Субота, 26 жовтня 2024
• У Тернополі розвозили вночі на самокаті… наркотики • Українців попереджають про підготовку мітингів-провокацій у багатьох містах • Поліцейські Тернопільщини розшукують іноземців-порушників • Поліг у бою на Харківщині. На щиті повертається додому Степан Іванчук із Тернопільщини • Чотири роки тюрми – за фейкове повідомлення • На місці блокпосту на Тернопільщині спорудили фігуру Богородиці • Волонтери і ветеран війни з Тернопільщини доправили допомогу на фронт • «Все почалося з малини». Військовий із Тернопільщини створив найбільший ягідний кооператив в Україні • Чоловік з Кременеччини поцупив телефон у школярки • Власноруч написана ікона — відображення душі. У Тернополі розпочала роботу Школа іконопису Володимира Шерстія • Смертельна аварія на Збаражчині: автомобіль в’їхав у дерево… • 19-річний хлопець побив до смерті маминого залицяльника • Виїхав на узбіччя і врізався в дерево: помер 47-річний водій… • Трагедія у Скалаті: чоловік вирішив розібрати боєприпас часів Другої світової війни • Обірвалось життя викладача із Борщова Ігоря Андрійчука • 27 місяців російського полону. Додому повернувся воїн Сергій Бойчук із Тернопільщини • Козівська громада придбала автомобіль для воїна-земляка на Донеччину • Міського голову Почаєва Василя Бойка перевірять через лобіювання інтересів УПЦ МП • Співак Павло Нарцис відвідав дитячий будинок у Тернополі • Депутат держдуми росії Шолбан Кара-оол подав апеляцію до тернопільського суду
«Буковель» не знає сезонів!

Опубліковано: 23 Березня о 14:00 412


Засніжені Карпати, чудові гірськолижні траси i дивовижна атмосфера між колегами-журналістами — такі враження від нещодавнього прес-туру до найкращого гірськолижного курорту України «Буковелю».


Березень у «Буковелі» видався фантастичним! Навіть нещодавні 20-градусні морози не стали перешкодою для того, щоб стати на лижі! Засніжені Карпати, чудові гірськолижні траси i дивовижна атмосфера між колегами-журналістами — такі враження від нещодавнього прес-туру до найкращого гірськолижного курорту України «Буковелю», що на Івано-Франківщині. Організатор  туру — Український журналістський фонд. Чотири дні у «Буковелі»  емоційно закарбувалися назавжди!  Катання на лижах, сноубордах,  санчатах, оглядова прогулянка  до карпатських вершин та комфортний відпочинок у комплексі «Вода», а ввечері — розваги у боулінгклубі та на дискотеці. Словом, тут є все для відпочинку не тільки суто спортивного, а й загалом сімейного. «Буковель» настільки стрімко розвивається, що за рік тут побувало  близько  двох  мільйонів туристів. Завдяки  рукотворному озеру у горах «Буковель» стає універсальним місцем  не тільки для зимового, а й для літнього відпочинку. Ця частина  українських  Карпат  унікальна та приваблива  не тільки для наших співвітчизників, а й для іноземців. Дедалі частіше  у «Буковелі» зустрінеш поляків,  угорців, румунів, сюди приїжджають туристи з Ізраїлю, США, Канади, Австралії та з Азії. У цьому місці зникає депресія і розчарування.  

Шевченко та його команда

До «Буковелю» журналістів запросив Олександр Шевченко — один із власників та засновників курорту, людина, яка реалізувала свою мрію, побудувавши у майже диких Карпатах сучасний європейський гірськолижний курорт. Олександру Шевченку 46 років. Він — бізнесмен (його вважають бізнес-партнером олігарха Коломойського) і меценат, а ще веде активну політичну діяльність, є депутатом Верховної Ради, член політичної ради партії УКРОП. Народився у Коломиї  в інтелігентній сім’ї. Одружений, виховує трьох доньок та трьох синів. Любить говорити про Бога, захоплюється співом під караоке, після того, як його матір і рідного брата вилікували від раку за кордоном, вважає, що цю хворобу можна подолати. На жаль, не в українських реаліях. Для пересічних українців він відомий тим, що «поставив на лижі»  президентів  Ющенка та  Порошенка, прем’єра  Яценюка. Однак гірськолижні траси — не політичні дороги, і дружні стосунки не з усіма збереглися.

У гостях в Олександра Шевченка (крайній справа).

