Четвер, 21 листопада 2024
• Зупинилося серце захисника із Чортківської громади • Воїн із Теребовлянщини отримав високу відзнаку від президента • Переселенка із Запоріжжя обійняла високу посаду в громаді на Тернопільщині • 18 листопада на Тернопільщині вимикатимуть електроенергію • Понад 400 маскувальних сіток відправили на фронт волонтери із Великої Березовиці • Аварія у Тернополі: автомобіль “Toyota” проїхав на червоний сигнал світлофора • Понад 12 млн гривень взяв киянин за неякісні спальні мішки для тернопільських шкіл • Молодь із Борщева проводить благодійні ярмарки для підтримки воїнів • “Ділки” з Тернопільщини незаконно переправляли чоловіків через кордон • На Тернопільщині жінки складають половину кандидатів до лав Сил оборони • “Її вишиванки – гордість усієї родини”. Віра Присіч із Тернопільщини відсвяткувала 90-річчя • Артистці з Бережан Інні Калинюк присвоїли високе звання • Трагедія у Копичинцях: третя смерть через гриби… • Тернопільські поліцейські врятували 72-річну тернополянку • У пожежі на Кременеччині загинув чоловік • У Тернопільській духовній семінарії відбулася зустріч освітян та священників • П’яний водій у Тернополі повалив дорожній знак • “Зібрали рекордну суму”. У школі на Тернопільщині провели благодійний ярмарок • Працівники Тернопільської митниці склали 62 протоколи про порушення митних правил • 13 громад стали новими учасниками «Марафону лип» від «Контінентал»
Чи привезуть українців з Китаю у «Медобори»?

Опубліковано: 19 Лютого о 12:39 192


18 лютого, у Микулинцях місцеві мешканці облаштувала на дорозі цілодобові блокпости, аби не допустити можливого приїзду на карантин у санаторій «Медобори» українців, яких планують евакуювати з Китаю через спалах смертельного вірусу.


Блокпости облаштували на під’їзді до села Конопківка, де розташовані «Медобори». На них чергують орієнтовно 15 людей, які запевняють, що будуть стояти тут вдень і вночі. Поруч з метою забезпечення охорони порядку перебувають працівники поліції.

«Медобори» – серед 20-ти закладів, куди можуть привезти евакуйованих

Вчора зранку також у Микулинцях кілька сотень людей влаштували масштабний мітинг. Люди протестували проти того, щоб групу українців з Китаю привезли у санаторій «Медобори», мотивуючи тим, що заклад для цього не облаштований. За словами місцевих мешканців, у санаторій уже приїжджали представники контролюючих служб, щоб перевірити, чи він готовий до прийому на карантин українців, яких евакуюють з Китаю.

18 лютого відбулося позачергове засідання сесії Микулинецької ОТГ. Люди вимагали пояснити, що відбувається. На зустрічі були присутні представники влади, поліція та лікарі. Як повідомив керівник санаторію «Медобори» Василь Мартинюк, інформація про можливе розміщення у «Медоборах» людей, яких евакуюють з Китаю, не фейкова. Він пояснив, що у МОЗ України обрали 20 закладів, де можуть бути розміщені евакуйовані з Китаю українці. І серед них – наш санаторій.

Під тиском громади Василь Мартинюк заявив, що не піде проти людей і «Медобори» не будуть приймати евакуйованих з Китаю.  Натомість керівник головного управління Нацполіції в області Олександр Богомол, який також приїхав на зустріч, запевнив: вони будуть стежити за порядком у регіоні. «Наразі ми не маємо інформації про те, будуть евакуювати українців з Китаю саме до нас чи ні, – зауважив він. – Є влада, яка має приймати рішення задля захисту інтересів громадян. Ми маємо підтримати порядок в області і докладемо до цього максимум зусиль. На будь-які рішення будемо реагувати, на провокації також. Ми повинні бути свідомими та не допустити порушень закону».

Офіційного підтвердження немає

Інформація про те, що з Києва на Тернопільщину привезуть евакуйованих громадян України, з’явилася увечері 17 лютого на тернопільських сайтах. Зрозуміло, що люди запанікували. Тоді ж пізно увечері у Фейсбуці голова ОДА Ігор Сопель написав: «Спілкувався з представниками Міністерства охорони здоров’я України. Офіційного підтвердження про приїзд евакуйованих з Китаю людей на територію Тернопільської області немає!»  На офіційній сторінці ОДА додали, що «наразі заклад для двотижневого карантину шукають у кожній області».

До слова, схожі повідомлення про прибуття до них українців з Китаю з’являлись на інформаційних ресурсах інших областей. Однак невдовзі очільники ОДА їх спростовували.

