Понеділок, 14 квітня 2025
• Жінка з Теребовлянщини втратила майже на 50 тисяч гривень • 6-річний хлопчик вибіг на дорогу та потрапив під колеса авто • «Я і нині з вами»: у Тернополі відбулася урочиста академія з нагоди відзначення Року митрополита Андрея Шептицького • Нехай музика відтворює довкілля: в Тернополі оголосили Всеукраїнський музичний конкурс • Василіянський монастир у Бучачі — найкраще фото Тернопільщини у конкурсі «Вікі любить пам’ятки 2024» • «Тернопільщина вражає 2025» туристичний форум об’єднав експертів і крафтових виробників • 76 мільйонів на незаконному видобутку піску заробила відома будівельна фірма Тернополя • У Зарваниці відбудеться Хресна дорога за справедливий мир • Підприємець із Кременця самовільно будував кафе на… Замковій горі • Тернопільські танцівники – бронзові призери престижного світового чемпіонату • Діти з інвалідністю на Великдень водитимуть гаївки в етнопарку на Тернопільщині • На війні загинув працівник Західноукраїнського національного університету Андрій Луцик • «Чотири рази мене ледь не вбили». Гвардієць на псевдо Меч про бої на Донеччині, віру та гумор на війні (ВІДЕО) • Поет Сергій Жадан провідав воїнів у лікарні в Тернополі • Понад 17 тисяч доларів взяв поліцейський на Тернопільщині за… “квиток” для ухилянта • Школяру із Кременця подарували гіроскутер за те, що не піддався вербуванню росією • Вдарила табуреткою, а потім зарізала ножем… Жахливе вбивство у Тернополі • Понад 160 писанок – доробок тернопільських майстрів Лесі та Юрія Цікалів • У Тернополі 14-річна школярка готувала теракт біля будівлі поліції • Після Маріуполя й полону нарешті — додому!
А як же літо, як же море?.. Яким буде туризм після коронавірусу?

Автор: Опубліковано: 7 Червня о 10:00 115


Чи буде туризм… після коронавірусу? Чи «світять» спраглим до мандрівок туристам далекі світи? Чи вимовлятимемо ми цього року таке банальне, але таке бажане: «А я – на морі»?.. Чи будуть у нас єгипетська засмага, турецькі вечірки, іспанські сієсти? Чи справді цей рік буде роком місцевого та внутрішнього туризму, коли «свій до свого по своє»? Запитань багато, і всі вони далеко не риторичні. І відповіді на них усіх знає «НОВА…»! .


Туризму по-тернопільськи — бути!
Не віримо, що ви жодного разу не чули, що на Тернопільщині зосереджена третина усіх українських замків? Про мальовничі береги Дністровського каньйону, красивенний Джуринський водоспад, унікальні карстові печери, тисячолітні сакральні пам’ятки та багато іншого? Тоді гайда… у цьому переконатися! Уже з 12 травня мешканці Тернопільщини знову можуть відвідувати замки у Збаражі, Вишнівці, Теребовлі та Скалаті, зазначає начальниця відділу обслуговування туристів та масово-освітньої роботи Національного заповідника “Замки Тернопілля” Ольга Станкевич. Туристів впускатимуть на територію за умови дотримання карантинних вимог. А уже з 10 червня готові відновлювати свою роботу бази відпочинку на Тернопіллі. Допоки вони не працювали через карантин, активно розвивали свої сайти і сторінки в соцмережах, таким чином приваблюючи туристів. Мешканцям Тернопілля пощастило — власна альтернатива морю у нас практично під носом, більше того, що за ним — сьомим чудом України — і їздити далеко не треба. Так, мова про Дністер, якому завжди є чим здивувати туристів! Хочете на сплав – хоч завтра! Цікавий та пізнавальний відпочинок у природних умовах і, звісно ж, із дотриманням карантинних заходів забезпечить ТурБюро Заліщики та «Кучеряві Тури».
— Туризм після карантину є! Не варто боятися подорожувати, — переконаний засновник проєкту «Кучеряві тури» керівник ТурБюро Заліщики Віктор Кучер. — Сплав по Дністру вважається активним туризмом, але такий відпочинок під силу кожному, він підходить як дорослим, так і дітям і не потребує спеціальних навиків та вмінь. Усе спорядження дезінфікуємо, соціальної дистанції між туристами дотримуємося. Запрошуємо усіх на природотерапію на Дністер! Катамарани, байдарки та каяки, практично безмежний простір для купання та засмаги, смачні страви на вогнищі, розваги на свіжому повітрі… Повний відрив від робочих буднів біля води, вогню та під зорями — вічні цінності, до яких людина завжди буде повертатися…


