Упродовж чотирьох днів — з 18 до 21 березня — на базі Тернопільської обласної комунальної клінічної психоневрологічної лікарні відбулась перша частина тренінгу з нейрореабілітації.
Двадцять п’ять фахівців із різних областей України — Рівненщини, Львівщини, Київщини, Запоріжжя, Донеччини, Закарпаття (одинадцять із них — фахівці Тернопільської обласної психоневрологічної лікарні) — поглиблювали свої знання у роботі з пацієнтами із травмами спинного мозку (ТСМ), черепно-мозковими травмами (ЧМТ) і після перенесеного інсульту. Навчальний курс проводили українські тренери під супервізією Марші Грінберг — координатора клінічних практик ортопедичного госпіталю церебрального паралічу Університету Каліфорнії Лос-Анджелеса та Лізи Каррол — клінічного координатора Національного реабілітаційного госпіталю Ранчо Лос Амігос.
— Проект USAID – це підтримувана урядом США програма міжнародного розвитку реабілітаційних послуг. У 2015 році ми розпочали тренінги з нейрореабілітації в Україні: були в Києві та Запоріжжі, Харкові та Львові, цьогоріч залучили до цієї програми Тернопіль, — розповідає технічний радник проекту USAID TEAM Україна Олександра Каландяк.
Учасники тренінгу навчились проводити обстеження осіб із травмами спинного мозку за шкалою ураження ASIA, класифікувати тяжкість ураження і визначати функціональні можливості пацієнтів із ТСМ, отримали знання з тренування моторних навичок та нейропластичності і намагались на практиці із пацієнтами застосовувати ці принципи, формуючи для пацієнтів цілі на рівні участі згідно з МКФ. Отримані знання допоможуть фізичним терапевтам у формуванні програм для збільшення сили та кардіо-респіраторному тренуванні пацієнтів.
В останній, завершальний день тренінгу, американські гості оглянули відділення інтенсивної терапії та кризових станів, психіатричне, фізіотерапевтичне та неврологічні відділення ТОККПНЛ. Кваліфіковані працівники, світлі сучасні палати з найновішим лікувальним та діагностичним обладнанням, а чого вартий велнес-центр із великим 25-метровим басейном, інфрачервоною сауною, вібросауною і навіть вертикальним солярієм! «Beautiful!» — не могли стримати емоцій пані Марша та Ліза. Побаченим вони були не просто приємно здивовані, а неймовірно вражені! Що, власне кажучи, й не дивно: ось уже багато років поспіль Тернопільська обласна психоневрологічна лікарня займає лідируючу позицію серед 140 аналогічних закладів України.
— Ми приємно вражені тим, чого вам вдалося досягти у вашому закладі. Лікарня на дуже високому рівні: і приміщення, і умови для пацієнтів. Ошатні палати, найновіше устаткування дарують вам безмежні можливості, — зазначила у розмові із головним лікарем Тернопільської комунальної клінічної психоневрологічної лікарні Володимиром Васильовичем Шкроботом Ліза Каррол.
— Ви на правильному шляху. Ви маєте чудову установу з хорошим якісним обладнанням і чудових працівників, які повністю готові іти вперед і засвоювати нові вміння й навички. Наш курс дасть поштовх їм підвищити свій професійний рівень до рівня обладнання, яке ви маєте, — переконана Марша Грінберг.
— Я дуже радий, що вам сподобалося те, що ви побачили, — каже Володимир Васильович Шкробот. — Я хотів вам показати все це, аби ви зрозуміли, куди ми хочемо рухатися, які ставимо перед собою цілі і якого результату хочемо досягти. Адже хороше приміщення, сучасне оснащення лікарні, якісна медична апаратура, басейн і т.д. – це, звичайно, дуже добре, але головне — це люди. І я як керівник цього закладу щасливий подарованій вами нагоді для наших працівників рости та вдосконалюватися. Тішуся, що ми з вами познайомилися, що нам випала нагода взяти участь у такій програмі. Я мрію, аби реабілітація пацієнтів у нашому закладі проводилася на найвищому рівні, і ми разом із нашою командою наполегливо працюємо над реалізацією цієї мрії. І те, що ви нині побачили у нашій лікарні, – втілення цього майбутнього. Чи можна зробити ще краще? Так, можна! Нині у нашому закладі реалізовується так званий швейцарський проект – задля цього торік у листопаді я їздив переймати досвід до Швейцарії. Наразі 60 осіб із персоналу лікарні навчаються на психологів: спеціально для наших медичних працівників на кафедрі психології ТНЕУ створено відповідну програму. Навчання триває шість місяців, і після перших шістдесяти осіб будуть ще 60, і ще, і ще… У нашому закладі ми втілили все найкраще, що бачили в наших колег в Україні і за кордоном.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: психоневрологічніа лікарня