20 грудня на черговій сесії Тернопільської міської ради було вирішено оголосити 2020-ий рік на території міської громади Роком молоді. Дане рішення міський голова Тернополя Сергій Надал прокоментував так:
“У грудні 2019 року Тернопіль на всеукраїнському конкурсі в Києві виборов звання “Молодіжна столиця України”. Після цього відбулася зустріч молодіжної міської ради з громадськими організаціями та об’єднаннями молоді, на якій вони ініціювали оголосити наступний рік у Тернопільській МТГ Роком молоді. Ми радо пішли назустріч цій пропозиції і вирішили її підтримати.»
Звичайно, це не буде порожня формальність лише на словах. Міська влада надасть молодіжним ініціативам Тернополя додаткову підтримку. За словами молодіжного мера Романи Павлюк, у місті в 2020 році запланували реалізувати понад 200 молодіжних проєктів. Крім того, розробляється програма заходів у рамках Року молоді у Тернополі, а міський голова Сергій Надал зі свого боку запевнив молодь у всебічній підтримці.
“У 2020 році ми будемо максимально активізовувати та залучати тернопільську молодь до участі в житті громади, а ті заходи, що заплановані впродовж року, і те фінансування, що передбачене на їх реалізацію, стануть додатковим добрим стимулом. Вірю, що спільно з молодіжними організаціями, студентами та соціально активною молоддю ми зможемо показати гідний приклад для всієї України”, — зазначив міський голова.
Сергій Надал розуміє, що молодь — це майбутнє, а тому “молодіжний статус” означає реальні перспективи для розвитку міста.
По-перше, Тернопіль стане ще привабливішим для студентів і зросте його значення як великого освітньо-наукового центру. Приміром, славнозвісна “Кремнієва долина” у США починалася зі створення умов для молодих винахідників у одному з регіонів Каліфорнії поблизу Стенфордського університету. Завдяки створенню умов для молоді сформувалася і “технологічна долина” в індійському Бангалорі.
По-друге, місто стане привабливішим для компаній, котрі шукають кваліфіковані кадри. Їх прихід сприятиме активізації економічного життя. У Тернополі відкриються нові виробництва, фірми, магазини, кафе, заклади відпочинку. В різних сферах будуть створені нові робочі місця. Місто отримає додаткові надходження до бюджету. До речі, такі приклади вже є: цього року в Тернополі відкрила своє представництво чеська компанія «Uniconn Sistems», мотивуючи своє рішення тим, що тут комфортно для діяльності і є професійні кадри.
По-третє, економічний розвиток сприятиме покращанню соціальної ситуації. Молодь залишатиметься працювати вдома, замість того, щоб їхати на чужину. А це — нові сім’ї, поліпшення демографічної ситуації, а за великим рахунком — майбутнє.
Отож, “молодіжний статус” нашого міста і проголошення наступного року Роком молоді — це не просто велелюдні фестивалі, імпрези та інші різноманітні молодіжні заходи, а цілеспрямована політика міської влади з думкою про завтрашній день Тернополя.
Пресслужба Тернопільської міської ради
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: рік молоді, Сергій Надал, ТМР