Про це лідер «Громадянської позиції» заявив під час прес-конференції у Тернополі, яка відбулася 19 лютого. Він відповів на запитання журналістів, а також провів зустріч з виборцями у Чорткові.
Про дебати з іншими кандидатами
— Виборча кампанія переходить у віртуальну безвідповідальну площину, — наголосив Анатолій Гриценко. — Я пропоную перевести її в реальність і вийти п’ятьом-шістьом кандидатам, яким соціологи дають шанс потрапити у другий тур, в прямий ефір на центральних каналах на дебати. Отож, я звертаюсь до Петра Порошенка, Юлії Тимошенко, Володимира Зеленського і навіть Юрія Бойка. Сам я також підтверджую готовність вийти у прямий ефір. Люди повинні знати, що ті, хто прийде до влади, чітко розуміють проблеми, які стоять перед країною. Кандидат має познайомити людей зі своєю командою, а його прибічники — продемонструвати шляхи вирішення цих проблем. Люди не бачать, хто стоїть за біг-бордами, наскільки обґрунтовані всі обіцянки. Ми готові прийти з командою, обґрунтувати кожну цифру у програмі та кожну позицію, – наголосив Анатолій Гриценко. Нагадаємо, він єдиний з кандидатів, який представив людей, що у разі його перемоги посядуть ключові державні пости. Зокрема, потенційний міністр оборони у команді Гриценка – Іван Апаршин, голова СБУ – Віктор Трепак, очільник Нацбанку – Олександр Савченко. На черзі також представлення кандидатур генпрокурора та міністра закордонних справ. Досі цього не робив жоден з кандидатів у президенти.
Реформа армії включає скасування примусового призову
— Наш план реформування Збройних сил включає три складові. По-перше, ми взагалі відмовимося від призову на строкову службу — вже не будуть ловити хлопців на дискотеках, зупинках чи на парах у вузі і відправляти в армію, щоб виконати план. Армія має бути професійною і контрактною. Другий напрямок — військовий резерв постійної готовності. Ці хлопці мають бути готові у разі
потреби будь-якої миті сісти до свого військового автомобіля і вирушити до зони бойових дій. Нарешті, третя частина — загони територіальної оборони. Ці люди у разі потреби мобілізуються і охоронятимуть власні домівки, тобто територію, де вони знають кожну галявинку і кожен струмок. Та найголовніше — їхня мотивація: коли солдати розуміють, що це їхня держава, яка про них турбується, а головнокомандувач — їхній президент, – підсумував Анатолій Гриценко.
ТСК Верховної Ради активно почала засідати у період виборчої кампанії
Парламентська Тимчасова слідча комісія (ТСК) на чолі з депутатом від БПП Іваном Вінником, яка розслідує розкрадання у Збройних силах України, проводить активні засідання саме у період виборчої кампанії. Депутат Вінник з провладної фракції намагається звинуватити саме Анатолія Гриценка у зловживаннях, коли він перебував на чолі Міністерства оборони. Проте ані за часів роботи Гриценка у Міноборони, ані зараз міністр не має права продавати військове майно. Це роблять лише спеціальні компанії за дорученням Кабінету Міністрів. Створення ТСК Анатолій Гриценко називає ігрищами і тому проігнорував запрошення на одне із засідань.
— Я надіслав листа голові ТСК пану Віннику, що не братиму участі у брудних виставах, на які перетворюються засідання ТСК, — наголосив кандидат у президенти. — З повагою до парламенту як важливого державного інституту я надам оперативно відповіді на питання, які цікавлять комісію. Я запропонував направити їх у письмовій формі. Відповіді у письмовій формі будуть вичерпними. Гриценко наголосив, що навіть суд спростував такі звинувачення. Тож після цього зрозуміло, що робота ТСК спрямована виключно на його дискредитацію, аби знизити рейтинг. — Я терпів усе це, а потім пішов до суду і виграв його, — заявив Анатолій Гриценко. — Суд вказав, що всі ті звинувачення неправдиві і зобов’язав їх спростувати. Є судове рішення, яке говорить, що все це брехня, але вони все одно це поширюють. Нагадаємо, схожі звинувачення вперше з’явилися напередодні виборів у 2014 році. У період між виборами Анатолія Гриценка жодного разу не викликали на допит і не порушили жодної кримінальної справи.
Щороку через корупційні схеми Україна втрачає до 400 мільярдів гривень
Масштаби корупції у країні сягають величезної суми – до 400 мільярдів гривень, які щороку не надходять до держбюджету, – розповів Анатолій Гриценко під час прес-конференції. — Ми отримали ці розрахунки у співпраці з Українською радою бізнесу. Це ті кошти, яких не вистачає для підвищення добробуту, зарплат і пенсій. І їх можна залучити не під вибори, а негайно. Розумієте, лише повне подолання корупції дасть шанс нашій країні. І люди це відчують відразу, – наголосив Гриценко. Антикорупційний сектор займає у його програмі важливе місце. А боротьбу з корупцією кандидат у президенти обіцяє почати з вищих ешелонів влади: з Банкової, Кабміну, Верховної Ради, Генеральної прокуратури. І далі це буде підтримано на всіх рівнях.
Мінімальна зарплата в Україні має бути 700 євро і вище
— Якщо ми хочемо зберегти країну, то «польська зарплата» має бути тут! У нашій програмі закладене підвищення середньої заробітної плати в країні до 700 євро. І це не просто взята зі стелі цифра, а ретельно обґрунтована мета нашої команди. Підприємці вже сьогодні чудово розуміють – аби зберегти працівників, вони повинні підвищити зарплату, – зазначив Анатолій Гриценко. Він зауважив, що мав консультації з бізнес-середовищем. Його представники кажуть, що вже сьогодні готові підняти рівень середньої зарплати до 700 євро, але за умови, що їх не будуть «кошмарити» своїми поборами на кожному кроці всі контролюючі органи. Тоді звільнені від хабарів кошти підуть на зарплати людям. Усі пункти програми Анатолій Гриценко готовий виконати протягом п’яти років. Саме тому він заявив, що балотується лише на один президентський термін. Це також задекларовано у його програмі.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: Анатолій Гриценко