Четвер, 21 листопада 2024
• Зупинилося серце захисника із Чортківської громади • Воїн із Теребовлянщини отримав високу відзнаку від президента • Переселенка із Запоріжжя обійняла високу посаду в громаді на Тернопільщині • 18 листопада на Тернопільщині вимикатимуть електроенергію • Понад 400 маскувальних сіток відправили на фронт волонтери із Великої Березовиці • Аварія у Тернополі: автомобіль “Toyota” проїхав на червоний сигнал світлофора • Понад 12 млн гривень взяв киянин за неякісні спальні мішки для тернопільських шкіл • Молодь із Борщева проводить благодійні ярмарки для підтримки воїнів • “Ділки” з Тернопільщини незаконно переправляли чоловіків через кордон • На Тернопільщині жінки складають половину кандидатів до лав Сил оборони • “Її вишиванки – гордість усієї родини”. Віра Присіч із Тернопільщини відсвяткувала 90-річчя • Артистці з Бережан Інні Калинюк присвоїли високе звання • Трагедія у Копичинцях: третя смерть через гриби… • Тернопільські поліцейські врятували 72-річну тернополянку • У пожежі на Кременеччині загинув чоловік • У Тернопільській духовній семінарії відбулася зустріч освітян та священників • П’яний водій у Тернополі повалив дорожній знак • “Зібрали рекордну суму”. У школі на Тернопільщині провели благодійний ярмарок • Працівники Тернопільської митниці склали 62 протоколи про порушення митних правил • 13 громад стали новими учасниками «Марафону лип» від «Контінентал»
Тернопільському біатлону – 45!

Автор: Опубліковано: 20 Березня о 14:00 541


Чим живе нині знаменита біатлонна база в Підгородньому, яка виховала сотні чемпіонів.


Тернопільські біатлоністи – гордість не тільки нашої області, а й всієї України. А враховуючи те, в яких умовах вони тренуються, вони — чемпіони у квадраті! Попри недостатнє фінансування, малу кількість необхідного спорядження, вони здобувають перемоги на світовому та європейському  рівнях. Минулого тижня Дмитро Підручний уперше в історії чоловічої біатлонної збірної України став чемпіоном світу, а Настя Меркушина здобула бронзову нагороду. Загалом 2019-ий — особливий для тернопільського біатлону, ювілейний, адже йому виповнюється 45 років. То чим живе нині тернопільський біатлон?

64 земельні ділянки розбрату

Біатлонна база в Підгородньому нині, на жаль, не може похвалитися стовідсотковим достатком. Однак відносно незначне фінансування й мала кількість спорядження — не головні проблеми, з якими зіткнулися наші земляки. Найболючішим питанням для біатлоністів залишається ситуація із землею…

База у Підгородньому — один з найголовніших об’єктів всеукраїнського біатлону. Сюди на тренування з’їжджаються спортсмени не лише з Тернопілля, а й з сусідніх областей. Ще б пак! Тренажерний зал, реабілітаційний центр, гуртожиток, склад спортінвентаря, стрільбище, лижоролерна асфальтова доріжка завдовжки 2,5 км. Здавалося б, усе необхідне для тренувань. Усе, окрім ключового чинника — безпеки спортсменів.

Нагадаємо суть справи, про яку «НОВА…» неодноразово писала. Сім років тому рішенням тодішнього голови Тернопільської райдержадміністрації Віктора Щепановського 64 земельні ділянки, які розташовані усередині 2,5-кілометрового кола тренувальної траси, були визнані такими, що перебувають за межами населеного пункту. Рішенням сесії райради певним людям було надане право на отримання цих земель і на ведення там садово-городніх робіт, чим вони успішно й скористалися.

Утім, щоб дістатися до своїх ділянок, власникам необхідно перетнути лижоролерну трасу мінімум двічі. А це — суттєва перешкода не тільки для тренувального процесу, а й для безпеки спортсменів.

— Власники земельних ділянок мають право будувати там будиночки площею до 320 кв. м, — пояснив президент федерації біатлону Тернопільської області Віктор Щур (на фото). — Якщо на цій території побудують 64 будинки — тут постане цілий мікрорайон. Мінімум 100 автомобілів їздитимуть туди-сюди. Люди, діти, тварини… Здійснювати діяльність бази у таких умовах не буде можливості. Люди отримали земельні ділянки, вони хочуть здійснювати там будівництво, навіть мешкати. Та необхідно знайти вихід, щоб не постраждав навчально-тренувальний процес наших біатлоністів. І така можливість є. Потрібна тільки згоди…

Два способи розв’язання проблеми

На думку пана Віктора, є два способи розв’язання цієї проблеми. Перший — «винести» земельні ділянки за межі лижоролерної доріжки. Тоді вони не створюватимуть проблем спортсменам. Ці ділянки відразу влилися б в уже наявний житловий квартал. Там є газопостачання, світло і вода і дороги…

Інший вихід — зробити на трасі перекидні містки висотою близько 5 м, щоб могли проїхати кран і вантажівка. Але це стане нереальним випробуванням для спортсменів. Наприклад, багаторазовий паралімпійський чемпіон Тарас Радь не зможе нормально тренуватися. Для малих діток це теж буде неможливо.

