П’ятниця, 22 листопада 2024
• Зупинилося серце захисника із Чортківської громади • Воїн із Теребовлянщини отримав високу відзнаку від президента • Переселенка із Запоріжжя обійняла високу посаду в громаді на Тернопільщині • 18 листопада на Тернопільщині вимикатимуть електроенергію • Понад 400 маскувальних сіток відправили на фронт волонтери із Великої Березовиці • Аварія у Тернополі: автомобіль “Toyota” проїхав на червоний сигнал світлофора • Понад 12 млн гривень взяв киянин за неякісні спальні мішки для тернопільських шкіл • Молодь із Борщева проводить благодійні ярмарки для підтримки воїнів • “Ділки” з Тернопільщини незаконно переправляли чоловіків через кордон • На Тернопільщині жінки складають половину кандидатів до лав Сил оборони • “Її вишиванки – гордість усієї родини”. Віра Присіч із Тернопільщини відсвяткувала 90-річчя • Артистці з Бережан Інні Калинюк присвоїли високе звання • Трагедія у Копичинцях: третя смерть через гриби… • Тернопільські поліцейські врятували 72-річну тернополянку • У пожежі на Кременеччині загинув чоловік • У Тернопільській духовній семінарії відбулася зустріч освітян та священників • П’яний водій у Тернополі повалив дорожній знак • “Зібрали рекордну суму”. У школі на Тернопільщині провели благодійний ярмарок • Працівники Тернопільської митниці склали 62 протоколи про порушення митних правил • 13 громад стали новими учасниками «Марафону лип» від «Контінентал»
До Тернополя за… емоціями!

Автор: Опубліковано: 6 Вересня о 14:00 74


До Тернополя — за емоціями! За враженнями. За гарним настроєм. І ЗАавдяки роботі Тернопільського туристично-інформаційного центру.


Саме ТІЦ і його очільник і натхненник Тарас Ковальчук упродовж останніх кількох років зуміли не лише вдихнути нове життя у туристичну галузь міста, а й відкрити очі на Тернопіль і закохати в нього… самих тернополян! А як інакше пояснити, наприклад, той факт, що на відкриту театралізовану екскурсію “Тарнополь: вже або ніколи…”, яка відбувалася у середу, 28 серпня, на День міста, прийшли аж… півтисячі тернополян! А дійство було і справді неймовірним: захоплива подорож містом перетворилася на справжню виставу із костюмованими персонажами, «кіннотою» і «запальним» сюжетом! Словом, що й переповідати: хто був — не забуде, хто не був — лікті кусатиме… А про все нове, цікаве та натхненне, що ТІЦ організовує для мешканців і гостей нашого міста, говоримо нині з директором туристично-інформаційного центру Тарасом Ковальчуком.

З Італії до Тернополя — покататися на кулі!

— Туристично-інформаційний центр у Тернополі існує порівняно недавно — три роки, а у вашому активі уже неабиякий досвід успішного залучення туристів до відвідин нашого міста…

— Нині у сфері туризму склалася така ситуація, що між собою конкурують не країни, а міста… Тернопіль — також на цьому загальноєвропейському ринку. Але конкурувати доводиться з містами, котрі мають ідеальну європейську інфраструктуру і чимало власних «фішок», які приваблюють людей. У такому випадку нам треба «брати» креативом, нестандартними та незвичними ідеями і підходами. Скажімо, повітряні кулі не можуть літати у містах, де є міжнародні аеропорти, наприклад, у сусідньому Львові. Але вони прекрасно можуть літати в Тернополі! Більше того, за рік, відколи ми взялися «освоювати» небо, польоти на кулях з «екзотики» уже стали доброю традицією. Для багатьох тернополян польоти на кулях — це уже «мастхев», з яким пов’язано чимало чудових спогадів та яскравих фото. Є ще унікальний приклад: так, на День Незалежності до нас завітали гості з Італії, які спеціально приїхали до Тернополя, аби… політати на повітряних кулях! Ми не лише приймаємо гостей, а й створюємо інформаційні приводи, заради яких варто приїхати до Тернополя. Нині у нас є ідея створення міської івент-агенції, яка буде цілісно і комплексно займатися календарем туристичних заходів та подій у Тернополі.

— Ви і усіх охочих «вище хмар» піднімаєте, і відкрили таємницю тернопільських підземель… Екскурсії від ТІЦу вражають різноманітністю: «небесні» (маю на увазі польоти на кулях), підземні, театралізовані, костюмовані… Що далі?

