального служіння у громадах», висадили в нашому обласному центрі «Алею пам’яті»...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:17


Дитина раптово вибігла на дорогу і потрапила під колеса велосипедиста. Аварія трапилася у Тернополі 11 квітня близько 13:00...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:15


Нерозкритих злочинів стає менше, а показники із розкриття правопорушень від початку року зросли на більш як сімдесят відсотків...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:33


Сьогодні у Тернопільському національному педагогічному університеті ім. В.Гнатюка презентували книгу історика, загиблого захисника Любомира Крупи «Вплив Митрополита Андрея Шептицького на суспільне і культурно-просвітницьке життя в Галичині кінця XIX – першої половини XX століття»...


Рубрика: , Опубліковано: о 20:52Теми дня
12 Квітня
11 Квітня
10 Квітня