Вівторок, 03 грудня 2024
• “Це була зразкова сім’я…” Ворожий безпілотник забрав життя тернополянина Віталія Ременця • Нічна атака “шахедом” по Тернополю: загинув 45-річний чоловік, є також важкопоранені • Латвійські партнери передали два автомобілі для військовослужбовців Тернопільщини • “Обірвалося на полі бою молоде життя …” Загинув захисник Євгеній Гнидка • Вбивство у Тернополі: грабіжник увірвався в будинок і зарізав подружжя… • Ресторани Тернополя забезпечують військових додатковим харчуванням • Вчителів запрошують взяти участь у проєкті «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті» • Бучацька громада прощається із захисником Русланом Грицівим • 199 дітей цьогоріч розшукували поліцейські на Тернопільщині • Четверта смерть через гриби: сім’я на Тернопільщині втратила 13-річну дівчинку • У Тернополі віддали шану жертвам голодоморів в Україні • У Тернополі виступить “Лісапетний батальйон” • У Тернополі автобус наїхав на 23-річного хлопця • Зупинилося серце захисника із Чортківської громади • Воїн із Теребовлянщини отримав високу відзнаку від президента • Переселенка із Запоріжжя обійняла високу посаду в громаді на Тернопільщині • 18 листопада на Тернопільщині вимикатимуть електроенергію • Понад 400 маскувальних сіток відправили на фронт волонтери із Великої Березовиці • Аварія у Тернополі: автомобіль “Toyota” проїхав на червоний сигнал світлофора • Понад 12 млн гривень взяв киянин за неякісні спальні мішки для тернопільських шкіл
Люди, смакуйте льоди!

Автор: Опубліковано: 20 Липня о 15:00 45


Усі дієтологи погоджуються з думкою, що молочне морозиво має не лише високу поживну цінність, а й заспокоює нервову систему.


Якби класик жив нині, то замість свого відомого «бути чи не бути» він би точно написав «їсти чи не їсти». У сучасному світі ці слова стосуються абсолютно усіх продуктів, що пропонують нам і у дрібних крамничках, і у великих супермаркетах. Аби не заробити собі ложкою візит до гастроентеролога (це у найкращому випадку), нині купувати і споживати треба розумно. Як кажуть, поінформований — отже, озброєний. Серією публікацій про те, як правильно харчуватися, «НОВА…» спробує допомогти вам у цьому.

Почнемо з морозива, адже це найулюбленіші та найпопулярніші і дітьми, і дорослими літні ласощі. Не секрет, що більшість морозива в Україні виготовляють не з натурального молока, цукру та масла. У його складі можна знайти пальмову та кокосову олії, маргарин, десятки різноманітних ароматизаторів, емульгаторів, стабілізаторів і барвників. Уявіть лише, що потрапляє щодня в організм наших дітей з однією пачечкою морозива!

Морозиво з молока треба… шукати

Так, відповідно до державних стандартів, в Україні морозиво можна виробляти як на основі натуральної молочної сировини, так і на основі кокосової та пальмової олій.

Отож, морозиво з молока треба шукати. Як його знайти? Загалом в Україні діють три національні стандарти на морозиво:

ДСТУ 4733 – означає, що продукт виготовлений із молочних жирів. Жодних рослинних там не може бути. Якщо хочете «правдиве» морозиво, шукайте на обгортці саме це маркування.

ДСТУ 4734 — морозиво плодово-ягідне, ароматичне, щербет, лід.

ДСТУ 4735 — із немолочних жирів: кокосових чи інших рослинних.

Порядний виробник у маркуванні повинен чітко вказати, яку він сировину використовує, і дотримуватися зазначеного на етикетці. А покупець повинен прочитати і побачити, за яким ДСТУ виготовлене морозиво і яка в ньому сировина. Інша річ, чи всі підприємства цього дотримуються, бо в наш час нечестивців ой як багато…

До речі, цікаво, що, наприклад, у Німеччині, Франції  90% морозива виготовляють з рослинних жирів, а от у США  такого морозива дуже мало.

