За словами організатора заходів та керівника ГО «Інформаційно-правовий центр «Права людини» Олександри Гриньків, День безпечного інтернету цьогоріч у світі проходить під гаслом: «Будь зміною: об’єднаймося для кращого інтернету» #SID2017. У зв’язку із цим направлено листи в Управління освіти, Тернопільську обласну Раду, навчально-методичний центр ПТО з проханням долучитися до проведення заходів, при цьому надіслано корисні посилання щодо ідей, які рекомендовані Національним комітетом Дня безпечного інтернету в Україні.
– Наша громадська організація «Інформаційно-правовий центр «Права людини» розповсюджує різну інформацію за цією тематикою у соцмережах, – каже Олександра Олексіївна. – Проведено також тренінг для учасників Студентської ініціативи Тернополя (СІТ) «Наші права» з розробкою презентацій заходів. Ті презентації використовуються під час проведення заходів не лише студентами, а й вчителями навчальних закладів.
У рамках Дня безпечного інтернету проведно тренінг для вчителів профтехосвіти, заходи в ЗОШ м. Тернопіль та Тернопільської області — всього понад 15 заходів (Урок-бесіда «Мій безпечний Інтернет») за розробленим графіком, зокрема: у Яструбівській ЗОШ , ЗОШ с. Плотича, ТЗОШ №№ 10 (4-а, 4-б), 29, 23, 13 (4-в), 19, Тернопільська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат, Українська гімназія ім. І. Франка, заходи в ТЗОШ № 27, 2. 7 лютого запланований підсумковий захід у ТОУНБ за участі представника департаменту кіберзлочинності Нацполіції.
– До заходів в області приєдналися й окремі школи в Бучацькому, Гусятинському, Кременецькому та Чортківському районах, а також понад 20 ДНЗ профтехосвіти, – зазначає Олександра Олексіївна. – Допомагають нам у проведені заходів Олександра Войчишин – директор Заліщицької державної гімназії (Показової Школи-Microsoft Showcase School), Ольга Барна (кафедра інформатики та методики її викладання Тернопільського національного педагогічного університету), Віталій Мельниченко (навчально-методичний центр ПТО в Тернопільській області).
Крім проведеної роботи організатор заходів поділилася й власними спостереженнями під час спілкування на згадану тематику. Зокрема, за словами Олександри Олексіївни, учнівська молодь здебільшого сприймає інтернет позитивно, визначаючи його інформаційну сторону, зазвичай знає про можливі неприємності, які їх чекають в інтернеті; діти молодшого віку акцентують, що подекуди батьки обмежують час користування інтернетом, але розуміють, що це задля збереження їхнього здоров’я; дорослі переживають про залежність дітей від інтернету та можливість потрапляння в шахрайські тенета.
ПРАВИЛА поведінки в інтернеті
- Поважати права людини завжди, в тому числі і в інтернеті.
- Висловлювати свої думки без проявів ксенофобії та расизму.
- Уникати дискримінаційних висловлювань, виразів «мовою ворожнечі».
Задля власної безпеки в інтернеті:
- Нікому не надавати ніякої особистої інформації (ім’я, вік, адресу, номер телефону, номер школи, місце роботи батьків) без згоди батьків.
- При отриманні інформації, яка примушує почуватися некомфортно, одразу слід розповісти батькам або вчителю (батьки повинні знати всіх, з ким йде спілкування в інтернеті).
- Не слід погоджуватись на зустріч з тими людьми, з якими познайомились в інтернеті, без попередньої згоди батьків (якщо зустріч заплановано, то це має бути людне місце і бажана присутність кого-небудь з батьків).
- Ніколи не надсилайте свої фото людині, з якою Ви познайомилися через інтернет, не порадившись з батьками.
- Не відповідайте на листи чи прохання, які викликають почуття дискомфорту або сорому.
- Заздалегідь обговоріть з батьками правила роботи в інтернеті:
- час роботи в інтернеті;
- сфери відвідування інтернету.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: інтернет, ГО "Інформаційно-правовий центр "Права людини", День безпечного інтернету, заходи