Називаємо шість причин, чому варто їсти гарбузи не лише восени.
Знижують вагу
Низькокалорійні та з невеликим вмістом карбогідратів, гарбузи не варто виключати зі своєї дієти. Тим паче, що їхній приємний аромат допомагає подолати відчуття голоду.
Покращують стан шкіри
Гарбуз, як і морква, має багато бета-каротину, що відповідає за покращення кольору шкіри. Вітамін А також відповідальний за утримання шкіри пружною, може мати ефект антиоксиданта.
Піднімають настрій
Якщо здається, що навколо самі негаразди – фахівці радять приготувати або скуштувати щось із гарбуза. Магній, який допомагає у функціонуванні мозку, стане незамінним помічником у лікуванні депресії та тривожності.
Поліпшують зір
Бета-каротин, який перетворюється у вітамін А, далі стає ретинолом. Ретинол допомагає очам краще сприймати світло – перешкоджаючи появі дегенеративних хвороб зорового апарату.
Захищають серце
Антиоксиданти, які у великій кількості містяться у гарбузах, захищають кровоносні судини та серце. Їхнє насіння також допомагає утримувати нормальний рівень холестеролу в організмі.
Підтримують імунну систему
Окрім вітаміну А, гарбузи багаті й на вітамін С, який допоможе протистояти осіннім інфекціям. Гарбузи радять уживати як для профілактики захворювань, так і під час недугів.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: гарбуз, здоров’я