П’ятниця, 22 листопада 2024
• Зупинилося серце захисника із Чортківської громади • Воїн із Теребовлянщини отримав високу відзнаку від президента • Переселенка із Запоріжжя обійняла високу посаду в громаді на Тернопільщині • 18 листопада на Тернопільщині вимикатимуть електроенергію • Понад 400 маскувальних сіток відправили на фронт волонтери із Великої Березовиці • Аварія у Тернополі: автомобіль “Toyota” проїхав на червоний сигнал світлофора • Понад 12 млн гривень взяв киянин за неякісні спальні мішки для тернопільських шкіл • Молодь із Борщева проводить благодійні ярмарки для підтримки воїнів • “Ділки” з Тернопільщини незаконно переправляли чоловіків через кордон • На Тернопільщині жінки складають половину кандидатів до лав Сил оборони • “Її вишиванки – гордість усієї родини”. Віра Присіч із Тернопільщини відсвяткувала 90-річчя • Артистці з Бережан Інні Калинюк присвоїли високе звання • Трагедія у Копичинцях: третя смерть через гриби… • Тернопільські поліцейські врятували 72-річну тернополянку • У пожежі на Кременеччині загинув чоловік • У Тернопільській духовній семінарії відбулася зустріч освітян та священників • П’яний водій у Тернополі повалив дорожній знак • “Зібрали рекордну суму”. У школі на Тернопільщині провели благодійний ярмарок • Працівники Тернопільської митниці склали 62 протоколи про порушення митних правил • 13 громад стали новими учасниками «Марафону лип» від «Контінентал»
До класичного університету Тернополя – за ІТ-перспективою!

Автор: Опубліковано: 10 Листопада о 19:22 387


Інформаційні технології в Україні та світі розвиваються так швидко і невпинно, що вони стали для нас буденністю. Для подання звітності вже давно не потрібно особисто ходити до податкової, за допомогою гаджету за лічені хвилини можна розрахувати і зручний маршрут «з пункту А до пункту Б», і навіть здійснити безготівкові розрахунки.