Рожеве озеро чи «українські Мальдіви»?
Поки ми і далі карантинимо, саме час придивитися до українських курортів. На щастя, ми маємо два моря й чудові гори, красиві міста і цікаві, самобутні регіони. Так, відпочинок на українських морях часто-густо коштує дорожче, ніж за кордоном, а сервісом поступається. Але і тут є можливості відпочити на кожен гаманець і смак. Експерти туристичної галузі кажуть: у червні замість Туреччини з її олінклюзивами, спекотного Єгипту та вишуканого Кіпру українці поїдуть на узбережжя Одещини, на Арабатську Стрілку, у Коблево, острів Джарилгач… Влаштувати відпустку в Україні досить легко власними силами – численні інтернетресурси пропонують житло на будь-який гаманець у будь-якій точці країни, а придбати залізничні чи автобусні квитки можна за лічені хвилини прямо з мобільного телефону. Відгуки про готелі, а також ті чи інші напрямки можна знайти, трохи покопирсавшись в інтернеті, поспілкувавшись з друзями або запитавши поради у спеціалізованих спільнотах.
У крупних туроператорів мандри Україною можуть обійтися у вартість поїздки за кордон. Наприклад, на сайті Coral Travel тижнева путівка на двох до Одеси чи Затоки у червні стартує від 22 тисяч гривень, «Join UP!» пропонує путівки до Коблева від 10 тисяч. У менших туристичних компаніях можна знайти скромніші пропозиції.
Якщо ви плануєте відпочинок влітку на Чорному морі, але дорога Одеса, гамірлива Затока або Залізний Порт вам не до вподоби, то спокійно можна віддати перевагу Скадовську в Херсонській області. До речі, зовсім недалеко від міста розташований острів Джарилгач, який часто називають українськими Мальдівами. І недаремно, адже він зачаровує своїх відвідувачів прозорою блакитною водою, надзвичайними краєвидами і безкраїми білими пісками. Ціни на житло у Скадовську – від 300 до 700 грн. за добу з людини. А любителям поплавати в Азовському морі для відпочинку влітку’2020 може підійти Генічеськ. Пляжі тут піщані, але з невеликою часткою гальки. На випадок, якщо вам набридне ніжитись на пляжі, можна поїхати на екскурсію у заповідник Асканія-Нова або ж до унікального солоного Рожевого озера, яке отримало свій незвичайний колір завдяки мікроводорості Dunaliella salina. Вартість житла у Генічеську може коливатися на рівні від 400 до 800 грн. за добу з людини. Бронювати місця можна хоч зараз. І навіть якщо ви не щасливий власник авто, доїхати до моря цього літа буде чим: з 1 червня «Укрзалізниця» відновила рух поїздів далекого прямування. Проте і тут безпека понад усе: пасажирів будуть допускати до поїздів виключно в захисних масках, вимірювання температури тіла будуть здійснювати під час посадки у вагон.