У МОЗ кажуть, що визначили дві установи, але не називають їх

Тим часом станом на 18 лютого Міністерство охорони здоров’я вирішило не називати місце утримання українців, яких евакуюють з Китаю. «Визначили дві установи, які я не можу назвати, але вони є. У них проводять повну підготовку. Один заклад основний, інший – резервний, на випадок, якщо щось станеться», – сказав на брифінгу заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко. За його словами, за останніми даними, планують евакуювати 49 українців і до 25 іноземних громадян. Усі вони щонайменше 14 днів перебуватимуть під спостереженням в Україні. При евакуації українців з Уханя на борт людей з симптомами ГРВІ допускати не будуть. «Евакуюють здорових людей, людей з симптомами ГРВІ на борт не пустять. Перед посадкою на літак проводять медичне обстеження китайські медпрацівники, а перед тим, як піднятися на борт, додатково всіх евакуйованих громадян обстежує медична команда МОЗ», – сказав Ляшко. При цьому він попросив називати утримання осіб під спостереженням не карантином, а обсервацією. «Якщо впродовж обсервації у когось із прибулих виявлять симптоми хвороби, його госпіталізують до лікарні, в бокс, який запобігає поширенню. Проведуть діагностику. Якщо підтвердиться, що в цієї людини є хвороба, спричинена коронавірусом, тоді термін перебування в обсервації всіх інших продовжиться ще на 14 днів з моменту ізоляції цієї людини», – сказав Ляшко.

Як проблему карантину вирішують в інших країнах

Карантин для евакуйованих з охопленого коронавірусом Уханя – не українська новація. До прикладу, як повідомляв телеканал CNN, у США евакуйованих з Уханя людей також поміщали на двотижневий карантин. Їх утримували на військовій авіабазі в Каліфорнії. Крім того, США не засекречували інформацію про авіабазу, на яку доставлять на карантин пасажирів з охопленого коронавірусом круїзного корабля Diamond Princess: так, за повідомленням Держдепу від 16 лютого, людей, у яких не виявлять симптомів коронавірусу, триматимуть 14 днів на карантині на авіабазі «Тревіс» або на спільній базі «Сан-Антоніо». При цьому куди поміщатимуть евакуйованих людей із симптомами хвороби, Держдеп не повідомив.

На карантин евакуйованих з Уханя також відправляла і Франція. Як повідомляла «Німецька хвиля», ще перед прибуттям стало відомо, що їх помістять на карантин в курортне містечко Каррі-ле-Руе або ж у навчальний центр для пожежників поблизу Екс-ан-Прованса.

Німеччина після евакуації своїх громадян з Китаю теж не засекречувала інформацію про те, де вони перебуватимуть на карантині. За повідомленнями місцевих ЗМІ, вони перебували на карантині у казармі, розташованій у місті Гермерсхайм, а людей, у яких згодом виявляли симптоми коронавірусу, відправляли на лікування до Франкфурта.

Натомість в Україні МОЗ засекретило інформацію про те, куди саме доставлять евакуйованих з Уханя людей, побоюючись паніки місцевих жителів. При цьому Україна евакуйовуватиме лише тих людей, в яких не буде виявлено жодних симптомів коронавірусу Covid-19: на літак не пустять навіть тих, хто має симптоми ГРВІ. Крім того, місце карантину цілодобово охоронятимуть Нацгвардія і поліція.

До речі

ВООЗ присвоїла офіційну назву новому захворюванню. Його назвали COVID-19, скорочення від «коронавірусна хвороба 2019 – coronavirus disease 2019». Станом на 18 лютого 2020 року у світі зареєстровано 73 335 лабораторно підтверджених випадків нової коронавірусної інфекції COVID-19, з них 1873 – летальні. «81,7% усіх випадків COVID-19 зафіксовано в одній провінції Китаю – Хубей. В країнах Європи зареєстровано 47 випадків захворювання. В Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку COVID-19 не зафіксовано.

 


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

У Чортківській громаді чергова болюча втрата - 19 листопада зупинилося серце 54-річного військовослужбовця Павла Савки із села Росохач....


Рубрика: , Опубліковано: о 21:09


Головний сержант — командир гармати 45-ої окремої артилерійської бригади Збройних Сил України, мешканець с. Кровинка Теребовлянської громади Віталій Сирляк відтепер повний кавалер ордена «За мужність»...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:01


У Чортківській міській раді високу посаду обійняла переселенка із Запоріжжя Алеся Васильченко...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 10:00


У понеділок, 18 листопада, внаслідок ракетного обстрілу обʼєктів енергетики, за розпорядженням НЕК «Укренерго» на Тернопільщині запроваджується графік погодинних вимкнень...


Рубрика: , Опубліковано: о 22:04


Уже понад рік у Великій Березовиці, що біля Тернополя, плетуть маскувальні сітки і відправляють на фронт...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:00



Теми дня
20 Листопада
17 Листопада
15 Листопада
12 Листопада