— Ще готуємо нічну, містичну і плануємо організувати екскурсію, яка б розповіла про Тернопіль кримінальний. Маю на увазі не «буремні» 90-ті, а про значно давніший період — XVII-XIX століття. Там було дуже багато цікавих епізодів, про які хочеться розповісти, та ще й «присмачивши» екскурсію яскравими спецефектами. Тішимося, що історичних персонажів у нашій відкритій театралізованій екскурсії “Тарнополь: вже або ніколи…” зіграли чимало відомих тернополян. Більше того, їм так сподобалося, що нині вони уже питають, коли буде наступна… (Сміється, — авт.) До кожної екскурсії ми підбираємо відповідні історичні факти нашого міста, все те, що було насправді. Не хочемо притягувати щось «за вуха», вигадувати та фантазувати, стараємося максимально наближатися до реальної історії. А ще нам пощастило із екскурсоводом Оксаною Ленчук — унікальною людиною, яка «горить» містом та його історією.

Туристично-інформаційний центр проводить екскурсії для невеликих груп, але традиційними для нас стали уже і великі групові екскурсії, на які збираються і 300-500 осіб. Єдина «ложка дьогтю» — це те, що, на жаль, люди не завжди цінують нашу працю. Колеги з інших міст розповідають, що з відкритої екскурсії, на яку приходить сто осіб, вони можуть зібрати 10 тисяч гривень. А в нас приходить півтисячі людей, і ми збираємо тисячу-півтори гривень… Прикро, це не дуже мотивує організаторів проводити такі речі і надалі. Але сподіваюся, що з часом таке ставлення зміниться…

Нині ми запускаємо YouTube-канал та YouTube-блог, де уже незабаром буде перший сюжет про діяльність ТІЦу. Раджу усім підписатися на соцмережі туристичного центру https://www.facebook.com/ticternopil/, оскільки там ми завжди публікуємо найновішу інформацію, а також часто проводимо конкурси та розіграші. Для наших підписників завжди є можливість виграти різноманітні цікаві призи, починаючи від оригінальних магнітиків і до безкоштовних польотів на кулі чи екскурсій…

Каву в Тернополі пили раніше, ніж у Львові

— Чим потішить ТІЦ тернополян восени та взимку?

— Із завершенням літнього циклу свят ми плавно переходимо уже до осінньо- зимового сезону. На цей період ТІЦ також запланував багато всього цікавого: 27 вересня святкуватимемо Міжнародний день туризму і будемо презентувати оновлений туристичний портал міста з новим дизайном і новими можливостями, оновлене туристичне ознакування по Тернополю, і, якщо погода дозволить, придумаємо нову відкриту екскурсію… 4-6 жовтня проводитимемо обжинки — цього року цей традиційний захід хочемо переосмислити по-новому. У парку ім. Т. Шевченка відбудеться фестиваль, головний акцент якого буде на майстер-класах, дегустаціях, співах і максимальному залученні гостей свята до усіх фестивальних дійств — аби вони самі веселилися і народ веселили… Будуть і фудкорти, а однією з гастрономічних «родзинок» стане фестиваль-конкурс з-поміж тернопільських ґаздинь на найкращу консервацію. У нас буде професійне журі, яке визначатиме кращі авторські рецепти і їх втілення, а хороший призовий фонд дасть можливість усім господиням проявити себе.

25-27 жовтня ми проводитимемо фестиваль «На каву і до кави — в Тернопіль». Дійство відбуватиметься на Театральному майдані і головним його акцентом стане кава і кондитерка. Проте тут не все так просто, як здається на перший погляд. (Сміється, — авт.) Будуть змагання для кельнерів на забіг з кавою, на запам’ятовування, а серед кондитерів проведемо конкурс на рецепт найкращого тернопільського пляцка. Нині ведемо перемовини з відомими кухарями та рестораторами України, аби вони приїхали і допомогли нам визначити найкращий рецепт пляцка, який ми хочемо зробити «візитною карткою» нашого міста. З Києва везуть «Київський» торт, з Одеси — торт «Фонтан», зі Львова — шоколад, а з Тернополя везтимуть тернопільський пляцок…

— Маючи під боком Львів, робити в Тернополі фестиваль кави — доволі сміливо та ризиковано…

