Всього аналітики кампанії проаналізували 92 судді першої інстанції Тернопільської області, 23 з яких не відповідають критеріям доброчесності, згідно з методологією руху.
Такі результати аналізу кампанії “ЧЕСНО. Фільтруй суд!“, презентованого у березні 2020 року в Тернополі.
Найбільше судді Тернопільської області порушили критерій прозорості статків – 18 осіб. Як зазначила координатор кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! Людмила Слива, найпоширенішими, серед порушень, що були виявлені в ході аналізу, стали значні розбіжності між майновими деклараціями суддів, відсутність у деклараціях нерухомості, де можна проживати.
Чотири судді Тернопільщини порушили критерій непричетності до ухвалення сумнівних рішень. Найбільше їх у Тернопільському окружному адміністративному суді – три особи. Це судді Чепенюк Ольга, Мірінович Уляна та Жук Андрій, що були причетні до ухвалення рішень, що обмежували право громадян на мирні зібрання, в тому числі і під час Революції Гідності.
Ще двоє служителів Феміди причетні до порушень норм професійної етики. Зокрема, мова йде про суддю Тернопільського окружного адміністративного суду Осташ Андрія та суддю Господарського суду Тернопільської області Стопника Сергія. Обидва вони були визнані судами першої інстанції винними у керуванні авто в стані алкогольного сп’яніння.
Що ж до порушень таких критеріїв як “порушення прав людини” та “причетність до корупції та інших кримінальних правопорушень”, активістами в ході аналізу таких суддів виявлено не було.
Кампанія “ЧЕСНО. Фільтруй суд!” збирає інформацію за власною методологією з відкритих загальнодоступних джерел та не стверджує про вчинення особою правопорушення або її вину. Висновки ЧЕСНО про недоброчесність суддів є оціночними судженнями, що можуть не збігатися із офіційними рішеннями та висновками державних органів.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: судді, Тернопільщина