Субота, 27 липня 2024
• “Її пісні були наповнені теплом і ніжністю, так само, як і її душа”. Обірвалось життя співачки Ірини Музики • Затримали підозрюваного у вбивстві Ірини Фаріон • Прапор передали синові. Шумщина попрощалась із Героєм Миколою Пичулюком • Митрополит Епіфаній закладе капсулу під меморіальний комплекс у Лішні • У службовців ТЦК Тернопільщини вилучили 1,8 млн грн, 82000 євро і 96000 доларів • Викрав у знайомого банківську картку і зняв 40 тисяч гривень кредиту • Із серпня у Тернополі подорожчає проїзд у громадському транспорті • На Монастирищині два брати відкопали на городі дзвін XIIX століття • У Збручі на Тернопільщині масово загинула риба • За сприяння в складанні іспиту з водіння взяв 12 тисяч гривень • У готелі в Тернополі військовий застрелив прикордонника • Мамині вишиванки передала до музею в Залізцях • Надії було лише 24. Обірвалось життя поліцейської з Тернопільщини • Олександра Криницького призначили представником уповноваженого з прав людини в Тернопільській області • 20 тисяч кал – на городі у Василя Романчака із Теребовлянщини • Землю накрила магнітна буря червоного рівня • У рідному селі Романа Купчинського на Зборівщині відновлюють музей • У Великій Березовиці вшанують загиблих Героїв • Вбивство Ірини Фаріон: деталі замаху та версії слідства • Працівниця “Тернопільводоканалу” творить дивовижні речі з бісеру
Чи витримає світ випробування коронавірусом?

Опубліковано: 12 Березня о 10:00 209


Країни закривають кордони, вчені шукають ліки.


Станом на вівторок, 10 березня, загальна кількість померлих від пневмонії, викликаної новим коронавірусом SARS-CoV-2, у світі складає 4016 осіб.Кількість заражених в Китаї сягнула 80754 особи. Всього у світі 113739 інфікованих. У свою чергу, у світі одужали 63663 людини.

Найгірша ситуація далі в Китаї, однак там уже повідомляють, що епідемія йде на спад. У Євросоюзі випадки зараження є вже в усіх країнах. Найбільш серйозно страждає Італія – там 463 людини померли від коронавірусу, а кількість заражених сягнула за 9 тисяч. Складна ситуація й в Ірані: у країні тільки офіційно повідомили про 43 померлих за одну добу, а загалом жертв вірусу начебто близько 240. У соцмережах місцеві пишуть, що реальні цифри є значно вищими. У Південній Кореї, навпаки, зареєстровано найменше нових випадків захворювань за два тижні – лише 69. Загальна кількість людей, які захворіли, сягнула 7382, з них 53 людини померли. Прем’єр-міністр країни Чон Се Гюн висловив оптимізм, але попередив, що він все ще «надзвичайно обережний». «Сподіваємось, що найближчим часом ми зможемо досягти переломної точки», – сказав він.

А ось вчені з Сінгапуру днями виявили нові симптоми захворювання, що викликається коронавірусом. Ці симптоми можуть створювати неправдиву картину про наявність у пацієнта лихоманки денге. Зокрема, у двох пацієнтів, яким було діагностовано лихоманку денге, невдовзі підтвердився тест на коронавірус. Це чоловік і жінка 57-ми років. Вони потрапили до лікарні з типовою клінічною картиною для денге: висока температура і висип. При цьому у них не було звичних для COVID-19 симптомів: нежитю, кашлю, болю в горлі. Проте тест на коронавірус виявився позитивним. «Якщо не розглядати COVID-19 через позитивний результат швидкого тесту денге, це має серйозне значення не тільки для пацієнта, а й для здоров’я населення, – заявили лікарі. – Ми підкреслюємо нагальну потребу у швидких, чутливих та доступних діагностичних тестах для Sars-CoV-2, які повинні бути високоточними для захисту здоров’я населення». Обидва пацієнти в цій статті пройшли позитивний тест на денге і їх розглядали як хворих на денге, поки не було встановлено, що вони заразилися коронавірусом. До слова, станом на лютий цього року в Сінгапурі зареєстровано 3264 випадки денге, а щонайменше 160 людей захворіли на коронавірус. У зв’язку з новим дослідженням, тепер ця статистика може бути іншою.