— По-перше, каву в Тернополі пили раніше, ніж у Львові: бо ж Кам’янець-Подільський, де турки каву пили і всіх на неї «підсадили», до нас ближче. Так що спершу її почали пити в нас, а вже аж потім у Львові…. (Сміється, — авт.) Проте ми не говоримо лише про каву, ми говоримо про настрій приїхати «на каву і до кави» у Тернопіль. До кави можуть бути як солодкі смаколики, так і двадцять грамів смачного місцевого лікеру чи щось інше — йдеться насамперед про емоції, «скуштувати» яких ми запрошуємо у наше місто…

З 6 грудня у нас уже розпочинає свою роботу зимове містечко — цього року воно буде ще більшим і цікавішим, ніж торік. Ми збільшуємо кількість локацій на алеях біля Театрального майдану і передбачаємо цього року збільшення і кількості відвідувачів. Якщо торік у нас було десь близько 600-700 тисяч відві-
дувачів, то цьогоріч очікуємо вийти на цифру до 800 тисяч осіб. Завершимо фестивалем повітряних куль на День святого Валентина — для тих, хто хоче освідчитися коханій у такий особливий день, є нагода зробити це суперромантично. А ще будуть спортивні змагання із влучення в ціль з висоти, для яких на Тернопільському ставі ставитимемо «Кремль», і завдання повітроплавців буде потрапити мішком піску у нього…

— Свого часу ви розповідали, що не йдете шляхом туристичної Мекки, а плануєте репрезентувати Тернопіль, як туристичний хаб…

— Власне, він завжди таким і був — мережевим вузлом, куди людина може приїхати на кілька днів, відпочити, заспокоїтися, надихнутися новими думками, зарядитися енергією… Гості заїжджають до нас на кілька днів, а потім з екскурсіями їдуть у найрізноманітніші місця області на будь-який смак. У радіусі 120 кілометрів від Тернополя «родзинок-цікавинок», розваг та атракцій вистачить на місяць, якщо не більше! Це і духовні центри, і замки, і печери, і Дністровський каньйон, і австрійські віадуки, і водоспади — цей перелік можна продовжувати до безконечності…

— Дуже імпонує і те, що ви зробили Тернопіль цікавим насамперед для самих тернополян…

— Тернопіль — місто зі своєю самобутньою історією, про яку тернополянам з різних причин відомо мало. Як це не прикро, але тернополян у нас майже нема. Корінного населення у місті залишилося не більше одного відсотка. До Другої світової війни населення Тернополя складало 44 тисячі осіб, після війни, коли він був зруйнований на 90 відсотків, залишилося 3-4 тисячі людей. Нині маємо 200 тисяч населення, і треба розуміти, що це люди, як приїхали на цю локацію, і дуже часто вони себе не уособлюють з містом, у якому проживають.

Ми зіткнулися з величезною проблемою, коли почали запитувати людей: “А які легенди про Тернопіль ви знаєте? Що ви можете порекомендувати туристу, коли він запитає вас, на що йому варто подивитися перш за все?” А у відповідь — тиша… А найбільше “вбивали” запитання скептиків: “А що, до нас їздять туристи? І “Та нащо їм сюди їздити, у нас же нема що подивитися…”  Цю ситуацію ми і виправляємо, організовуючи театралізовані екскурсії. Під пилом віків історія Тернополя трошки «запорошилася». Її треба протерти-відмити, надати нової огранки, і вона засяє, як діамант…


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

У Чортківській громаді чергова болюча втрата - 19 листопада зупинилося серце 54-річного військовослужбовця Павла Савки із села Росохач....


Рубрика: , Опубліковано: о 21:09


Головний сержант — командир гармати 45-ої окремої артилерійської бригади Збройних Сил України, мешканець с. Кровинка Теребовлянської громади Віталій Сирляк відтепер повний кавалер ордена «За мужність»...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:01


У Чортківській міській раді високу посаду обійняла переселенка із Запоріжжя Алеся Васильченко...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 10:00


У понеділок, 18 листопада, внаслідок ракетного обстрілу обʼєктів енергетики, за розпорядженням НЕК «Укренерго» на Тернопільщині запроваджується графік погодинних вимкнень...


Рубрика: , Опубліковано: о 22:04


Уже понад рік у Великій Березовиці, що біля Тернополя, плетуть маскувальні сітки і відправляють на фронт...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:00



Теми дня
20 Листопада
17 Листопада
15 Листопада
12 Листопада