Свистати усіх на берег! Турецький…

До десятки найбільш популярних країн, куди українці подорожували минулого літа, увійшли Туреччина, Єгипет, Греція, Кіпр, Чорногорія, Туніс, Болгарія, Іспанія, Китай та Італія. Курортний сезон’2020 суттєво змінить цю географію. Цього літа українці взагалі можуть не потрапити до деяких з улюблених країн, у ліпшому випадку окремі з них обіцяють відкрити кордони з липня-серпня. На якому ж узбережжі реально невдовзі засмагати українцям? Уже точно відомо, що нас прийме гостинний та улюблений багатьма берег турецький. Туреччина – одне з найулюбленіших місць для відпочинку українців. Минулого року тут проводили свої вихідні та відпустки понад півтора мільйона українських громадян. Від початку пандемії коронавірусу цей потік фактично припинився. Однак Туреччина поступово відновлює роботу своєї туристичної галузі. Так, 1 червня очільник МЗС Туреччини поінформував про рішення турецької сторони відкрити свої кордони для іноземних туристів та відновити регулярні пасажирські перевезення з Україною з 1 липня поточного року. Він також запевнив, що Туреччина створить всі необхідні умови для безпечного відпочинку українських громадян влітку. Готелі та турзони готують до відкриття, на їхній території будуть діяти посилені заходи безпеки. Співробітники готелів та ресторанів пройдуть спеціальні курси підготовки. Туристичний транспорт будуть регулярно дезінфікувати, на пляжах скорочують кількість шезлонгів, столи в ресторанах будуть розставлені подалі один від одного, гостей заселять тільки до половини номерів. Дещо зміниться «all inclusive», до якого вже всі звикли — їжу та напої видаватимуть відпочивальникам винятково співробітники закладів. Нові правила цього сезону — більше особистого простору, менше контактів із людьми. Але нові умови призведуть до збільшення витрат, і, відповідно, зросте вартість турів.
Другий за популярністю напрямок для українських відпочивальників – Єгипет. Точну дату відкриття кордонів для іноземних гостей уряд цієї країни ще не назвав, попередньо – початок липня. Днями в Єгипті дозволили лише внутрішній туризм і лише за умови, що готелі будуть заповнювати лише чверть своїх номерів – щоб гостей було менше, а отже, щоб дотримуватися соціальної дистанції було легше. Поступове послаблення очікується за кілька тижнів – тоді влада дозволить використовувати 50% номерного фонду. Як і в Туреччині, в Єгипті замислюються над скасуванням системи харчування all-inclusive: у готелях можуть запровадити звичайне меню, а також заборонять відкриті зони з їжею.
Греція відкриється для іноземних гостей чи не найскоріше – з 15 червня. Проте погрітися під грецьким сонечком зможуть громадяни лише
20 країн, а от Україна до цього переліку не потрапила. Наші співгромадяни зможуть приїхати у відпустку до Греції ще не скоро: наступні розширення переліку країн плануються
1 та 15 липня. Уряд визначатиметься, орієнтуючись на епідеміологічну ситуацію у кожній конкретній державі.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Пристрої виведення зображення вже давно користуються великим попитом. Нехай навіть багато хто не дивиться телебачення, але телевізор залишається актуальним для відображення великої кількості контенту через Smart TV, флеш-карту, ігрову приставку, телевізійну приставку і т.д. Достойним вибором вважається продукція від виробника Samsung, яка відрізняється високою якістю та великою різноманітністю функцій...


Рубрика: Опубліковано: о 9:42


До поліцейських із заявою про шахрайство звернулася 68-річна мешканка Теребовлі...


Рубрика: , Опубліковано: о 0:30


8 квітня з переломом ноги та іншими тілесними ушкодженнями до медзакладу бригада екстреної медичної допомоги привезла шестирічного хлопчика. Малолітній потрапив під колеса авто...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:23


Урочиста духовно-мистецька академія з нагоди 160-річчя від дня народження митрополита Андрея Шептицького відбулася 8 квітня в Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка. Захід приурочили відзначенню проголошеного обласною радою на Тернопільщині Року митрополита Андрея Шептицького...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:18


Приз 10 000 грн: у Тернополі започаткували Всеукраїнський музичний конкурс екологічних композицій...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:01



Теми дня
10 Квітня
9 Квітня
5 Квітня
4 Квітня
3 Квітня