П’ятниця, 22 листопада 2024
• Зупинилося серце захисника із Чортківської громади • Воїн із Теребовлянщини отримав високу відзнаку від президента • Переселенка із Запоріжжя обійняла високу посаду в громаді на Тернопільщині • 18 листопада на Тернопільщині вимикатимуть електроенергію • Понад 400 маскувальних сіток відправили на фронт волонтери із Великої Березовиці • Аварія у Тернополі: автомобіль “Toyota” проїхав на червоний сигнал світлофора • Понад 12 млн гривень взяв киянин за неякісні спальні мішки для тернопільських шкіл • Молодь із Борщева проводить благодійні ярмарки для підтримки воїнів • “Ділки” з Тернопільщини незаконно переправляли чоловіків через кордон • На Тернопільщині жінки складають половину кандидатів до лав Сил оборони • “Її вишиванки – гордість усієї родини”. Віра Присіч із Тернопільщини відсвяткувала 90-річчя • Артистці з Бережан Інні Калинюк присвоїли високе звання • Трагедія у Копичинцях: третя смерть через гриби… • Тернопільські поліцейські врятували 72-річну тернополянку • У пожежі на Кременеччині загинув чоловік • У Тернопільській духовній семінарії відбулася зустріч освітян та священників • П’яний водій у Тернополі повалив дорожній знак • “Зібрали рекордну суму”. У школі на Тернопільщині провели благодійний ярмарок • Працівники Тернопільської митниці склали 62 протоколи про порушення митних правил • 13 громад стали новими учасниками «Марафону лип» від «Контінентал»
Садочок для іногородніх дітей: львівські правила жорсткіші за тернопільські

Опубліковано: 20 Липня о 16:00 84


Міська рада кілька разів переносила введення оплати, щоб батьки, які постійно проживають у Тернополі, мали змогу зареєструватися у місті, а громади могли у законному порядку укласти угоди.


Іногородніх дітей у місті Лева прийматимуть до садочків лише за умови наявності угоди з ОТГ, де зареєстрована дитина. Львівські новації можуть виявитися значно жорсткішими, ніж у Тернополі.

Громади мають платити за своїх

13 липня Львівська міська рада прийняла на сесії рішення, згідно з яким до дитячих садків Львова безкоштовно будуть зараховувати немісцевих дітей лише за умови, якщо відповідний орган місцевого самоврядування громади, де зареєстрована дитина, уклав з містом угоду про міжбюджетні трансферти та перерахував кошти за перебування дитини у дошкільних навчальних закладах міста. За словами керівниці управління освіти Львівської міської ради Зоряни Довганик, сьогодні перебування однієї дитини у садочку коштує близько 18 тисяч гривень у рік. Відтак за рахунок довколишніх громад, діти з яких відвідують садочки Львова, планують залучити 14 млн. грн. на утримання львівських садочків.
Ще раніше, 18 червня 2018 року, виконком Львівської міської ради, очолюваний міським головою і лідером “Самопомочі” Андрієм Садовим, ухвалив рішення приймати до садочків у першу чергу дітей з львівською реєстрацією. Через це майже 250 дітей, які не мають львівської реєстрації, в один момент були викинуті з черги до садочків. Батьки нарікають. Керівниця ж управління освіти пані Зоряна Довганик посилається на рекомендації Міністерства освіти України, згідно з якими органи місцевого самоврядування повинні у першу чергу забезпечити місцем у садочку львів’ян, які проживають поряд із дитячими садочками. Це зумовило виконком піти на не дуже популярні заходи і ухвалити рішення приймати у садочки спочатку львівських дітей.

Децентралізація змушує рахувати дітей

Таких рішень від органів місцевого самоврядування варто було очікувати ще рік тому. Адже ще на початку 2017-го було точно відомо, що усі витрати за дитячі садочки в обласних центрах перекладуть на місцеві бюджети. Як і оплату комунальних витрат шкіл, зарплати для технічного персоналу медичних та освітніх закладів. Крім того, за твердженнями експертів Асоціації міст України, з боку держави систематично не забезпечується навіть оплата праці вчителів. У середньому по Україні освітня субвенція (кошти на зарплати вчителям) недофінансована на 30-40%. Ці кошти місцевим громадам доводиться шукати самостійно зі своїх резервів. Інакше, наприклад, у Тернополі, довелося б ще минулого року або масово звільняти вчителів, або залишати їх без зарплат.
Нова економічна ситуація змушує більш старанно рахувати гроші, зокрема, і ті, що витрачаються на дитячі садочки. Єдиним методом точного розрахунку є кількість дітей на підставі місця реєстрації. Такий же принцип, до речі, діє у більшості країн Європи. Громадяни повноцінно отримують послуги від муніципалітетів лише тоді, коли вони зареєстровані у даній громаді.

Краще запобігти проблемі, ніж її вирішувати

Варто зауважити, що проблему садочків у Тернополі вирішують не так жорстко і кардинально, як у Львові, де іногородніх дітей фактично викинули з міських садочків. У Тернополі з ініціативи міського голови Сергія Надала питання щодо укладання угод з довколишніми громадами про міжбюджетні взаєморозрахунки за дітей з району і ОТГ, що відвідують тернопільські садочки, порушили ще в середині минулого року. Потім були роз’яснення, перемовини з керівництвом місцевих громад. Міська рада кілька разів переносила введення оплати, щоб батьки, які постійно проживають у Тернополі, мали змогу зареєструватися у місті, а громади могли у законному порядку укласти угоди. На даний момент проблему фактично вирішено, згідно з угодою, укладеною між Тернополем і Тернопільським районом, до міського бюджету мають перерахувати 1,9 млн. грн. Район таким чином платить за ті села, які ще не створили об’єднаної територіальної громади і перебувають на утриманні районного бюджету. Більшість новостворених ОТГ навколо Тернополя, як і Тернопільський район, уклали відповідні угоди з містом. Тим самим за дітей платять на тих самих підставах, що й тернопільські батьки. Велися гарячі дискусії, але було знайдено цивілізований вихід. На відміну від львівської влади, яка вдається до радикальних методів.

Іван Возний


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

Телескопічна палиця: стильний і надійний помічник...


Рубрика: Опубліковано: о 16:21


У Чортківській громаді чергова болюча втрата - 19 листопада зупинилося серце 54-річного військовослужбовця Павла Савки із села Росохач....


Рубрика: , Опубліковано: о 21:09


Головний сержант — командир гармати 45-ої окремої артилерійської бригади Збройних Сил України, мешканець с. Кровинка Теребовлянської громади Віталій Сирляк відтепер повний кавалер ордена «За мужність»...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:01


У Чортківській міській раді високу посаду обійняла переселенка із Запоріжжя Алеся Васильченко...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 10:00


У понеділок, 18 листопада, внаслідок ракетного обстрілу обʼєктів енергетики, за розпорядженням НЕК «Укренерго» на Тернопільщині запроваджується графік погодинних вимкнень...


Рубрика: , Опубліковано: о 22:04



Теми дня
20 Листопада
17 Листопада
15 Листопада
12 Листопада