Четвер, 21 листопада 2024
• Зупинилося серце захисника із Чортківської громади • Воїн із Теребовлянщини отримав високу відзнаку від президента • Переселенка із Запоріжжя обійняла високу посаду в громаді на Тернопільщині • 18 листопада на Тернопільщині вимикатимуть електроенергію • Понад 400 маскувальних сіток відправили на фронт волонтери із Великої Березовиці • Аварія у Тернополі: автомобіль “Toyota” проїхав на червоний сигнал світлофора • Понад 12 млн гривень взяв киянин за неякісні спальні мішки для тернопільських шкіл • Молодь із Борщева проводить благодійні ярмарки для підтримки воїнів • “Ділки” з Тернопільщини незаконно переправляли чоловіків через кордон • На Тернопільщині жінки складають половину кандидатів до лав Сил оборони • “Її вишиванки – гордість усієї родини”. Віра Присіч із Тернопільщини відсвяткувала 90-річчя • Артистці з Бережан Інні Калинюк присвоїли високе звання • Трагедія у Копичинцях: третя смерть через гриби… • Тернопільські поліцейські врятували 72-річну тернополянку • У пожежі на Кременеччині загинув чоловік • У Тернопільській духовній семінарії відбулася зустріч освітян та священників • П’яний водій у Тернополі повалив дорожній знак • “Зібрали рекордну суму”. У школі на Тернопільщині провели благодійний ярмарок • Працівники Тернопільської митниці склали 62 протоколи про порушення митних правил • 13 громад стали новими учасниками «Марафону лип» від «Контінентал»
Аморе, українське море: де і за скільки відпочити влітку

Автор: Опубліковано: 27 Червня о 9:00 508


Для любителів подорожувати 2021 рік став не набагато кращим за попередній. Подорожувати можна хіба що «озброївшись» негативним результатом плр-тестів або з так званим «ковід-сертифікатом» для двічі вакцинованих, та й узагалі – кордони багатьох популярних курортних країн все ще закриті.


Шанси, що українці зможуть відпочивати влітку в ЄС невеликі, а далекі Мальдіви, Домінікани чи Шрі-Ланка не усім по кишені. Отож, доведеться задовольнятися доступними напрямами, частина з яких — в межах України. Ще торік українці почали активно відкривати для себе багато нових та унікальних місць на морському узбережжі, про які раніше мало хто знав. У 2021 році ця тенденція лише посилиться, а красиві фото рідних місць з соціальних мереж та Інтернету лише стимулюють зацікавленість наших мандрівників. І це добре – у нас теж є відмінні курорти. І так не хочеться писати про «ложку дьогтю» – на щастя, твердження про те, що їх сервісу поки що далеко до іноземних, та й ціна не завжди відповідає якості, уже перестало бути аксіомою, і є багато чудових курортів та баз відпочинку, які нічим не поступаються «забугорним». Так, у нас все ще складно знайти сервіс, «як у Єгипті чи Туреччині», однак ми маємо чимало туристичних об’єктів, чудових курортів та справжніх природних див, які здатні вразити і закохати в себе.
Можна поїхати до красивого моря в Лебедівку, погрітися на піщаних пляжах Кирилівки, зупинитися в кемпінгу на унікальному острові Джарилгач (він не просто є найбільшим островом в Україні та Чорному морі взагалі, а унікальний тим, що це найбільший в Європі незаселений острів) чи обрати готель на Бердянській косі (а ви знали, що Бердянськ – столиця українського віндсерфінгу?). Курортна Затока, як завжди, пропонує відпочивальникам масу барів, караоке, парк атракціонів, аквапарк і дельфінарій. А «НОВА…» дізнавалася, куди можна поїхати і скільки це задоволення коштуватиме.

Відпочинок у Затоці, фото © dorogovkaz.сom

«Ах, Одеса» чи «Ох, Затока»?
В Україні немає чіткого поділу на дешеві і дорогі курорти, швидше можна говорити про різні за цінами готелі і бази відпочинку. Серед дорожчих курортів експерти виділяють Одесу. Дешевшими вважаються Затока, Коблево, Залізний Порт та інші. Проте і там є як дорогі готелі, так і дешевше житло.
У середньому, за даними сайту
www.omore.city, семиденний відпочинок на різних курортах Чорного моря у різних за умовами місцях проживання для однієї людини вартуватиме від 3500 до 20000 гривень. Так, зупинитися у стандартному номері готелю в Одесі буде коштувати 5 700 гривень за двомісний номер на добу, тобто приблизно 20 000 гривень за 7 днів з людини, це один із найдорожчих варіантів; проживання в номері зі зручностями в Затоці у високий сезон буде коштувати приблизно 6 200 гривень, тобто в середньому 800 гривень за добу з людини. Харчування на відпочинку в Затоці обійдеться вам у 200−900 грн. в день, залежно від ваших кулінарних уподобань.
Вартість житла в Затоці – одному із найпопулярніших курортів Одещини – суттєво різниться, пише www.shopping.nv.ua. Приватний сектор пропонує розміщення від 250 і більше гривень з людини, а ось ціна в готелях буде трохи вища. Хороший номер з кондиціонером обійдеться вже від тисячі гривень на двох. У цю ціну входить і сніданок, що добре, тому що харчування – значна частина витрат на відпустку. У Затоці є пропозиції і за 6000 грн., але вони розраховані на кілька сімей або на велику компанію.
Орієнтовно, найбільш бюджетна тижнева відпустка в Затоці обійдеться вам у суму від п’яти тисяч гривень. Це якщо економити на житлі, харчуватися в недорогих закладах і не надто вже витрачатися на розваги.
Верхній поріг відпочинку порахувати важко. Припустимо, ви виберете найдорожчу віллу, проживання в якій на одну людину коштує 1500 грн. в день і будете харчуватися лише в рестораціях, а в перервах між цим станете вести повноцінне нічне життя і не пропустите жодного атракціону, у такому випадку ваш тижневий бюджет на відпустку може розростися до 20−25 тисяч гривень, тобто набагато дорожче за яку-небудь середню Туреччину.