ІТ-технології зробили наше повсякденне буття значно зручнішим і мобільнішим… Про блискучі перспективи ІТ-галузі нині чули всі! Але де їх, ті перспективи, шукати, запитаєте ви? У Західноукраїнському класичному університеті! Саме він запрошує учнівську молодь взяти участь у ІІІ Західноукраїнському форумі «ІТ-перспектива»!
Шість зимових ІТ-шкіл для школярів!
– Форум, організований факультетом комп’ютерних інформаційних технологій Західноукраїнського класичного університету та тернопільським ІТ-кластером, відбувається уже три роки поспіль, тож його можна уже назвати традиційним, – зазначає декан ФКІТ Микола Дивак. – Щороку кількість його учасників збільшується – торік наш захід зібрав півтисячі учнів із семи областей України: Львівської, Віннницької, Хмельницької, Івано-Франківської, Рівненської, Волинської і, звичайно ж, учні наших тернопільських загальноосвітніх шкіл. Щоправда, цьогоріч через «карантинні корективи» форум вперше відбуватиметься в форматі онлайн, проте очікуємо, що ажіотаж буде не менший. Ми закупили необхідну кількість платних профілів у zoom (участь у форумі безкоштовна, потрібна тільки попередня реєстрація), окрім того, форум транслюватиметься в YouTube – можна буде дивитися трансляцію онлайн і ставити запитання спікерам, а ті, хто пропустив трансляцію, зможуть переглянути її пізніше. Такий захід – безперечно, унікальний! Ми проводимо його за підтримки Тернопільської міської ради, Тернопільської ОДА та Тернопільського ІТ-кластера (до речі, його очолює випускниця нашого факультету Катерина Міхайліді), аби розповісти учням 10-11 класів загальноосвітніх шкіл – майбутнім абітурієнтам – про те, як здобути знання та навики у сфері ІТ, як досягти успіху в обраній професії та зробити перший крок до працевлаштування в провідних ІТ-компаніях міста. Те, що IT-галузь розвивається швидко і динамічно, а у спеціалістів галузі – одні з найвищих зарплат, уже, так би мовити аксіома. Так, ІТ-індустрія України нині третя за обсягом експорту продукції закордон (після агропромислового комплексу та металургії). Тільки за минулий рік було розроблено і експортовано програмного забезпечення та інших ІТ-продуктів закордон на суму близько п’яти мільярдів доларів! У Тернополі середня зарплата ІТ-спеціаліста, за даними сайту dou.ua, близько півтора тисячі доларів. І це не межа, для висококваліфікованих фахівців вона сягає понад три тисячі доларів. Це галузь, за якою – майбутнє, і це майбутнє ви, обравши ІТ-спеціальність, зможете реалізувати саме в Західноукраїнському класичному університеті Тернополя.
Для кращих учнів – поїздка до Німеччини
Під час форуму, зазначає Микола Петрович, – також відбудеться презентація зимових ІТ-шкіл факультету комп’ютерних інформаційних технологій та здійснюватиметься реєстрація і зарахування на навчання у них. Ще два роки тому, під час нашого першого форуму «ІТ -перспектива» на ФКІТ було створено шість зимових ІТ-шкіл, кожна з яких пов’язана із підготовкою фахівців для різних сегментів ринку ІТ-індустрії: Школа проектування мікроконтролерних систем, Школа Software engineering, Школа інформаційних технологій майбутнього, Школа етичних хакерів, Школа інтернет-економіки, Школа автоматизованих та комп’ютерно-інтегрованих технологій. У кожній із цих шкіл керівниками є наші викладачі, які ставлять завдання для виконання учнями того чи іншого проєкту. Навчання у цих школах безкоштовне, більше того, найстаранніші та найкреативніші учні, котрі працюватимуть над проєктами з грантовою підтримкою, отримають неймовірний бонус: право представити свій проєкт на міжнародній конференції «ADVANCED COMPUTER INFORMATION TECHNOLOGIES’2021» («Сучасні комп’ютерні інформаційні технології’2021») у Технологічному університеті міста Деггендорф (Німеччина) за фінансової підтримки організаторів.
Уже одинадцять років поспіль факультет комп’ютерних інформаційних технологій проводить такі міжнародні конференції, каже Микола Дивак. Це унікальна подія – в Україні нині жоден вуз не проводить такого рівня конференцію за кордоном: туди їдуть представляти свої доповіді і наші науковці-викладачі, і найкращі учні-учасники ІТ-шкіл. До речі, матеріали конференції індексуються такими поважними наукометричними базами, як Scopus та Web of Science.
Цьогоріч міжнародна конференція ACIT, співорганізаторами якої разом із Західноукраїнським національним університетом стали Технологічний університет м. Деггендорф (Німеччина) та Південночеський Університет (Чеська Республіка через карантинні обмеження проводилася онлайн, проте участь у ній взяли аж 54 країни-учасниці зі всього світу! І саме організаційний комітет цієї конференції виділяє гранти для учнів ІТ-шкіл при ФКІТ, проєкти яких переможуть у конкурсі і організовує для них безкоштовну поїздку в Німеччину для представлення своїх доповідей.
