Відвага Збройних Сил України, помножена на консолідовану підтримку цивільних, є рецептом української незламності. Будівництво блокпостів, фортифікаційних споруд, виготовлення протитанкових їжаків — дорожники 24 лютого 2022 року переналаштувалися на воєнний стан разом з усією країною.
Підтримка армії та волонтерство стали повсякденним обов’язком шляховиків. Уже другий рік працівники організації, яка раніше мала назву Служба автомобільних доріг у Тернопільській області, всіляко волонтерять на користь сил оборони України. Напередодні колектив Служби відновлення придбав обладнання для підрозділу Добровольчого українського корпусу (ДУК), який служить на Харківському напрямку в складі Збройних Сил України. Система Starlink та потужна зарядна станція з трьома батареями вже допомагає військовослужбовцям із Тернопільщини на передовій. Завдяки цим спецзасобам у захисників України є супутниковий інтернет та можливість заряджати обладнання будь-якої потужності впродовж тривалого періоду відсутності електроенергії.
Уже не вперше колектив Служби відновлення підтримує підрозділ земляків у Добровольчому українському корпусі. Узимку дрон підрозділу постраждав під час запеклих боїв і не підлягав ремонту. Вони залишилися без «очей» уночі. Аби військові й далі могли виявляти позиції ворога з безпечної відстані, колектив Служби придбав для них безпілотник Mavic 2 enterprise з тепловізійною камерою. Захисники України з його допомогою відновили ефективне та точне нищення окупантів.
Ще один підрозділ Збройних Сил України, якому системно передає допомогу колектив — 47-а окрема механізована бригада, у якій нині служить працівник Служби відновлення. Для потреб підрозділу дорожній колектив Тернопільщини придбав автомобіль і тепловізор. А для 44-ої окремої артилерійської бригади, яка розташована у Тернополі, Служба відновлення придбала шини на транспортні засоби військової частини.
Для дорожників Тернопільщини підтримка захисників — більш ніж обов’язок, адже у лавах ЗСУ нині служать 105 працівників Служби відновлення та її підрядних організацій. Допомагаючи конкретним підрозділам або перераховуючи кошти на спецрахунок Національного банку України, шляховики роблять вклад у те, щоб їхні колеги повернулися додому якнайшвидше.
Служба та підрядні організації навіть у дуже складних умовах продовжують виконувати свою роботу. Передусім проводять експлуатаційне утримання доріг для того, аби логістика палива, гуманітарних вантажів, озброєння, медикаментів на передову працювала, наче годинник, а евакуація людей у безпечні регіони могла проводитися безупинно. Для забезпечення тилу важливе збереження робочих місць, виплата заробітної плати, сплата податків та підтримка армії. Так, від початку повномасштабної війни шляхові організації лише Тернопільської області перерахували понад 5 мільйонів гривень на спеціальний рахунок Національного банку України для підтримки Збройних сил України. Це компанії «Техто-Буд-Центр», «Авакс-Проф», «Спец-Буд Стандарт», «Вест-Роудз» та БМБУД. Ці кошти – частина заробітної плати колективу Служби автодоріг та шляхових організацій. Ще 138 500 гривень для української армії вдалося виручити на благодійних аукціонах організації. Водночас на потреби Збройних Сил України дорожні компанії Тернопільщини надають техніку. Армійцям шляховики віддали 24 транспортні засоби. У квітні 2023-го колектив знову перерахував кошти на потреби Збройних Сил України. Цього разу 238 тисяч гривень із зарплат працівників спрямували у вигляді адресної допомоги для семи військовослужбовців та у благодійний фонд.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: Служба відновлення і розвитку інфраструктури у Тернопільській області