Ніжне м’ясо індички – цінне джерело білка, жирів, мінеральних речовин і вітамінів. Його особливо рекомендують людям, схильним до стресових ситуацій та депресій, під час фізичних навантажень та в період дотримання різних дієт. Індичку радять також включати в раціон маленьким дітям як перший м’ясний прикорм та жінкам у період виношування й грудного вигодовування. Подавати страви з індички найкраще з овочами, які значно підсилюють смакові властивості цього м’яса. Тож літо для приготування страв з індичкою – найблагодатніша пора. Скористайтеся нею!
Салат з індички з моцарелою
400 г філе індички, 150 г помідорів, 125 г сиру моцарела,
1 великий пучок руколи, 2 гілочки базиліку для прикрашання, сіль і перець за смаком, олія для смаження.
Для салатного соусу: 3 ст. л. оливкової олії, 2 ст. л. бальзамічного оцту, 4 ст. л. натурального йогурту, по дрібці солі та цукру.
Філе індички нарізати невеликими шматочками та обсмажити на олії, посолити і поперчити за смаком. Руколу промити, висушити та нарвати руками в тарілку, помідори чері та моцарелу нарізати і додати в салат.
Для приготування соусу збити оливкову олію з бальзамічним оцтом і йогуртом, додати по одній дрібці солі та цукру, за бажанням можна також додати чорний мелений перець. Заправити салат соусом, перемішати та прикрасити гілочками базиліку.
Молода капуста з індичим окостом
300 г індичого окосту, 1 молода капустина (близько 800 г), пучок зеленої цибулі, великий пучок кропу, сіль, перець, кмин – по дрібці,
1 ст. л. оливкової олії.
М’ясо нарізати кубиками приблизно 2 см. У глибокій сковороді з кришкою розігріти олію. Трохи обсмажити м’ясо – буквально дві хвилини. Додати всі спеції і накрити кришкою. Тушкувати на невеликому вогні близько 7 хвилин.
Нарізати цибулю і капусту та додати до м’яса хвилин на 7-10.
Подрібнити кріп, перемішати його зі стравою і ще протушкувати 2-3 хвилини.
Індичка, тушкована з овочами
500 г філе індички, 3 помідори, 200 г цвітної капусти, 200 г баклажанів, 100 г болгарського перцю, 1 цибулина, 5 ст. ложок сметани, 1 ст. ложка пшеничного борошна, сіль, чорний мелений перець, улюблені спеції за смаком, свіжа зелень петрушки або кропу.
Філе індички нарізати невеликими порційними шматочками. Додати столову ложку сметани і спеції, перемішати. Залишити на 15-20 хвилин.
Помідори очистити від шкірки і нарізати часточками. Цвітну капусту розібрати на окремі суцвіття. У невеликій каструльці довести воду до кипіння і відварити цвітну капусту протягом двох хвилин. Потім суцвіття відкинути на друшляк, щоб повністю стекла вода. Трохи остиглі суцвіття посипати борошном і перемішати.
Баклажани очистити від шкірки і нарізати тонкою соломкою. Болгарський перець розрізати навпіл і вийняти насіння. Нарізати соломкою.
Цибулину тонко нашаткувати півкільцями. На середній вогонь поставити глибоку сковорідку і розігріти в ній кілька столових ложок олії. В олії обсмажити порізану цибулю до отримання золотистого відтінку. До цибулі додати філе індички і продовжувати смажити, поки м’ясо не покриється рум’яною скоринкою.
Додати помідори і цвітну капусту. Як тільки овочі обсмажаться, додати болгарський перець. Готувати протягом 5-7 хвилин, періодично перемішуючи інгредієнти. Потім додати сметану, що залишилася. Страву посолити і поперчити за смаком, а також додати спеції і приправи. Коли соус закипить, зменшити нагрів до мінімуму і накрити сковорідку кришкою, залишивши невелику щілину для виходу пари. Якщо соус випаровується надто швидко, можна додати трохи води або рідкої сметани.
Готову страву викласти в порційні тарілки і прикрасити свіжим подрібненим кропом або петрушкою.
Джерело: НОВА Тернопільська газета