Відразу два фестивалі: Всеукраїнський фольклорно-мистецький фестиваль “Борщівська вишиванка” та гастрономічний – “Борщ’їв-2019”, приймав у неділю, 8 вересня, Борщів. Кілька десятків музичних колективів, понад сотня літрів ароматного борщу…
А ще — тисячі гостей, сотні унікальних «чорних» борщівських вишиванок та безліч вражень: таким запам’ятався усім гостям смачний та кольоровий «подвійний» фестиваль. Усе кипіло й вирувало у прямому й переносному значенні: місцеві кулінарні «гуру» чаклували над чималими казанами, натовп довкола яких був таким же густим, як і борщ у них… Усі охочі змогли долучитися до майстер-класу з приготування ароматної смакоти. Голодним не залишився ніхто: господині майже з усіх сіл району щедро пригощали борщем кожна за своїм унікальним рецептом – загалом на фестивалі наїли, чи то пак, налічили понад п’ятдесят різновидів борщу від господинь із майже десятків сіл району! Гран-прі за найсмачніший борщ «вибороло» село Кривче; І місце – с.Сапогів; ІІ місце – Борщівська об’єднана територіальна громада; ІІІ місце розділили села Пилипче та Сков’ятин.
Проте не борщем єдиним: увесь фестиваль — як клаптикова ковдра, і кожен знайшов собі тут заняття до смаку! Етнографічна виставка «Борщівська народна сорочка» з фондів Борщівського обласного краєзнавчого музею, семінар-лекція на тему «Збереження борщівської народної сорочки у етнокультурному просторі України», презентація документального фільму “Борщівська сорочка. Коріння сили”, створеного за підтримки Українського культурного фонду, — усе для того, аби не припадало пилом часу унікальне борщівське вишиття!
Славнозвісна “чорна” борщівська вишиванка — не просто мода чи забаганка, а вже бренд південного краю Тернопільської області, тож не дивно, що охочих помилуватися нею чи й придбати завжди вистачає. До уваги глядачів представили фольклорно-мистецьке дійство «Борщівське чорне вишиття – оберіг мого життя» за участю обрядово-фольклорних, хорових, хореографічних, інструментальних колективів, окремих виконавців, солістів – вокалістів району та області, а також театралізоване дійство з відтворення стародавніх обрядів, пісень та танців, які побутують на Борщівщині. До концертної програми долучилися також національний академічний гуцульський ансамбль пісні і танцю “Гуцулія”, ансамбль української пісні “Гуляй, душа” з Києва, гурт “Гардамани” та народний аматорський ансамбль танцю “Любисток” із Тернопільщини.
“Такі фестивалі демонструють усе розмаїття фольклору, мистецтва, культури, зокрема, борщівської вишивки, її самобутність та оригінальність, — зазначив начальник обласного управління культури Григорій Шергей.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: Борщів, фестиваль