Начальник управління фізичної культури та спорту ТОДА Віктор Мацикур вважає, що будь-яке будівництво знищить біатлонний комплекс, адже розірве між собою базу, трасу і стрільбище. Він наголосив, що буде використовувати всі можливі й неможливі шляхи в рамках закону, аби цього не допустити.

Землевласники неодноразово організовували зібрання щодо проблеми, але спортсменів на них не запрошували, ще й погрожували — у випадку, якщо біатлоністи перешкоджатимуть будівельним роботам, перекрити дорогу Тернопіль — Стрий.

Минулої неділі, 17 березня, сторонам уперше вдалося зустрітися задля спільної розмови. У громадських слуханнях взяли участь і біатлоністи, і сільські мешканці. Останніх було менше і досягти компромісу поки що не вдалося. Попри те, що рішення не було прийнято, розійшлися мирно. Поки що ситуація зависла у повітрі, втім, довго так тривати не може.

Тиждень тому, 12 березня, Кабміном було ухвалене рішення, на яке наші біатлоністи чекали два роки, — навчально-спортивну базу передано у державну власність. Ініціатором такого кроку став нардеп Олег Барна, якому біатлоністи дуже вдячні за всебічну допомогу. На думку Віктора Щура, це сприятиме вирішенню непростої ситуації.

Ювілей відсвяткують після сезону

— Біатлон на Тернопіллі започаткував відомий тренер Ігор Починок, — робить екскурс в історію Віктор Щур. — У середині 1990-их він навіть очолював жіночу збірну України. Я теж вихованець його школи. Разом із Тарасом Дольним ми були членами збірної команди Радянського Союзу, а потім виступали за збірну України на першій нашій Олімпіаді. Потім прийшла нова зміна — Олена Зубрилова стала чемпіонкою світу, Олена Підгрушна – олімпійською чемпіонкою. Нині честь України захищають наші вихованці Анастасія Меркушина, Віталій Труш, Дмитро Підручний… Серед наших вихованців — чемпіони світу і Європи. У нас чудові традиції і сильний потенціал. І те, що на чемпіонаті світу в одиночній мікстовій естафеті Україну представляє цілком тернопільська команда, гадаю, також високий показник!

Як пояснив керівник федерації біатлону області, міністр молоді та спорту України Ігор Жданов рекомендував відкрити школу біатлону в Тернополі, не втрачаючи відділення біатлону в існуючій школі зимових видів спорту. Така школа створила б здорову конкуренцію, а спортсмени покращили б результати.

— Подальший розвиток цього виду спорту ми бачимо у створенні школи біатлону з відділенням лиж та кульової стрільби, — наголосив Віктор Щур. — Спеціалізовані відділення повинні допомагати готувати хороших біатлоністів. Ми хотіли б зробити так, щоб мати в районних центрах структуровані підрозділи, де відбувався б навчально-тренувальний процес, а до Тернополя віддавати сильніших діток.

За його словами, наразі неабияк актуальне питання збільшення тренерського складу. Старшим тренерам уже по 70 років (Ігор Починок, Олег Бунт, Іван Стецюк). Вони ще дотичні до біатлону, допомагають в міру можливостей. А з чинних тренерів є дві сім’ї — Ірина і Олег Меркушини, Тетяна і Назар Бурики, а також тренер Копичинецької філії Людмила Сагайдак.

— Після завершення сезону плануємо влаштувати зустріч з нашими провідними спортсменами, які досягли певних висот на чемпіонатах світу, першості України, — розповів Віктор Щур. — Серед них – Віктор Манзин, Олександра Медоєва, Олександра Меркушина, Руслан Бригадир, Олександра Усенко. Вони — члени збірної команди України, які цьогоріч брали участь в юніорських першостях Європи та інших міжнародних і всеукраїнських змаганнях.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

У Чортківській громаді чергова болюча втрата - 19 листопада зупинилося серце 54-річного військовослужбовця Павла Савки із села Росохач....


Рубрика: , Опубліковано: о 21:09


Головний сержант — командир гармати 45-ої окремої артилерійської бригади Збройних Сил України, мешканець с. Кровинка Теребовлянської громади Віталій Сирляк відтепер повний кавалер ордена «За мужність»...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:01


У Чортківській міській раді високу посаду обійняла переселенка із Запоріжжя Алеся Васильченко...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 10:00


У понеділок, 18 листопада, внаслідок ракетного обстрілу обʼєктів енергетики, за розпорядженням НЕК «Укренерго» на Тернопільщині запроваджується графік погодинних вимкнень...


Рубрика: , Опубліковано: о 22:04


Уже понад рік у Великій Березовиці, що біля Тернополя, плетуть маскувальні сітки і відправляють на фронт...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:00



Теми дня
20 Листопада
17 Листопада
15 Листопада
12 Листопада