Понеділок, 14 квітня 2025
• Жінка з Теребовлянщини втратила майже на 50 тисяч гривень • 6-річний хлопчик вибіг на дорогу та потрапив під колеса авто • «Я і нині з вами»: у Тернополі відбулася урочиста академія з нагоди відзначення Року митрополита Андрея Шептицького • Нехай музика відтворює довкілля: в Тернополі оголосили Всеукраїнський музичний конкурс • Василіянський монастир у Бучачі — найкраще фото Тернопільщини у конкурсі «Вікі любить пам’ятки 2024» • «Тернопільщина вражає 2025» туристичний форум об’єднав експертів і крафтових виробників • 76 мільйонів на незаконному видобутку піску заробила відома будівельна фірма Тернополя • У Зарваниці відбудеться Хресна дорога за справедливий мир • Підприємець із Кременця самовільно будував кафе на… Замковій горі • Тернопільські танцівники – бронзові призери престижного світового чемпіонату • Діти з інвалідністю на Великдень водитимуть гаївки в етнопарку на Тернопільщині • На війні загинув працівник Західноукраїнського національного університету Андрій Луцик • «Чотири рази мене ледь не вбили». Гвардієць на псевдо Меч про бої на Донеччині, віру та гумор на війні (ВІДЕО) • Поет Сергій Жадан провідав воїнів у лікарні в Тернополі • Понад 17 тисяч доларів взяв поліцейський на Тернопільщині за… “квиток” для ухилянта • Школяру із Кременця подарували гіроскутер за те, що не піддався вербуванню росією • Вдарила табуреткою, а потім зарізала ножем… Жахливе вбивство у Тернополі • Понад 160 писанок – доробок тернопільських майстрів Лесі та Юрія Цікалів • У Тернополі 14-річна школярка готувала теракт біля будівлі поліції • Після Маріуполя й полону нарешті — додому!
Документально підтверджено: депутати міської ради і громадські організації Тернополя підтримують зміни до Генплану міста

Автор: Опубліковано: 18 Травня о 10:00 31


Останнім часом у Тернополі точаться  дискусії  щодо Генерального плану міста.


Відкриті громадські слухання щодо змін до Генплану Тернополя.

Ситуація та законодавство вимагають внесення змін до Генплану, щоб забезпечити подальший розвиток міста. У цьому питанні об’єдналися виконавча влада міста, фракції Тернопільської міської ради та провідні громадські організації міста. Разом з тим окремі політичні та заїжджі фінансово-олігархічні клани розпочали брудну публічну кампанію щодо дискредитації як самого Генплану нашого міста, так і запропонованих до нього змін, проводячи різноманітні “перфоменси” з червоними стрічками під стінами мерії, як-от, зокрема, учора, 17 травня.

Чому треба вносити зміни до Генплану?

Як відомо, попередній Генеральний план Тернополя був затверджений ще шість років тому. На думку архітекторів та експертів, сьогодні він не враховує усіх перспектив розвитку міста і застарів. Наприклад, не враховані такі реалії, як збільшення кількості населення та площі Тернополя, що для міста виготовлена детальніша топографічна зйомка. Законодавство України також чітко визначає, що вносити зміни до Генерального плану міста можна не частіше, ніж один раз у п’ять років. Зважаючи на нове законодавство та нові можливості розробки проектної документації, вже на кінець 2014 року Генеральний план Тернополя не відповідав вимогам часу. Саме тому постала актуальна потреба у затвердженні нового Генерального плану міста на початку 2015 року.

Генплан Тернополя – найбільш відкритий та публічний документ у мерії

Основна “критична стріла”, яку запускають опоненти ухвалення змін до Генерального плану Тернополя, – нібито його закритість від громадськості. З вимогою показати Генплан для громадськості навіть проводять акції. Насправді ситуація кардинально протилежна. Генеральний план Тернополя був затверджений у 2010 році, проте він був із грифом “Для службового користування”. Такий гриф присвоїв стратегічному документу Тернополя розробник — Інститут проектування міст “Діпромісто”. Однак через три роки, у 2013-ому, міський голова Тернополя Сергій Надал зробив важливий крок до прозорості у цьому питанні і дав доручення фахівцям міської ради публічно презентувати Генеральний план Тернополя та оприлюднити його на офіційному сайті міської ради Тернополя. З того часу до Генерального плану міста Тернополя усі бажаючі мають вільний цілодобовий доступ за адресою в інтернеті www.rada.te.ua.