Теплий прийом – на Азовському морі
Якщо ви плануєте відпустку в найближчі кілька тижнів — сміливо вибирайте Азовське море. Воно нагрівається швидше за Чорне, тому тут уже можна комфортно купатися. Так, на початку червня температура води в Азові становила 19−21 °С, а в Чорному морі — лише 17−18 °С.
На курортах Азовського моря, за даними www.omore.city, цінові категорії приблизно такі ж. До прикладу, ось два варіанти проживання у Бердянську: однокімнатний номер на двох в якісному готелі буде коштувати приблизно 4 250 за добу зі сніданком, тобто
15 000 з людини за 7 днів перебування; з економних варіантів – номер стандарт без зручностей в номері (зі спільним душем і туалетом) буде коштувати близько 3 400 за 7 днів з людини, тобто приблизно 500 гривень за добу.
Як зазначає www.shopping.nv.ua, Кирилівка – одне з найпопулярніших місць на Азові. Це селище розташоване в Якимівському районі Запорізької області, на двох лиманах — Утлюкському і Молочному. Море тут дуже мілке, а отже, тепле — і це важливий аргумент для сімей з маленькими дітьми. Тут також є аквапарк і дельфінарій — між іншим, найбільший в Україні. Він розрахований на 870 відвідувачів, тож навіть у високий сезон сюди легко потрапити.
Що стосується цін, то курортна Кирилівка пропонує як бюджетні, так і відверто дуже дорогі варіанти. Вартість проживання тут у сезон стартує від 200 грн. на добу і закінчується 3500 грн.
Альтернатива морю – озеро молодості!
Якщо хочете відпочити, омолодитись, досхочу поплавати та наїстися лісових ягід у поліських лісах – на Рівненщині є унікальне місце для відпочинку й оздоровлення на березі водойми з цілющою шовковистою водою. Його називають найчистішим і найпрозорішим озером України. Біле озеро карстового походження, а його вода – шовковиста на дотик через підвищений вміст гліцерину. Вода у Білому озері унікальна за складом – гідрокарбонатно-кальцієво-магнієва (типова для озер лісової зони), містить фосфор, сірководень і аж до 6,37 мг/л гліцерину, чудово лікує шкірні захворювання. Водойму часто називають “озером молодості”. А Білим озеро прозвали за те, що з висоти пташиного польоту справді здається, ніби озеро білого кольору. Вода настільки чиста, що навіть на глибині понад півтора метра можна побачити дно. Кажуть, ще вояки УПА за допомогою цієї води загоювали рани. А ще цією водою колись лікувалась перша леді Речі Посполитої Марія Пілсудська. Доставляли їй цілющу рідину вузькоколійкою прямо у Варшаву. Тож якщо хочете омолодитись, відпочити й наїстися лісових ягід у поліських лісах, – їдьте у село Рудка Володимирецького району Рівненської області. Довкола озера є кілька баз відпочинку, зокрема реабілітаційно-оздоровчий комплекс «Біле озеро». Вартість однієї доби відпочинку з оздоровленням та реабілітацією (проживання+харчування) у 2021 році — від 685 до 805 гривень залежно від типу будинку, пише rivne.media. Без харчування – від 280 до 400 гривень. Вартість проживання в окремому спальному будинку разом з комплексом усіх послуг — 1600 гривень за добу. Додатково доведеться заплатити за стоянку автомобіля (40 гривень за добу), прокат плавзасобів та шезлонгів.
Неподалік Білого озера можна відпочити також на туристичній базі “Холодок”. Тут є можливість орендувати будиночки як на малу, так і на велику компанію. Будиночки обладнані особистим санвузлом, чайником, кондиціонером, телевізором, мікрохвильовою піччю та електроплитою. На території є альтанки, можна взяти в оренду катамарани, шезлонги, човни та вудочки. Вартість оренди будиночка для сім’ї з двох дорослих та двох дітей — 1000 гривень за добу.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

У Чортківській громаді чергова болюча втрата - 19 листопада зупинилося серце 54-річного військовослужбовця Павла Савки із села Росохач....


Рубрика: , Опубліковано: о 21:09


Головний сержант — командир гармати 45-ої окремої артилерійської бригади Збройних Сил України, мешканець с. Кровинка Теребовлянської громади Віталій Сирляк відтепер повний кавалер ордена «За мужність»...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:01


У Чортківській міській раді високу посаду обійняла переселенка із Запоріжжя Алеся Васильченко...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 10:00


У понеділок, 18 листопада, внаслідок ракетного обстрілу обʼєктів енергетики, за розпорядженням НЕК «Укренерго» на Тернопільщині запроваджується графік погодинних вимкнень...


Рубрика: , Опубліковано: о 22:04


Уже понад рік у Великій Березовиці, що біля Тернополя, плетуть маскувальні сітки і відправляють на фронт...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:00



Теми дня
20 Листопада
17 Листопада
15 Листопада
12 Листопада