Морозивом можна… отруїтися

Взагалі морозиво вважають одним із найбільш безпечних продуктів, оскільки суміш зазнає подвійної обробки: спочатку пастеризується, а потім охолоджується, кажуть фахівці. Але морозиво, як і всі молокопродукти, швидко псується. Тому лікарі попереджають, що морозивом можна отруїтися. Не варто купувати в спеку розталий стаканчик чи брикетик, бо в ньому стрімко розмножуються мікроорганізми.

Власне, отруїтися можна будь-яким продуктом харчування, в тому числі й морозивом, якщо він не відповідає встановленим нормативам. Небезпека може бути на стадії виробництва – недотримання санітарних норм і правил, може бути неякісна сировина, порушені терміни зберігання. Може бути забруднення при виготовленні або ж при реалізації.

Аби цього не сталося – посилюйте інстинкт самозбереження: звертайте увагу на смак, колір, запах, за допомогою чого можна визначити, чи придатний продукт для вживання. Якщо ви бачите, що морозиво неправильної форми, м’яке або помічаєте інші ознаки того, що його неправильно зберігали, — не купуйте, а якщо вже купили — краще викинути, а не їсти.

Від стресу — морозивотерапія

Морозиво як молочний продукт має понад 100 корисних речовин. У ньому містяться білки, жири, вуглеводи, кальцій  і ряд вітамінів (А, В1, В2, В12, С, Д, Е, Р).

Загалом усі дієтологи погоджуються з думкою, що молочне морозиво має не лише високу поживну цінність, а й заспокоює нервову систему. Людям, які перебувають у стані важкого стресу – психологічного, емоційного – рекомендують вживати порцію морозива щодня. І хоча його не називають лікувальним продуктом, воно, як і шоколад, є харчовим антидепресантом.

Морозиво рекомендують хворим після операції в черевній порожнині, при виразковій хворобі (особливо, якщо є кровотеча), також при малокрів’ї, туберкульозі.

Але не забувайте, що морозиво досить калорійне і містить велику кількість цукру. Тому вживати його потрібно обережно, особливо людям, схильним до повноти, а також особам із захворюванням на цукровий діабет, атеросклероз, гіпертонію, гастрит. Крім того, фахівці не радять захоплюватися морозивом у період спеки – кілька порцій підряд може спричинити ангіну чи запальні захворювання носоглотки.

Водночас отоларингологи радять частіше їсти морозиво, оскільки це зміцнює імунітет і робить горло більш стійким до низьких температур. Зрозуміло, щоб не завдати собі шкоди, їсти його треба поступово, не відкушуючи великими шматками.

А ось заміняти морозивом основний  прийом їжі не варто!

«Як же хочеться в ці спекотні дні охолодитися і з’їсти морозиво! І ви думаєте: «Спека, їсти все одно не хочеться! Я краще з’їм морозиво і поп’ю води, а обід або вечерю пропущу!» Але цим ви створюєте для організму дефіцит необхідних речовин і надлишок непотрібних рафінованих жирів і цукру, — каже лікар-дієтолог Світлана Фус. — Такий режим має свої наслідки, і не тільки для маси тіла. Ламкі нігті, випадання волосся, карієс на зубах – це light версія того, що відбувається в організмі в цьому випадку».

Отож, морозивом ласувати треба, найголовніше — обирати «правильне» морозиво і не зловживати ним.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Нещодавно опубліковане

У ніч з 1 на 2 грудня під час російської атаки на Тернопіль ворожий безпілотник влучив у багатоповерхівку...


Рубрика: , , Опубліковано: о 22:29


У ніч на понеділок, 2 грудня, російські окупанти завдали удару по багатоповерхівці в Тернополі. Внаслідок атаки загинув 45-річний чоловік, ще троє людей доправили до лікарень...


Рубрика: , Опубліковано: о 8:53


У п’ятницю, 29 листопада, заступник мера Марупе (Латвійська Республіка) передав два транспортні засоби для військовослужбовців з Великоберезовицької громади, які боронять нашу державу на фронті...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:41


На фронті загинув захисник із Бучацької громади Євгеній Гнидка...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:40


Продовжено відбір на програму з навчання та працевлаштування ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин «Разом»...


Рубрика: , , Опубліковано: о 22:10



Теми дня
2 Грудня
30 Листопада
28 Листопада
25 Листопада
24 Листопада