Наразі не існує вакцини від коронавірусу. Втім, Китай та США заявили, що вже працюють над її створенням. Зокрема, США вже почали тестувати вакцину на людях.

Україна: місія з ВООЗ і антикризовий штаб

Нагадаємо, 3 березня у Чернівцях виявили перший офіційно зареєстрований в Україні випадок зараження коронавірусом. Інфікований – мешканець Чернівців, який разом з дружиною повернувся після подорожі Італією. Станом на вечір 7 березня ще шістьох госпіталізованих буковинців перевірили на коронавірус, результат виявився негативним.

У рамках заходів щодо забезпечення готовності і реагування на COVID-19 ВООЗ відправляє місію в Україну, а також в Азербайджан і Чорногорію.

Приїде представник Всесвітньої організації охорони здоров’я 11 березня і до Чернівців. Він огляне хворого на коронавірус COVID-19 та визначить, чи правильно його лікують. Про це проінформувала заступниця голови Чернівецької ОДА Наталія Гусак.

«Всесвітня організація охорони здоров’я завжди делегує своїх представників до країни, в якій виявлено хворих на коронавірус. До їх делегації входить і спеціаліст, який відповідає саме за клініку, тобто, чи правильно лікують хворого на коронавірус. Ми попросили, щоб саме цей спеціаліст приїхав до Чернівців, оглянув хворого і перевірив правильність призначеного лікування, – зазначила Наталія Гусак. – Наразі стан пацієнта, в якого виявили коронавірус, стабільний. Температура тіла протягом доби коливається від 37,1 до 37,6 градуса. Він отримує адекватне лікування відповідно до всіх протоколів ВООЗ».

Вона також повідомила, що хворому зробили повторний тест на коронавірус, який також дав позитивний результат. Це означає, що пацієнт ще досі хворий, і в його організмі присутній цей вірус.

«Відповідно до протоколів, хворому будуть ще кілька разів проводити тести. Лише після того, як два тести поспіль покажуть негативний результат на коронавірус, можна буде говорити, що людина одужує».

Тим часом новопризначений прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що коронавірус є проблемою номер один для нового уряду. Тож уряд затвердив новий посилений план антикризових профілактичних заходів щодо боротьби з поширенням коронавірусу.

Під час засідання урядового антикризового штабу з протидії поширенню в Україні коронавірусу COVID -19 вирішили:

* перевірити запаси держрезерву засобів індивідуального захисту населення з урахуванням тримісячної потреби;

* до 11 березня визначити обсяг коштів необхідний для поповнення держрезерву;

* з’ясувати чи здатні вітчизняні виробники забезпечити попит на індивідуальні засоби захисту.

Наголошують, що Антимонопольний комітет повинен забезпечити виконання закону про економічну конкуренцію і захист прав пацієнтів під час роздрібної торгівлі засобами захисту.

МОЗ та Міністерство фінансів зобов’язали подати пропозиції щодо збільшення фінансування на закупівлю виробів медичного призначення, засобів індивідуального захисту та діагностичних матеріалів, а також тест-систем для визначення коронавірусу.

МОЗ розробить комунікаційний план з визначення алгоритмів дій, якщо будуть виникати випадки коронавірусу, а також створити мережу центрів з контролю і профілактики захворювань.

Прикордонники й надалі повинні оглядати всіх, хто прибуває в Україну з-за кордону та через контрольні пункти в’їзду-виїзду з тимчасово окупованих територій. Окрім того, доручено забезпечити чергування в пунктах пропуску реанімаційних і медичних автомобілів.

Італія: у червоній зоні вся країна

Вчора, 10 березня, Італія розпочала перший день із повним карантином. Італія розширила надзвичайні заходи, щоб зупинити поширення коронавірусу. Зокрема, це стосується обмежень на пересування та заборону громадських зібрань по всій країні.

У понеділок, 9 березня, прем’єр-міністр країни Джузеппе Конте заявив, що люди повинні залишатися вдома, а пересування чи подорожі можливі лише за крайньої потреби. Ці заходи, за словами прем’єра, мають захистити найбільш вразливих до вірусу. «Часу більше не залишилося, – сказав він у своєму виступі на телебаченні. – Ми маємо серйозне зростання кількості заражених… та померлих. Вся Італія стає зоною захисту», – наголосив пан Конте.

