Прогноз власних доходів обласного бюджету (без урахування трансфертів) складає 1 008,9 млн. грн. Спеціальний фонд обласного бюджету за доходами планують у сумі 89,8 млн. грн.
Загальний обсяг видатків на галузь освіти складає 980,2 млн. грн. На реалізацію заходів обласних цільових програм освітньої сфери передбачено 7,5 млн. грн.
Обсяг видатків на охорону здоров’я із загального фонду обласного бюджету складає 202,7 млн. грн., за рахунок коштів субвенції на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я – 59,8 млн. грн., додаткової дотації на проведення розрахунків протягом опалювального періоду за енергоносії та комунальні послуги, які споживають установи, – 43 млн. грн. та власних доходів обласного бюджету – 99,9 млн. грн.
Загальний обсяг видатків на соціальний захист та соціальне забезпечення складає 120,5 млн. грн. Зокрема, на реалізацію заходів обласної програми «Ветеран» на 2020–2024 роки передбачено 2,85 млн. грн., обласної програми підтримки осіб, які брали участь в антитерористичній операції, операції Об’єднаних сил, членів сімей осіб, загиблих під час проведення антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил, членів сімей Героїв Небесної Сотні, постраждалих учасників Революції Гідності на 2020–2024 роки – 2,1 млн. грн. Для надання разової грошової допомоги громадянам відповідно до обласної комплексної програми соціальної підтримки малозабезпечених верств населення «Турбота» на 2021–2025 роки передбачено 9,9 млн. грн.
На фінансування установ, підпорядкованих департаменту культури та туризму, із загального фонду бюджету передбачено 135,3 млн. грн. Видатки на фізичну культуру та спорт складають 47,4 млн. гривень.
На фінансове забезпечення будівництва, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах спрямовано 654 251,4 тис. грн.
Передбачено також кошти на обласну комплексну програму енергоефективності та енергозбереження на 2021–2024 роки, обласну програму «Питна вода Тернопілля» на 2021–2025 роки, програму зі створення безбар’єрного простору в Тернопільській області на 2021–2025 роки, обласну програму вшанування українців, постраждалих у XX столітті внаслідок окупаційних режимів, Героїв Небесної Сотні, учасників Антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил у XXI столітті на 2020–2022 роки, програму розвитку видавничої справи та інформаційного простору в Тернопільській області на 2021–2024 роки, комплексну програму розвитку агропромислового комплексу Тернопільської області на 2021–2025 роки, обласну програму розвитку малого і середнього підприємництва на 2021–2023 роки та інші.
«54 рішення прийняли депутати Тернопільської обласної ради під час четвертої сесії. Дякую депутатському корпусу за злагоджену і конструктивну роботу! Ми ухвалили ряд звернень до вищого керівництва держави. Зокрема, щодо введення додаткових правил і заходів у зв’язку з вшануванням жертв Голодоморів, неприпустимості введення множинного громадянства та неприпустимості державного фінансування виробництва фільму, який принижує людську гідність і ображає почуття християн. Основним було рішення «Про обласний бюджет на 2022 рік». Головний фінансовий документ області сформовано з урахуванням норм чинних Бюджетного та Податкового кодексів України, інших законодавчих актів», — підсумовуючи сесійне засідання, наголосив голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: Володимир Болєщук, Михайло Головко, Тернопільська обласна рада