За кожним таким випадком створені комісії, які їх розслідують та по завершенню приймаються рішення про визнання (чи не визнання) випадку пов’язаного з виробництвом, професійною діяльністю потерпілих.
Зазвичай, розслідування нещасних випадків відбувається оперативно, тож за підсумками минулого року ми бачимо картину розподілу травматизму і гострих профзахворювань. Проте, як на нараді зазначав начальник управління профілактики страхових випадків виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Сергій Таровик, у випадку гострих профзахворювань на COVID-19 розслідування не завжди може бути завершеним вчасно через відсутність матеріалів епідеміологічного розслідування і діагнозу щодо гострого профзахворювання, який встановлюють: лікар-інфекціоніст і лікар-профпатолог. Саме відсутність в матеріалах розслідування цих та інших документів затягує процес розслідування вцілому.
Станом на 1 березня 2021 у відділенні нараховується 352 незавершених розслідування гострого профзахворювання, що становить 40% до кількості зареєстрованих таких випадків.
З початку пандемії у міському відділенні Фонду із 877 повідомлень про клінічно підтверджені випадки захворювання працівників закладів охорони здоров’я на COVID-19, з яких розслідування завершено по 525 випадках, із яких по 14 висновками комісій з розслідування визнано, що вони були пов’язані з професійною діяльністю медичного працівника.
При такій кількості випадків гострого профзахворювання значне навантаження лягає на страхових експертів з охорони праці міського відділення Фонду, які приймають участь у проведенні розслідувань гострого професійного захворювання медиків.
Попри навантаження із розслідування намагаємося впливати на процеси зростання захворюваності медперсоналу, вивчаючи здійснення профілактичних заходів безпосередньо у лікувальних закладах. По результатах перевірок внесені пропозиції щодо вжиття заходів у забезпеченні охорони праці.
Нагадаємо, зв’язок інфікування медика із виробництвом визначає комісія із розслідування, що створюється:
– закладом охорони здоров’я (у випадку смерті медика, якщо його посада і місце роботи включені до переліків відповідно до постанови КМУ № 1 від 05.01.2021; до складу комісії входять представники закладу охорони здоров’я);
– Держпраці (у випадку смерті медика, чия посада та/або місце роботи не включені до переліків; до складу включаються представники роботодавця, профспілки, закладу охорони здоров’я, ФССУ, Держпраці);
– або роботодавцем (у інших випадках; до складу включаються представники роботодавця, профспілки, закладу охорони здоров’я, ФССУ, Держпраці).
Щодо усіх питань, пов’язаних з нещасними випадками на виробництві, гострого професійного захворювання медичних працівників, звертайтеся в Тернопільське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області за телефонами: 52-21-58, 52-30-27. При необхідності – за адресою: м.Тернопіль, вул.Танцорова, 51, 3 поверх, кабінет 307.
Святослав Кітура – начальник відділу профілактики страхових випадків Тернопільського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області
Джерело: НОВА Тернопільська газета