Історія курортного бізнесу

«Буковель» — це те, чим Шевченко насправді дуже пишається. А почалося усе 16 років тому… На місці сучасного «Буковелю» простягалися непрохідні хащі. А у гуцульському селі  Поляниця, що впиралося в гори, не в усіх оселях була електрика. Автобуси курсували  у кращому випадку двічі на тиждень. Гуцули жили з того, що продавали крадений ліс і пропивали виручені за нього гроші.  Саме цю місцину вподобав Олександр Шевченко і почав грандіозний інвестпроект.  Вклав  у нього 600 мільйонів доларів. Так почав розбудовуватися «Буковель». Готелі, стоянки, всю інфраструктуру будували за канадським проектом за зразком будівництва олімпійських містечок. Згодом завдяки  курорту бідне гуцульське село перетворилося на село мільйонерів. Нині тут сотка землі коштує від 10 до 50 тисяч гривень.  Ніхто не виїжджає на заробітки, навпаки, колишній емігрант повернувся з Канади у рідне село, бо тут він заробляє більше. Щодо самого «Буковелю», то за останні роки  він перетворився на найкращий гірськолижний курорт не тільки в Україні, а й загалом  у Східній Європі.  Сучасний «Буковель» — це по суті з нуля побудоване місто з дуже серйозною інфраструктурою, з добрими дорогами, облаштованими стоянками, ставом, велосипедними доріжками. Курорт обслуговують п’ять тисяч працівників, ще двадцять тисяч — це люди, які працюють довкола «Буковелю». Зарплати сягають від 10 до 60 тисяч гривень.

Краєвиди «Буковелю».

Ціна карпатського відпочинку

Упродовж сезону черги до гірськолижних витягів не зникають. На початку березня під час морозів упродовж одного дня  служба «Буковелю» зафіксувала 120 тисяч підйомів!  У зимовий  період  всі місця у буковельському комплексі  заброньовані. У високий сезон тиждень у комплексі «Буковель» обходиться до тисячі доларів на двох осіб. Щоб зекономити, туристи зимового катання зупиняються у сусідніх селах Татарові, Микуличині чи Поляниці. Такий відпочинок обходиться  десь у межах трьох тисяч гривень за добу на сім’ю. У цю суму входить проживання  та харчування у гуцульській садибі  і білет на катання.  Іноземні курорти  дорожчі у 3-5 разів.  Щодо харчування, то на території  комплексу є гарні заклади, однак горнятко кави тут коштує 65 гривень, інші страви — від 130 гривень.

Але для мешканців області  є свої привілеї. Керівництво комплексу працює над різними соціальними проектами. Скажімо, пенсіонери Івано-Франківщини віком від 59 років мають можливість на триденне безкоштовне перебування у комплексі. Для хворих дітей теж існують безкоштовні програми. У «Буковелі» проходять реабілітацію воїни АТО.

Спорт, фізкультура, активний відпочинок

«Буковель» є центром підготовки спортсменів. Взимку до стартів тут готуються гірськолижники, фристайлісти… На «Буковелі» створені всі умови для тренувань членів олімпійської збірної.  Влітку в «Буковелі» проводиться маса змагань: біатлон, велоспорт, «Гонки націй» та інші. На базі «Буковелю» готуються до боїв представники багатьох видів спорту, зокрема, боксери Олександр Усик та Дмитро Бирінчик…

Комплекс «Вода».

Дороги

Наш інструктор.

Це ще одна приємна несподіванка. Траса  до курорту особлива  і відрізняється від автодорівських. Скажімо,  дощова чи тала  вода не затримується на дорожньому полотні, а бруд під час руху  майже не чіпляється до авт. Саме  карпатський ландшафт змусив власників «Буковелю» серйозно замислитися  над сучасними комунікаціями. Фактично Олександр Шевченко і буковелівські дорожники здійснили революцію в будівництві доріг в гористій місцевості і загалом в Україні. За два-три роки  вони вимостили сотні кілометрів доріг, зокрема,  основну ділянку  у напрямку Івано-Франківськ — Львів.  Дорожня фірма  ПБС  вперше в Україні за власною ініціативою дала  10-річну гарантію на відремонтовані дороги, тоді як раніше було лише три роки.

Звісно, щороку «Буковель» готує щось цікаве.  І не тільки пов’язане з відпочинком. Так, протягом березня тут тривали зйомки казки-феєрії «Тільки диво».

Зрештою, сезон на «Буковелі» справді ніколи не закінчується.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Linden Marathon
Нещодавно опубліковане

Зловмисників зупинили співробітники патрульної поліції, коли ті на самокаті пересувалися містом...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:11


У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України попереджають про підготовку мітингів-провокацій у містах України...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:00


Громадянина Азербайджану з підробними документами виявили в обласному центрі під час перевірки працівники міграційної поліції ГУНП в Тернопільській області спільно з співробітниками УДМС. Фігурант пред'явив посвідку на постійне місце проживання з ознаками підробки...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:19


Під час виконання бойового завдання у селі Кругляківка Харківської області 14 жовтня загинув військовослужбовець Степан Іванчук із села Синягівка Збаразької громади...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:27


Апеляційний суд залишив без змін вирок мешканцю Чортківщини, засудженому за неправдиве повідомлення про замінування адмінбудівлі поліції. Чоловік проведе у місцях позбавлення волі чотири роки...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:00



Теми дня
24 Жовтня
23 Жовтня
22 Жовтня