Четвер, 21 листопада 2024
• Зупинилося серце захисника із Чортківської громади • Воїн із Теребовлянщини отримав високу відзнаку від президента • Переселенка із Запоріжжя обійняла високу посаду в громаді на Тернопільщині • 18 листопада на Тернопільщині вимикатимуть електроенергію • Понад 400 маскувальних сіток відправили на фронт волонтери із Великої Березовиці • Аварія у Тернополі: автомобіль “Toyota” проїхав на червоний сигнал світлофора • Понад 12 млн гривень взяв киянин за неякісні спальні мішки для тернопільських шкіл • Молодь із Борщева проводить благодійні ярмарки для підтримки воїнів • “Ділки” з Тернопільщини незаконно переправляли чоловіків через кордон • На Тернопільщині жінки складають половину кандидатів до лав Сил оборони • “Її вишиванки – гордість усієї родини”. Віра Присіч із Тернопільщини відсвяткувала 90-річчя • Артистці з Бережан Інні Калинюк присвоїли високе звання • Трагедія у Копичинцях: третя смерть через гриби… • Тернопільські поліцейські врятували 72-річну тернополянку • У пожежі на Кременеччині загинув чоловік • У Тернопільській духовній семінарії відбулася зустріч освітян та священників • П’яний водій у Тернополі повалив дорожній знак • “Зібрали рекордну суму”. У школі на Тернопільщині провели благодійний ярмарок • Працівники Тернопільської митниці склали 62 протоколи про порушення митних правил • 13 громад стали новими учасниками «Марафону лип» від «Контінентал»
Де шукати… сніг?

Автор: Опубліковано: 23 Січня о 12:00 64


«Олів’є» доїли, ялинку розібрали, колядки доколядували, а душа і далі бажає свята.


Тільки де ж його взяти, якщо за вікном – сірість і похмурість?.. Скучили уже за снігом, правда ж? Так, чекати справжньої сніжної зими цього року доводиться довгенько, і погода за вікном зовсім не натякає на січень… Але це не привід відмовлятися від споглядання філігранно підмальованих морозом краєвидів, які так і просяться на рекламні буклети… А як щодо гірських пейзажів, від яких — аж зашпори у серце, іскор на пагорбах та вкритих пухнастим снігом смерек? Тим більше, що від цієї краси «файномістян» відділяють лише кілька сотень кілометрів… Аби зима запам’яталася надовго, треба неодмінно внести у список “атракцій” відпочинок у горах — на лижах, санках чи сноубордах. Від падінь та синців “на пам’ять” не застрахований ніхто, зате хороший настрій — гарантується! А «НОВА…» підкаже, де його шукати…

Кому — в Буковель, кому на Львівщину чи Закарпаття

Підніміть руки, хто ще не був у на гірськолижному відпочинку цього сезону? Сідайте, двійка! І не треба цих відмовок, що, мовляв, кататися ви не вмієте, а лижі бачили тільки уві сні…  «Катаються всі»  — таке гасло вітчизняних гірськолижних курортів, яких у нас останніми роками – до кольОру, до вибОру, чи, точніше, на всілякі вміння та гаманці…  Якщо з останніми двома пунктами у вас все ок, тоді сміливо рушайте на Буковель — там на вас чекають 62 траси з 16 підйомниками різних рівнів складності: 8 для професіоналів, 41 середньої складності і 12 для новачків. Загальна протяжність трас —  50 км, траса з найдовшим спуском  — 2132м.   Проживання — якщо скромненько, то від 400-600 гривень з особи, і, звісно ж, є котеджі та вілли з повним «фаршем», перебування в яких витягне з вашої кишені ого-го скільки — від 2 до 6 тисяч гривень у день.

Проте ціни на житло ростуть пропорційно наближенню до курорту, і від’їхавши на десяток кілометрів, можна знайти житло за помірнішу ціну. До речі, окрім знижок на «нічліг», можна істотно зекономити і на підйомниках.  Як гласить  народна мудрість, хто рано встає, тому Бог дає:   до 9-ої ранку можна купити абонементи  на підйомники (так звані скіпаси) за ціною  780 гривень  і кататися з 08:30 до 16:30. Прокат лижного спорядження — від 170 до 430 гривень в день залежно від його класу та стану. У Буковелі комфортно почуватимуть себе як новачки, так і майстри спорту: кожен може знайти для себе трасу відповідного рівня складності або найняти інструктора (проте задоволення це не з дешевих!)

Але не Буковелем єдиним! В Україні є чимало місць для відпочинку взимку, де можна покататися на лижах, сноуборді чи санках. Гірськолижне Закарпаття теж може запропонувати  бугельні та крісельні підйомники і непогані доглянуті траси. Якщо Буковель є найбільшим гірськолижним курортом, то Драгобрат – найвисокогірнішим і, на думку багатьох, найкрасивішим. А ще, згідно зі статистикою, за останніх 30 років відсутність снігу тут не спостерігалася. Тож кращого місця для катання на лижах не знайти. Крім того, Драгобрат дуже полюбляють сноубордисти! Тут також є можливості для фрірайду, діє лижна школа, де навчають азам катання. Поселитися у Драгобраті можна у готелі або котеджах  з 2- і 3-місними номерами.  Проживання у найпростіших номерах коштуватиме від 550 грн. на добу.  Прокат лиж і сноубордів – 150–200 грн. на день (залежно від комплектації, фірми, стану спорядження), 20 підйомів на витягах – у середньому 450–550 грн.

