Виконані або близькі до завершення відразу кілька масштабних проектів, інші — започатковані або на стадії проектування. Таким чином системна програма відновлення доріг краю, яка в останні роки впроваджується Службою автомобільних доріг у Тернопільській області, виконується і дає вагомі результати. Про це напередодні Дня автомобіліста і дорожника, який в Україні традиційно відзначають в останню неділю жовтня, «НОВІЙ…» розповів начальник Служби Богдан Юлик.
— Наймасштабнішим проектом цього року я, звісно, вважаю ремонт дороги Львів-Тернопіль, — наголосив Богдан Іванович. — Ми ремонтуємо близько 40 кілометрів цього шляху. Всі роботи у нижніх шарах покриття вже завершено і ми приступаємо до вкладання верхніх шарів автодороги. Зрозуміло, що для тернополян ця дорога дуже важлива, адже окрім того, що вона з’єднує Тернопілля з сусіднім регіоном, то ще й є частиною автошляху до кордону з ЄС. А не секрет, що практично в кожній тернопільській родині хтось нині працює за кордоном. І нам хочеться якнайскоріше і якнайкраще завершити цей проект. Та вже нині, до остаточного завершення робіт, можу відзначити, що автотрафік на ділянці Львів-Тернопіль збільшився у три-чотири рази.
Крім того, завершуються заплановані роботи і на дорозі Тернопіль -Дубно. Залишилося відремонтувати ще 2 км і, гадаю, до закінчення осіннього сезону ми її завершимо.
Є вже плани й на наступний рік. Зокрема, продовжимо роботи щодо створення коридору Одеса — Гданськ і наступна ділянка за планом — об’їзна навколо Тернополя. Як відомо, перекритий проїзд великотоннажного транспорту через великогаївський міст, а тому весь трафік з того напрямку прийняв на себе проїзд поблизу «Подолян». Однак та дорога не пристосована для прийому такої великої кількості автотранспорту, тому дорожнє покриття руйнувалося і провалювалося. Була навіть загроза перекриття цього напрямку, що фактично означало би взагалі припинення руху через Тернопільську область. Та нам, на щастя, вдалося втримати покриття, підремонтувати його, і нині проблема вже не така гостра. А загалом вирішить цю проблему будівництво нової об’їзної навколо Тернополя в рамках проекту будівництва транснаціонального коридору GO highway. Довжина цієї дороги — 8,5 км і вона пройде через села Шляхтинці та Смиківці. Нині будівництво дороги на стадії проектування, а наступного року розпочнуться безпосередні роботи.
— А на якій стадії реалізація проектів північного і південного під’їздів до Тернополя?
— Це також одне з стратегічних наших завдань, адже остаточна його реалізація здатна переключити основну частину трафіку з північних і центральних областей до курортів Карпат через нашу область, адже наш напрямок стане найкоротшою дорогою. Цьогоріч ми виконали частину робіт щодо ремонту північної частини автошляху і наступного року завершимо їх. А у подальших планах — ремонт дороги Івано-Франківськ-Бучач та завершення південної частини цього проекту. Ми вже надали свої пропозиції і тепер очікуємо відповіді зі столиці.
— Торік у структурі Служби автомобільних доріг у Тернопільській області почав працювати проектний відділ. Наскільки виправдало себе це починання?
— Я дуже задоволений роботою цього відділу. За попередніми підрахунками, з його допомогою вдалося зекономити до 60-ти мільйонів гривень бюджетних коштів. Раніше ми були змушені звертатися для виготовлення проектно-кошторисної документації (а вона, нагадаю, потрібна для будь-якого ремонту доріг) до різноманітних профільних організацій, платити великі кошти, тепер же здійснюємо ці роботи самі. Це колосальна праця, а, відповідно, й значна економія.
— А як оцінюєте дещо новий напрямок у вашій діяльності — співпрацю з об’єднаними територіальними громадами?
— Загалом позитивно. Нам фактично вдалося виконати все заплановане. Залишилися незначні роботи — на 100-200 тис. грн., які ми незабаром завершимо. Виникали, щоправда, певні складнощі, адже громади не завжди вчасно надавали документацію, а підрядних організацій в області не так багато — лише три, тому важко було спланувати роботи, вчасно доставити техніку, через що й виникали певні непорозуміння, але це радше винятки на загальному тлі співпраці.
— Дуже дякую за розмову і щиро вітаю з прийдешнім святом!
— Дякую, а на завершення хотів би привітати усіх причетних з Днем автомобіліста й дорожника. У кожної людини на долоні є характеристика її життя. Це чотири лінії: серця, розуму, життя і долі. Дороги — це лінії життя нашої держави, і саме дорожники їх створюють. Без доріг неможливо побудувати успішну країну з високим рівнем життя, розвивати економіку, туристичну галузь, залучати інвестиції. 2017-ий став для всіх нас проривом в масштабному відновленні доріг Тернопільщини і наступний рік обіцяє бути не менш продуктивним. За кожним кілометром — важка, рутинна праця кожного з Вас, шановні дорожники. Хочу побажати всім нам міцного здоров’я, у житті нехай все складається так, як Ви захочете, а обрана професія приносить задоволення. Рівних та широких життєвих доріг! Нехай у всіх починаннях допомагає Господь!
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: Богдан Юлик, дороги, ремонт, Служба автомобільних доріг, Тернопіль