Компанія продавала в лізинг автомобільну техніку, а клієнтів знаходила в інтернеті та через оголошення у місцевих газетах. Найменша грошова сума, якою заволоділи четверо аферистів становить 7 тисяч, а найбільша – 60 тисяч гривень. Загалом, за 2013-2016 роки шахраї збагатилися на 1 мільйон гривень.
Пропозиція придбати автівку за ціною меншою ринкової видавалася заманливою, а відсоток від вартості транспорту — доступним. Тож, люди підписували угоди фінансового лізингу, не зважаючи на те, що автомобілів навіть не бачили. Аферисти переконували довірливих тернополян, що автівки знаходяться на складі та після першого грошового внеску будуть доставлені за адресою клієнта.
Шахраї обіцяли, що покупець отримає авто без затримок, а підписання договору – лише формальність. Жертви не мали юридичної освіти, не розуміли термінології, а тому, вірили на слово, і підписували документ, не вчитуючись.
Перша заява надійшла до поліції ще у 2014 році. З цього часу правоохоронцями було встановлено ще 60 фактів незаконного заволодіння коштами тернополян.
Правоохоронні органи перевірили діяльність компанії й з’ясували, що фірма зареєстрована та працює у Києві. А працівники тернопільської філії вирішили у такий спосіб підзаробити.
Поліцейські розпочали кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 ККУ – шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна, повідомляє прес-служба ГУНП в Тернопільській області. Виконавиці шахрайських заробітків оголосили підозру. Причетність її спільників перевіряється.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: афера, Тернопіль