На коронавірусну інфекцію COVID-19, про яку на початку року чули одиниці (наприклад, 21 січня офіційно на планеті було зареєстровано лише 282 хворих), станом на кінець грудня перехворіли понад 77 мільйонів землян, а понад півтора мільйона — померли. Вірус змусив людство вживати безпрецедентні запобіжні заходи, вводити жорсткі локдауни і карантини. Причому одним роком усе це не обмежується, хвороба не здолана й нині, і всі проблеми переходять у наступний, 2021-ий…
Іншою дуже важливою подією року, що минає, стали місцеві вибори. В Україні завершується реформа децентралізації — на зміну звичним районам приходять громади, а фінансові можливості й підтримка місцевих мешканців роблять їх керівників дуже впливовими на регіональному рівні, а тому дуже важливо було обрати справді гідних.
Ці два моменти були визначальними у 2020-ому, а тому, традиційно (вже 21-ий раз) визначаючи 20-ку облич року, ми ставили звичне запитання людям, які творили його історію в нашому краї: чим найбільше запам’ятався вам 2020-ий? Проте цього разу ми попросили їх не акцентувати увагу на двох вищеназваних подіях, адже вони, безумовно, запам’ятаються всім…
Іван Чайківський, народний депутат України
Народився 29 травня 1972 року в с. Настасів Тернопільського району. У 2009 р. отримав диплом магістра ТНЕУ факультету економіки і менеджменту інвестицій. З 1999 р. працює на посаді генерального директора приватного агропромислового підприємства «Агропродсервіс». Народний депутат України. З дружиною Тетяною виховують доньку Катерину та сина Павла.
— На загальнодержавному рівні найважливішою та найпринциповішою для мене в минулому році виявилася «епопея» з прийняттям ключового закону, що відкриває ринок землі в Україні. Я особисто як людина, що понад 20 років працювала в агробізнесі, мав низку зауважень до концептуальних положень цього законопроєкту. Практично всі вони враховані і ми сміливо можемо говорити про виведення з тіні процесу прихованого продажу землі сільськогосподарського призначення, в тому числі паїв.
На рівні області визначальною для мене є зміна влади. Можливо, ще не кожен поки що це відчув… Сформована більшість в обласній та районних радах дає нам надію на відмову від надмірної політизації та акцент на економіці як фундаменті для розвитку краю.
В особистому житті, ще до перенесеної хвороби, зрозумів, що не в грошах справа, коли живеш у цивілізованому суспільстві. Багато людей, незалежно від статків, при введенні карантину залишилися сам на сам зі своїми проблемами в чужих країнах. Не допомогли ані гроші, ані майно, ані знайомства. Саме на таких, можливо, для когось неприємних прикладах починаєш розуміти, що працювати та досягати результатів треба там, де живеш. Як кажуть мудрі люди, мусимо рости, де маємо коріння…
Джерело: НОВА Тернопільська газета