Якщо співвласники багатоквартирного будинку самостійно не оберуть одну з моделей організації договірних відносин або не дійдуть згоди з виконавцем про розмір плати за обслуговування внутрібудинкових систем, між КП ТМТКЕ та кожним співвласником після 1 травня 2020 буде укладено індивідуальний договір з уточненням, що співвласники оpганізовують самостійно технічне обслуговування внутрібудинкових систем теплопостачання.
1 травня 2019 року в повному обсязі введено в дію Закон України від 9 листопада 2017 року «Про житлово-комунальні послуги». Відповідно до нього здійснюватиметься перехід на нові договірні відносини між виконавцями комунальних послуг і споживачами. А ще Кабмін України затвердив постанову №830 «Про затвердження Правил надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії», яка набрала чинності 4 вересня цього року.
Абоненти «Тернопільміськтеплокомуненерго» можуть укласти з підприємствами-надавачами послуг один із чотирьох типових договорів. Розберемо кожну модель і почнемо з індивідуальних:
– індивідуальний договір квартири, тобто кожен споживач укладає прямі договори з постачальниками послуг;
– індивідуальний договір будинку, при якому мешканці будинку вибирають уповноважену особу для взаємодії з постачальниками послуг;
– колективний договір, при якому мешканці будинку вибирають управителя або керуючу компанію, і вже вони за дорученням співвласників укладають договори з виконавцями комунальних послуг;
– ОСББ укладає угоду від імені всіх мешканців будинку.
Для укладення договору необхідно зробити таке:
По-перше, скликати збори співвласників багатоквартирного будинку (порядок проведення регламентується Законом «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (стаття 10). Ініціювати збори можуть троє співвласників (тобто зібралися троє сусідів – і оголосили про їх проведення). Якщо двічі мешканці будинку не збираються, протокол щодо обрання моделі договору можна скласти методом опитування, обійшовши квартири.
По-друге, мешканці мають обрати модель договору про теплопостачання. Рішення про договірні відносини вважаються ухваленими, якщо за них проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 50% загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку.
По-третє, на зборах треба обрати уповноважену особу (це за умови обрання колективного договору). Ця особа стає своєрідним посередником між підприємством (надавачем послуг) і мешканцями. Далі потрібно оформити протокол зборів співвласників (загальна форма документа затверджена наказом Мінрегіону №203 від 25 серпня 2015 року). Далі з ним треба звернутися до виконавця послуг для укладення угоди (угод – якщо обрали індивідуальну модель відносин). Тут треба акцентувати: навіть якщо обирається індивідуальний типовий договір, треба скликати збори, про які згадано вище, і за це має проголосувати більшість.
Проте це лише роз’яснювальна робота – працівники підприємств-надавачів послуг не мають права організовувати збори замість споживачів, останні мають робити це самі. І в разі, якщо до 1 травня 2020 року співвласники багатоповерхівок не визначаться із типовими договорами, з ними автоматично укладуть індивідуальні (без обслуговування внутрібудинкових мереж).
КОМУНАЛЬНЕ
ПІДПРИЄМСТВО ТЕПЛОВИХ МЕРЕЖ «ТЕРНОПІЛЬМІСЬК-ТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО»
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
має намір отримати дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами для таких об’єктів:
– котельня на вул. Лесі Українки, 4:
– для опалення житлових будинків і приготування гарячої води на побутові потреби в котельні встановлено: водогрійні котли Viessmann Vitomax 200-LW – 2 шт. номінальною потужністю 12 МВт кожен, котел Viessmann Vitomax 200-LW номінальною потужністю 6 МВт, паливо – природний газ;
– для забезпечення функціонування котельні проводять ремонтні роботи з використанням електрозварювання;
– котельня на вул. Живова, 12: для опалення житлових будинків і приготування гарячої води на побутові потреби встановлені чотири котли водогрійні газові ТВГ-8М номінальною тепловою потужністю по 9,65 МВт/год. кожен, паливо – природний газ;
– паливна на вул. Академіка Студинського, 15: для опалення приміщень гуртожитку Тернопільського УВП «УТОС» та приготування гарячої води на побутові потреби встановлені газові конденсаційні котли Viessmann Vitomax 200-W – 2 шт. номінальною потужністю 49 кВт кожен, паливо – природний газ.
Перевищень санітарно-гігієнічних нормативів при спалюванні палива та електрозварюванні на даних об’єктах немає.
Зауваження приймаються протягом 30 календарних днів з дати опублікування за адресою: Управління житлово-комунального господарства та екології Тернопільської міської ради, 46001, м. Тернопіль, вул. Коперника, 1; тел. (0352) 52-58-48, , e-mail: ternopil_rada@ukr.net.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: КП "Тернопільтеплокомуненерго"