За даними прес-служби Національної служби здоров`я пацієнти можуть отримати первинну медичну амбулаторно-поліклінічну допомогу. Українці з підозрою на COVID-19 можуть пройти тестування у свого сімейного лікаря і отримати консультації щодо лікування легкої форми захворювання COVID-19, яка лікується в домашніх умовах.
Також хворі можуть розраховувати на екстрену медичну допомогу в разі критичного стану (у випадках наявності утрудненого дихання, дихальної недостатності, підвищені температури тіла вище 38 С, що погано піддається корекції, раптовому погіршенні стану). При необхідності, хворий госпіталізується до лікарні, визначеної в регіоні для лікування пацієнтів з COVID-19. Якщо хворий не потребує госпіталізації, йому надають необхідну медичну допомогу на місці і дають рекомендації стосовно самоізоляції.
До безкоштовного пакета послуг із лікування пацієнтів з COVID-19 входять:
– тестування на COVID-19;
– лабораторне та інструментальне дослідження;
– медична допомога відповідно до галузевих стандартів;
– киснева підтримка, інтенсивна терапія за необхідності;
– медикаментозна терапія і знеболювання при необхідності тощо.
Всі ліки, передбачені Національним протоколом лікування коронавірусної інфекції, включені в тариф, за яким НСЗУ оплачує послуги медичних установ. Залишок ліків для боротьби з COVID-19, які наявні в лікарнях і аптеках, доступний до перегляду на сайті НСЗУ.
Захворювання на коронавірусну хворобу може викликати ускладнення, зокрема, вражати серцево-судинну та нервову систему людини, призводити до інвалідності. За наявності медичних показів, застраховані особи, які перехворіли на COVID-19 та мають ускладнення, мають право пройти реабілітаційне лікування на базі санаторно-курортних закладів, причому 100% вартості відновлювального лікування, потрібного людині, покривається за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.
Право на таке лікування мають усі працевлаштовані громадяни за наявності медичних показань за профілями медичної реабілітації, визначеними Постановою №39 від 13.07.2019, за якими надаються послуги з реабілітаційного лікування за кошти Фонду. Зокрема, у разі ускладнень за профілем кардіо-пульмонарної реабілітації та нейрореабілітації.
Тільки вчасна реабілітація осіб зі складними патологічними станами є одним із головних чинників упередження настання інвалідності та подальшого відновлення і компенсації порушених функцій організму, соціально-побутового і професійного відновлення хворого.
Також потрібно зазначити що, для застрахованої особи, яка направляється на реабілітаційне лікування, Фонд соціального страхування України фінансує надання допомоги по тимчасовій непрацездатності за весь час перебування у санаторно-курортному закладі.
Галина Кривокульська, завідувач сектору обґрунтованості видачі листків непрацездатності Тернопільського міського відділення УВД ФССУ в Тернопільській області
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: COVID-19, медичні гарантії