У змінах до Генплану враховані пропозиції і опозиційних депутатів

Про публічність та доступність Генплану для доступу громадських активістів і всіх тернополян свідчить й процедура, за якою у документ вносились зміни. Проект змін до Генерального плану доступний для ознайомлення громадськості з вересня 2015 року. Були проведені всі необхідні громадські слухання, повідомлення про початок яких були завчасно розміщені на сайті міської ради та у ЗМІ. Відтоді усі тернополяни, депутати та архітектори мали можливість ознайомитися із проектом та надати власні пропозиції й зауваження щодо запропонованого варіанту Генерального плану Тернополя. Усі пропозиції збиралися управлінням архітектури, містобудування та кадастру і були передані розробникам до Києва – Державному науково-дослідному інституту проектування міст “Діпромісто”, експерти якого оцінювали та враховували дані пропозиції у документі. Усі спірні питання, що були на той момент, проектанти обговорили під час засідання робочої групи, до якої входили архітектори, будівельники, представники міської ради та громадські активісти.

До речі, треба зазначити, що у проекті змін Генплану були враховані та погоджені пропозиції депутатів Тернопільської міської ради, в тому числі й тих, які неодноразово декларували свою опозиційність. Це підтверджують протоколи  засідання погоджувальної ради щодо розгляду пропозицій громадськості до містобудівних документацій “Внесення змін до Генплану” та “Коригування плану зонування території міста”.

Дискредитація Генплану Тернополя – спосіб відстояти свої корисливі інтереси

Незважаючи на це все, хтось усе-таки намагається роздмухати “бурю в склянці води” й не допустити ухвалення життєво необхідних для міста змін до Генплану. Певні структури з центральними офісами у Хмельницькому, Києві та Харкові проспонсорували “війну” проти Генплану Тернополя з однією метою — домогтися його визнання незаконним, що дозволить обійти всі обмеження. Серед облич, які представляють так званих “обурених тернополян”, можемо побачити як  “заїжджих” народних депутатів, які неодноразово змінювали політичні кольори, так і місцевих земельних ділків, інтересів яких “не врахували” у змінах до Генплану міста. Саме вони погодилися виконати замовлення деяких нетернопільських фінансово-олігархічних кланів, які прагнули розпочати активну забудову Тернополя, однак були зупинені обмеженнями та правилами, що зафіксовані у Генеральному плані міста. Не пройде!


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Пристрої виведення зображення вже давно користуються великим попитом. Нехай навіть багато хто не дивиться телебачення, але телевізор залишається актуальним для відображення великої кількості контенту через Smart TV, флеш-карту, ігрову приставку, телевізійну приставку і т.д. Достойним вибором вважається продукція від виробника Samsung, яка відрізняється високою якістю та великою різноманітністю функцій...


Рубрика: Опубліковано: о 9:42


До поліцейських із заявою про шахрайство звернулася 68-річна мешканка Теребовлі...


Рубрика: , Опубліковано: о 0:30


8 квітня з переломом ноги та іншими тілесними ушкодженнями до медзакладу бригада екстреної медичної допомоги привезла шестирічного хлопчика. Малолітній потрапив під колеса авто...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:23


Урочиста духовно-мистецька академія з нагоди 160-річчя від дня народження митрополита Андрея Шептицького відбулася 8 квітня в Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка. Захід приурочили відзначенню проголошеного обласною радою на Тернопільщині Року митрополита Андрея Шептицького...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:18


Приз 10 000 грн: у Тернополі започаткували Всеукраїнський музичний конкурс екологічних композицій...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:01



Теми дня
10 Квітня
9 Квітня
5 Квітня
4 Квітня
3 Квітня