Кількість померлих від коронавірусу COVID-19 в Італії лише за понеділок зросла з 366 до 463 людей. Після Китаю Італія стала найбільш ураженою поширенням хвороби. Кількість підтверджених заражень новим коронавірусом від неділі зросла на 24%. Випадки зараження коронавірусом підтверджені у всіх 20 регіонах Італії.

У чому полягають обмеження? Заборонені усі спортивні заходи включно із футболом. Школи та університети залишатимуться закритими принаймні до
3 квітня. Не будуть здійснюватися церковні зібрання, а також велелюдні весілля й похорони (лише за участі священника та родини). Пересуватися країною можуть лише ті, в кого є серйозна і невідкладна потреба, пов’язана з роботою або родинними обставинами. На залізничних станціях запроваджено температурний контроль пасажирів. Круїзним кораблям заборонено захід у більшість портів. Ті, хто прибуває чи відлітає літаками, мають ретельно зважити своє рішення подорожувати.

Китай: епідемія згасає?

Китай впродовж останніх днів фіксує найменшу кількість нових хворих відтоді, коли комісія з охорони здоров’я почала публікувати загальнодержавні дані 20 січня. З 40 нових випадків 36 зафіксували в епіцентрі епідемії місті Ухань, а решту чотири випадки — в людей, які приїхали з Ірану.

Державне інформагентство Сіньхуа повідомило, що в Ухані вже закрили 11 з 16 імпровізованих лікарень на стадіонах та у школах, де лікували людей з легкими симптомами. Як заявив голова спеціальної комісії з боротьби з поширенням коронавірусу комітету охорони здоров’я КНР Чжун Наньшань, китайській владі сьогодні необхідно враховувати ймовірність завезення коронавірусу з інших країн, охоплених епідемією. Він вважає, що коронавірусна інфекція COVID-19 поширюватиметься по всьому світу, як мінімум, до червня.

Оскільки епідемія в Китаї пішла на спад, увага влади має переміститися зі стримування поширення на запобігання завезеним випадкам, особливо це стосується великих міжнародних туристичних центрів, переконаний професор Чжун Наньшань. На його думку, необхідно посилити перевірки здоров’я на кордонах і встановити політику карантину для тих, хто прибуває з країн, у яких зафіксовано спалах COVID-19.

Ізраїль: на карантин йде кожен, хто прибуде у країну

Щоб запобігти поширенню коронавірусу, Ізраїль запроваджує суворі заходи. З 9 березня усіх без винятку мандрівників, які прибуватимуть до країни, відправлятимуть на 14 днів у карантин. Причому і місцевих громадян, і іноземців.

«Після дня складних дискусій ми вирішили: кожен, хто приїде до Ізраїлю з-за кордону, потрапить у 14-денну ізоляцію», – повідомив прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу.

Міністр внутрішніх справ країни Ар’є Дері наголосив, що для ізраїльтян захід набув чинності негайно, а от для іноземних громадян ще є час подумати, чи справді їм необхідно їхати до Ізраїлю: для них обмеження чинності набуває з четверга,
12 березня.

Іноземцям тепер обов’язково потрібно буде під час прикордонного контролю доводити, що вони мають в Ізраїлі належне для карантину житло. Інакше до Ізраїлю їх просто не впустять.

Зауважимо, що поза межами Ізраїлю перебувають 268 тисяч громадян цієї країни. Загалом в Ізраїлі зареєстрували 42 випадки захворювання на COVID-19, але померлих, на щастя, немає.

Польща: санконтроль на кордонах

Польща з 10 березня ввела санітарний контроль на кордоні не тільки з Німеччиною і Чехією, а й з усіма іншими сусідніми країнами, зокрема, і з Україною, а також Білоруссю і Росією. Санітарно-епідеміологічний контроль буде здійснюватися цілодобово у всіх автобусах, мініавтобусах та інших транспортних засобах, що перевозять велику кількість людей.

У рамках контролю всім пасажирам і водієві будуть вимірювати температуру, потім перевіряти карту мандрівника, яку кожен повинен заповнити польською або англійською мовами. У разі підозри на зараження коронавірусом транспортний засіб, в якому подорожувала особа, буде відокремлено від інших автомобілів.

