Для проведення аналітичного дослідження були використані показники соціально-економічного розвитку, статистичні дані, казначейська звітність, програмні матеріали, а також інформація з відкритих джерел.
При оновленні рейтингів було враховано те, що:
— Тернопіль має диверсифіковану економіку і стабільне операційне середовище, розвиток якого супроводжується збільшенням рівня зайнятості, чисельності суб’єктів малого та середнього бізнесу за одночасного зростання обсягів реалізації продукції (у т. ч. на експорт), послуг та освоєння капітальних інвестицій;
— у 2018 році було створено міську територіальну громаду, до складу якої увійшли Тернопіль і ще 8 населених пунктів і яка в поточному році отримує нові бюджетні можливості та перспективи;
— місто має добру логістику, значну кількість навчальних закладів (за різними профілями), розвинену обслуговуючу, комунальну й соціальну інфраструктуру. У 2018 році створено Індустріальний парк «Тернопіль» і затверджено його концепцію, що сприятиме покращанню умов для залучення нових виробництв;
— місто активно використовує програми міжнародних організацій, які кредитують міста з метою проведення модернізації інфраструктури та покращання рівня енергоефективності.
«Серед основних пріоритетів Тернопільської міської ради є зменшення адміністративних бар’єрів, підвищення рівня бізнес-культури, промоція інвестиційних можливостей міста, створення сприятливого інституційного середовища. Тому фіксація прогресу в цій сфері з боку експертів є важливою складовою в цьому напрямку», – відзначив очільник Тернополя Сергій Надал.
Як підкреслив директор муніципального департаменту рейтингового агентства IBI-Rating Дмитро Задесенець, за останніх три роки рейтинг інвестиційної привабливості м. Тернопіль підвищується втретє, на що вплинуло багато чинників, зокрема, тривале зростання більшості показників соціально-економічного розвитку, дії міської влади щодо покращання стану інфраструктури, впровадження інноваційних технологій в транспорті і управлінні, підвищенні інформаційної прозорості і відкритості влади.
У Тернополі — максимально прозорий бюджет
Тернопіль увійшов також до ТОП-5 українських міст за рівнем прозорості місцевих бюджетів. Спеціалісти, котрі оцінювали весь бюджетний процес – від складання бюджету до звіту про його виконання, поставили Тернопіль вище таких міст, як, приміром, Львів, Рівне, Житомир. Причому експерти оцінювали не лише відкритість самого бюджетного процесу на всіх рівнях, а й прозорість прийняття рішень та інноваційні практики у бюджетному процесі. У сумі всі показники для Тернополя склали майже 50 %, що дозволило нашому місту увійти до ТОП-5.
Варто зауважити, що, на відміну від інших рейтингових оцінок, оцінювання прозорості місцевих бюджетів відбувається максимально прозоро і доступно. Будь-який громадянин чи громадська організація можуть зареєструватися на сайті https://tlb.in.ua і оцінити бюджетну роботу міської влади. Тому цей рейтинг можна вважати максимально об’єктивним, адже, окрім вищезазначеного, він показує ставлення тернополян до міської влади.
Прес-служба Тернопільської міської ради
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: рейтинг, ТМР