На банківську картку мами одного із хлопців надходили гроші, які благодійники жертвували на лікування восьми травмованих. Серед постраждалих 14-річний Сергій Дума, 13-річний Сергій Шевчук, 15-річний Микола Гринтак, 16-річний Сергій Головіцький, 14-річний Юрій Погребнюк, 17-річний Богдан Гавран, 16-річний Ігор Георгіца та 14-річний Павло Корба. Юнаки тривалий час перебували в лікарні. У найважчому стані був Ігор Георгіца, його довелося доправити до опікового центру в Київ. Через соцмережі небайдужі люди збирали гроші на лікування потерпілих. На жаль, кошти потрапили у руки шахраїв. Нині п’ятьох хлопців уже виписали з лікарні, а Ігоря Георгіцу перевели з реанімації у звичайну палату.
27 січня, близько 13:00, до матері, яка займалася збором коштів, зателефонував чоловік і представився працівником банку на ім’я Роман. Заявив, що на її рахунок надходять великі суми коштів і вони не поміщаються на її електронний гаманець. Невідомий запропонував здійснити кілька маніпуляцій для отримання цих грошей. Увійшовши в довіру, чоловік порекомендував зняти з рахунку частину коштів та перекинути їх на вказані рахунки. Таким чином жінка на 17 тисяч гривень через платіжний термінал поповнила мобільні телефони кільком абонентам. Після цього вона, знявши зі свого рахунку кошти, почала перекидати їх через банківський термінал на картки, які диктував по телефону невідомий. Проте електронний гаманець банк заблокував через перевищення ліміту. Додзвонювач порадив піти в фінустанову і розблокувати його. Жінка так і зробила, скориставшись допомогою працівника банку. Останнього зацікавила сума, яку перекидала жінка. Проте відвідувачка запевнила, що все гаразд, а гроші йдуть на благодійність. У результаті таких маніпуляцій мешканка села Угринів віддала шахраям 365 тисяч гривень. Звернулася до поліції потерпіла лише через півтори доби після злочину, коли зрозуміла, що гроші віддала шахраєві.
За словами Олександра Богомола, начальника ГУНП в Тернопільській області, поліцейські звернулися до працівників банківських установ з вимогою заблокувати викрадені кошти. На даний час проводяться заходи в інших регіонах України, аби встановити злочинців і притягти їх до відповідальності. Даний факт внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань згідно з ч. 3 ст. 190 ККУ.
— Злочин набув резонансу, перебуває на контролі голови Нацполіції. Ми проведемо максимальні оперативні заходи, щоб повернути кошти. За первинною інформацією, шахраї дзвонили з Дніпропетровської області. Наші колеги допомагають у проведенні слідчих дій. Одна з версій — телефонували з місць позбавлення волі, — зазначив керівник обласної поліції.
— Невідомий зателефонував і сказав піти до банкомату, зняти гроші, щоб вони були на руках, — розповіла деталі жінка, яку обдурили шахраї. — У той момент я була заклопотана, бо в палаті був лікар, хлопцям робили перев’язки. Але чоловік сказав, що потрібно вже зробити цю операцію, бо щогодини знімає по 50 гривень. Я пішла… Усю дорогу до банкомату він був зі мною на зв’язку. Просив не вимикати, мовляв, буде підказувати, як правильно зробити. Так я зняла з рахунку 17 тисяч. Далі електронний гаманець банк заблокував через перевищення ліміту. Почувши це, додзвонювач порадив піти до банку і розблокувати. Наголошував, щоб я нікому в банку не говорила про те, що мені хтось допомагав знімати гроші. Працівниця банку перепитала, чи я сама зняла гроші. Я підтвердила це… Шахрай розпитав мої паспортні дані, кодове слово доступу до карточки… Тепер розумію, що я діяла ніби під гіпнозом…
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: вибух, Угринів, шахрайство