Досвід – одна із складових успіху
Наш факультет має чималий досвід у підготовці фахівців галузі – ми одними з перших на теренах Західної України започаткували підготовку ІТ-фахівців.
Торік наш факультет відсвяткував 25-річчя! Безперечно, досвід – одна із складових нашого успіху… Зазначу, що ІТ-бізнес розвивається у Тернополі швидкими темпами, а оскільки технології швидко застарівають, тернопільський ІТ-кластер та ІТ-компанії співпрацюють з нами щодо розробки навчальних планів – зокрема, щодо практичного компоненту навчання майбутніх ІТ-фахівців. Окрім того, ми започаткували перехідну схему до дуальної системи освіти – кожного тижня як мінімум один день наші студенти старшокурсники навчаються безпосередньо в ІТ-компаніях, вивчаючи технологічні дисципліни. Це цікаво як для тернопільських школярів, так і для учнів з інших областей, бо в цьому нововведенні ми вже маємо певний позитивний досвід!
І навчання, і робота…
Наш факультет тісно співпрацює із тернопільськими ІТ- компаніями, які зацікавлені у наших випускниках і допомагають нам коригувати наші навчальні плани підготовки ІТ-фахівців та надають можливість нашим студентам безпосередньо на базі їх компаній та спільних лабораторій вивчати ті чи інші технології. Зокрема, така перша лабораторія була створена спільно з компанією ELEKS. Тепер ми маємо декілька таких проектів співпраці з іншими ІТ-компаніями Тернополя. Тож навчаючись на нашому факультеті, студенти отримують не лише якісну фахову підготовку, а й практично перше місце роботи. У нас потужний досвідчений та висококваліфікований професорсько-викладацький склад, більше того, саме Західноукраїнський класичний університет став одним з перших вишів в Україні, де було акредитовано підготовку докторів філософії (Ph.D) за спеціальністю «Інженерія програмного забезпечення» – фактично, це створене потужне середовище підготовки кадрів, майбутніх викладачів, які передаватимуть свій досвід та вміння студентам. До слова, загалом у нас на факультеті комп’ютерних інформаційних технологій навчаються понад тисячу сто студентів із 23 (!) областей України!
І навіть пандемія, яка перевела весь світ в режим он-лайн, не спинила динамічного розвитку ІТ-галузі. Більше того, для нас це не лише нові виклики, а й нові можливості! Онлайн освіта повинна постійно вдосконалюватися, шукати нові форми. Так, на кафедрі кібербезпеки ФКІТ нині створена сучасна віртуальна навчальна лабораторія, де студенти будуть мати доступ до спеціалізованих технічних пристроїв через інтернет. Зрештою, уся дистанційна робота та освіта ґрунтується на цифрових технологіях та онлайн-сервісах, розробниками яких є власне, ІТ-спеціалісти. Це створює для них додаткову нішу на ринку праці. Щодо розробки онлайн-сервісів на комерційній основі, то до цього процесу залучено також фахівців факультету. Як приклади, можуть слугувати програмні продукти, створені фахівцями кафедри комп’ютерних наук факультету для Тернопільського центру надання адміністративних послуг, яким користуються усі тернополяни, чи онлайн-сервіси для фізичних та юридичних осіб, що є споживачами природнього газу, за замовленням ДП «Газпостач», та «Терногаз». Ми створюємо реальні ІТ-продукти і навчаємо їх створювати наших студентів!


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

У Чортківській громаді чергова болюча втрата - 19 листопада зупинилося серце 54-річного військовослужбовця Павла Савки із села Росохач....


Рубрика: , Опубліковано: о 21:09


Головний сержант — командир гармати 45-ої окремої артилерійської бригади Збройних Сил України, мешканець с. Кровинка Теребовлянської громади Віталій Сирляк відтепер повний кавалер ордена «За мужність»...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:01


У Чортківській міській раді високу посаду обійняла переселенка із Запоріжжя Алеся Васильченко...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 10:00


У понеділок, 18 листопада, внаслідок ракетного обстрілу обʼєктів енергетики, за розпорядженням НЕК «Укренерго» на Тернопільщині запроваджується графік погодинних вимкнень...


Рубрика: , Опубліковано: о 22:04


Уже понад рік у Великій Березовиці, що біля Тернополя, плетуть маскувальні сітки і відправляють на фронт...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:00



Теми дня
20 Листопада
17 Листопада
15 Листопада
12 Листопада