До слова, зовнішній кордон ЄС з Україною, Білоруссю і Росією щодня перетинають близько 140 тисяч осіб.

Станом на 10 березня в Польщі підтверджено 16 випадків зараження коронавірусом, одна людина у важкому стані.

Греція: запалювання олімпійського вогню без глядачів

Минулого тижня муніципалітет Стародавньої Олімпії попросив НОК через ситуацію з коронавірусом перенести церемонію запалювання олімпійського вогню на травень, але комітет цього запиту не розглянув. Тож через коронавірус церемонію запалювання олімпійського вогню у Греції проведуть без глядачів. Вона відбудеться у Стародавній Олімпії 12 березня у присутності лише приблизно 100 осіб. Захід проведуть без глядачів уперше із 1984 року.

У церемонії візьмуть участь тільки представники Міжнародного олімпійського комітету та оргкомітету Олімпіади’2020. Акредитація ЗМІ на захід буде вкрай обмеженою. Церемонію запалювання вогню проведуть 12 березня у Стародавній Олімпії на півострові Пелопоннес, естафету олімпійського вогню вперше розпочне жінка – грецька спортсменка, олімпійська чемпіонка зі стрільби Анна Коракакі. Грецький етап естафети олімпійського вогню завершиться 19 березня на афінському стадіоні «Панатінаїкос», після чого вогонь спеціальним рейсом мають доправити до Японії.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) опублікувала список найбільш поширених міфів про китайський коронавірус COVID-19.

Рекомендація не вірити в помилкові міфи опублікована на сайті організації. Там відзначили, що кращою профілактикою залишається обробка рук антисептиком або їх миття водою з милом. Отож:

Факти, що розвінчують найпоширеніші міфи

  • коронавірус не передається через укуси комарів;
  • дитяча сеча не є засобом профілактики, вона не вбиває віруси і бактерії;
  • перебування на вулиці в холодну і сніжну погоду не допоможе знищити коронавірус;
  • вживання кокаїну не допоможе захиститися від COVID-19;
  • існує дуже мала ймовірність передачі коронавірусу через предмети (наприклад, монети або банкноти), на такій поверхні вірус живе не більше кількох годин;
  • часник не допоможе вам захиститися від вірусу;
  • натирання рук кунжутною олією також не допоможе;
  • під час кашлю та чхання коронавірус не розноситься на відстань 8 метрів – краплі, що виділяються в таких випадках, розлітаються на відстань до 1 метра;
  • коронавірус не може розлітатися по повітрю на великі відстані – у вірусу велика маса і тому він не здатний на це;
  • електричні пристрої для сушки рук не вбивають коронавірус – для профілактики треба обробляти руки спиртовмісними антисептиками або мити водою і милом;
  • обробка всього тіла етанолом або хлорним вапном не вб’є вірус SARS-CoV-2;
  • отримувати листи і посилки з Китаю безпечно, ви не ризикуєте заразитися;
  • сьогодні немає підстав вважати, що заразитися коронавірусом можна від домашніх тварин;
  • вакцини від пневмонії не захищають від китайського коронавірусу, антибіотики також безсилі;
  • регулярне промивання носа сольовим розчином не допоможе захиститися від вірусу SARS-CoV-2.

Марина Стах


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Нещодавно опубліковане

26 липня померла вокалістки відомого тернопільського гурту «Фіра» Ірина Музика...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:10


У Дніпрі затримали підозрюваного у вбивстві мовознавиці й ексдепутатки Ірини Фаріон, повідомив президент Володимир Зеленський із посиланням на міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка...


Рубрика: , , Опубліковано: о 19:40


24 липня Шумська громада провела в останню путь 51-річного захисника Миколу Пичулюка, який загинув 17 липня поблизу селища Нью-Йорк на Донеччині...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:00


24 липня 2024 року предстоятель Православної Церкви України блаженнійший Митрополит Епіфаній прибув із візитом на Тернопільщину...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:16


Службовцям ТЦК із Тернопільщини, які за гроші «вирішували питання» для військовозобов’язаних, оголосили підозру...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:42



Теми дня
26 Липня
25 Липня
24 Липня
23 Липня