А хіба ми не казали, що незабаром Тернопіль перетвориться на кіно-Мекку, де не тільки будуть дивитися і обговорювати найновіші та найактуальніші стрічки, а й творити їх? Це свого часу обіцяв заступник міського голови Тернополя, академік Української кіноакадемії, натхненник та організатор І Всеукраїнського кінофоруму “КіноХвиля” Леонід Бицюра. І обіцянки дотримав! Відтепер для усіх охочих творити своє кіно чи бути його частиною у нашому місті відкрилася «КінОшкола».
У суботу, 21 жовтня, у приміщенні «Галицького коледжу», із символічного клацання хлопавки-нумератора у руках Леоніда Бицюри у нашому місті розпочалася нова кіноера.
Ви ж усі пам’ятаєте, з яким ажіотажем відбувався торік у листопаді І Всеукраїнський форум «КіноХвиля»?.. Відтоді кіноподії у Тернополі відбуваються із завидною регулярністю, перетворюючи “файне місто” у лайт-версію Голлівуду.
— Формат, який ми обрали для «КіноХвилі», — розповідає Леонід Бицюра, — передбачав дещо більше, ніж просто фестиваль. Це ще й захід для обміну досвідом і формування кіносередовища. Власне, так і сталося. Тож відкриття «КінОшколи», у якій дітей навчатимуть бути кінотворцями, мультиплікаторами та телеоператорами — логічне продовження усього започаткованого раніше. Бо ж якщо дорослий кінопростір у нас більш-менш заповнений, то дитячих телевізійних та кінопродуктів, на жаль, фактично немає… А це означає, що цю нішу нам слід заповнювати самотужки.
Зрештою, день старту «КінОшколи» ми поєднали ще й з роботою зі знімальною групою фільму «Червоний», яка буде працювати над продовженням стрічки і завітала до Тернополя, аби підібрати тут локації для майбутніх зйомок. На презентацію «КінОшколи» завітали люди, котрі уже мають успішний досвід творення кіно: генеральний продюсер «Червоного» Володимир Філіпов, режисер Заза Буадзе, сценарист та автор роману Андрій Кокотюха… У рамках «КінОшколи» Заза Буадзе провів перший майстер-клас із учнями. Для майбутніх «кіноасів» плануються також майстер-класи акторського мистецтва від актриси Вероніки Шестак, яка знімалася у фільмах «Поводир», «Брати» та «Ізі», керівник анімаційної студії «Руда Миша» Олена Мудра навчатиме основ анімації, тернопільська письменниця Ірина Мацко покаже, як працювати зі сценарієм, Оксана Ратушняк вчитиме роботі з технічним обладнанням, Антон Марчевський — основ операторської діяльності. По закінченні «КінОшколи» усі її випускники отримають відповідні сертифікати та матимуть в активі відзняті короткометражки, на які уже чекатимуть конкурси та фестивалі… А на майбутнє будемо пропонувати, аби дотичні до кіноіндустрії напрямки навчання відкривалися або в «Галицькому коледжі», або у Тернопільському педагогічному університеті: аби випускники «КінОшколи» мали змогу продовжити розпочате…
— Чому саме кіно? — береться пояснювати куратор проекту Наталя Турчин. — Бо кіно навчає творити, креативити, планувати, домовлятись, переконувати, досягати мети, бути відповідальним, працювати в команді, вірити в себе, ніколи не здаватись, постійно вдосконалюватись, а головне – отримувати задоволення від того, що робиш! «КінОшкола» – це країна креативу. Її мешканці – талановиті кінематографісти, котрі самостійно створюють кіно та відеопродукт і продюсують його. Вони самі – сценаристи, режисери, оператори, актори, монтажники, костюмери гримери, журналісти та продюсери…
Заняття у «КінОшколі» відбуватимуться тричі на тиждень, усі охочі можуть записатись за номером телефону: 0677273382.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: КінОшкола