Цікаві та доволі демократичні за цінами гірськолижні курорти у Львівській області — Славське, «Плай»,  аж два гірськолижних курорти – «Сонячна долина» та «Мигово» може запропонувати і недалека від нас Буковина, тож обирайте за своїми вподобаннями і гаманцем.

«Гостріть лижі» на Європу

Та щось ми засиділися удома, пора уже і «гострити лижі» на засніжені вершини інших країн. Почнемо з наших найближчих сусідів…

— Скажімо, “зимова столиця” Польщі — відомий гірськолижний курорт Закопане біля підніжжя Польських Татр, — розповідає директор турфірми “Галінтур” Сергій Васільєв, — традиційно популярний серед наших співвітчизників. Житло обійдеться вам у 20-30 євро в день з особи, якщо ж обрати апартаменти скромніші, то за ці ж гроші можна буде ще й смачно поснідати. Чималою популярністю нині, зазначає Сергій Миколайович, користується і словацький курорт Попрад. У маленькій Словаччині — одні з кращих умови для катання на гірських лижах і сноуборді у Східній Європі. Сама ж країна цікава середньовічними замками і фортецями, мінеральними джерелами і цілющим повітрям, вабить швидкою і зручною дорогою, а також доступними цінами.  Але лідером гірськолижного «хіт-параду» є, звичайно ж, Австрія. Тепла гостинність австрійців, високі стандарти обслуговування і ціни, значно нижчі, ніж в сусідніх Швейцарії чи Франції. А завдяки безвізовому режиму та появі лоукостів Австрія стала значно доступнішою, ніж раніше. Те, що для лижників тамтешні траси — просто рай, і говорити не варто — це факт загальновідомий. А завдяки тому, що в Австрії гірськолижний сезон дуже довгий — триває він до травня, а на деяких місцевих льодовиках кататися можна навіть влітку!   Ціни на житло — від 30 євро в день з особи і до… доки схочете і зможете!)).  А про неймовірні розмаїті траси на будь-який смак, виконані з притаманною австрійцям акуратністю та педантичністю, екстримальні і майже плоскі, рівнинні та широкі, можна розповідати годинами. Зазначу ще одну цікаву деталь: упорядковані гірськолижні траси там простягаються на 100-200 кілометрів, так, що можна кататися цілий тиждень і жодного разу не повторити маршрут!

Ішгль – найпопулярніший і найбільш фешенебельний курорт в Австрії. Так званий “австрійський Куршавель” пропонує дорогий і висококласний сервіс, а на трасах можна зустріти Мадонну чи Елтона Джона, що приїжджають в Ішгль на зимовий відпочинок. Цікаві траси є і в Тіролі, а окрім сяючих гірських вершин, тут можна просто помилуватися місцевою архітектурою, адже кожен будинок тут — витвір архітектури!

Ішгль – найпопулярніший і найбільш фешенебельний курорт в Австрії.

Окрім австрійських Альп, можна бороздити лижню і в Альпах італійських чи швейцарських. Останні, щоправда, по гаманці «вдарять» відчутніше, проте до суперелітного та дорогого французького Куршавелю  їм ще далеко…  Ще у туристичному «меню» — схожа на казку Фінляндія, де можна і місцевого колориту зачерпнути, і на лижах у мальовничих горах покататися, і у водоймах, що аж кишать рибою, вудочки закинути, і у гості до Санта Клауса у Лапландію з’їздити… І усього за 800 євро (з перельотом). Професіоналам фінські гори, можливо, будуть занизькі (там в основному траси для початківців), але сервіс, інфраструктура курортів, кухня і  гостинність —  на рівні Австрії.

Отож, гайда кататися! Ви повернетеся оновленими, окриленими, із сяючими очима, готовими до нових звершень. І… «хворими» на гори! Адже неможливо милуватися пронизливо-красивими гірськими вершинами, не захворівши спрагою повернутися туди — хоча б на кілька днів…


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

У Чортківській громаді чергова болюча втрата - 19 листопада зупинилося серце 54-річного військовослужбовця Павла Савки із села Росохач....


Рубрика: , Опубліковано: о 21:09


Головний сержант — командир гармати 45-ої окремої артилерійської бригади Збройних Сил України, мешканець с. Кровинка Теребовлянської громади Віталій Сирляк відтепер повний кавалер ордена «За мужність»...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:01


У Чортківській міській раді високу посаду обійняла переселенка із Запоріжжя Алеся Васильченко...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 10:00


У понеділок, 18 листопада, внаслідок ракетного обстрілу обʼєктів енергетики, за розпорядженням НЕК «Укренерго» на Тернопільщині запроваджується графік погодинних вимкнень...


Рубрика: , Опубліковано: о 22:04


Уже понад рік у Великій Березовиці, що біля Тернополя, плетуть маскувальні сітки і відправляють на фронт...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:00



Теми дня
20 Листопада
17 Листопада
15 Листопада
12 Листопада