Як написав він у своєму Facebook, вологість і висока атмосферна температура не вбивають вірус, а перешкоджають його широкому поширенню.
“Найважливіший параметр – вологість. Доведено, що висока абсолютна вологість перешкоджає поширенню вірусів в повітрі. Дослідження стверджують, що висока вологість перешкоджає тривалому знаходженню вірусних частинок у повітрі. Вони швидко осідають на землю і не можуть переміщатися на великі відстані. Влітку повітря набагато більше насичене вологою. Більше 9 г/м3. Взимку навпаки – сухе і холодне. Це перший плюс до розуміння сезонності ГРВІ “, – написав Дубровський.
За його словами, доведено, що в країнах з високою атмосферної температурою епідемії ГРВІ супроводжуються значно меншим числом хворих.
“Вчені ставлять важливий акцент – важлива навіть не стільки сама температура, як її різкі коливання. Міцний мороз, як і сильна спека, однаково ефективні у перешкоджанні розповсюдженню вірусів. Величезне дослідження вже в контексті коронавірусної епідемії довело, що неблагополучні африканські країни, перенаселена Індія, розвинена Австралія (краще за всіх у світі провела масове тестування) однаково легко переносять епідемію, з набагато меншим числом хворих, ніж у США і Європі “, – додав лікар-інфекціоніст.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: коронавірус, Україна