У чому феномен її успіху? Тут варто назвати три складові: перша — це нафта і газ, друга — пустеля, вода і сонце: на цих природних складових араби побудували туристичний бізнес, третя і найважливіша — країною керують освічені й мудрі особистості — шейхи. Об’єднані Арабські Емірати складаються із семи еміратів. Нещодавно довелось відвідати один із найбагатших — Дубай. Перше враження – шок! Прямо у спекотній пустелі постав ультрасучасний мегаполіс! Бетонне місто із запаморочливими 100-200-поверховими спорудами приголомшує!!! Темпу мільйоннику додає шалений рух дорогих автомобілів багаторядними швидкісними автострадами з численними віадуками та надсучасне метро! Все це вимагає від людини комп’ютерного мислення. Дубай живе на грані фантастики! Корінні мешканці Еміратів, справжні люди пустелі, на очах у здивованого світу раптово з верблюдів пересіли у машину часу. Як це можливо і як це сталося?
Країна—WOW!
Історія ОАЕ некривава, принаймні арабам пощастило з останніми наглядачами пустелі — англійцями, під чиїм протекторатом вони були до 1971 року. Саме тоді мудрий шейх Рашид зібрав голів громад із сусідніх земель і запропонував об’єднатися. Погодилося семеро правителів пустелі. Про утворення нової держави було проголошено у міжнародних організаціях. Приємно вражає, як до цього поставилися англійці, які на той час у Перській затоці знайшли родовища нафти і які, за домовленістю, віддавали місцевим шейхам частину заробленого. У результаті перемовин з керівниками нової держави «сери» просто… залишили копальні разом зі своїм устаткуванням. Відтоді 95 відсотків від продажу нафтопродуктів надходять для шейхів, решта 5 — іноземцям. Але мудрі шейхи подбали не тільки про власні інтереси — кожному мешканцю Еміратів вони персонально віддають частину прибутку. Тому тепер усі громадяни ОАЕ, або так звані локали, — забезпечені люди.
Історично так склалося, що влада в ОАЕ передається шейхам у спадок. Отже, сім родин, семеро емірів, піклуються про долю 9-мільйонного народу, а кожен підданий готовий покласти життя за свого володаря. І є за кого, і є за що! Нині мешканці Еміратів — найбагатші у світі, другі після американців (ВВП за рік на душу населення в ОАЕ сягає близько 40 тисяч доларів!). Арабські сім’ї переважно живуть у просторих приватних будинках, виділених безкоштовно державою, мають безкоштовну медицину, освіту, захищену від бідності старість.
Шейхи оплачують молоді навчання за кордоном та ще дають «кишенькові» за умови, що ті повернуться і будуть працювати на благо держави. Зрозуміло, що кошти від нафти колись закінчаться, тому шейхи придумали і запровадили в ОАЕ особливі умови для ведення бізнесу: створили вільні економічні зони, де немає податків та мита. І крупний бізнес ринув на південь Аравійського півострова, попри те, що за еміратськими законами співвласником бізнесу на 50% обов’язково має бути певний громадянин ОАЕ. Сміливі ідеї емірів привели також до шаленого розвитку будівельного бізнесу, а відтак — до напливу туристів. Увесь світ знає про технологічні принади Дубаю — найвищу у світі вежу Бурдж-Халіф, що сягає 828 метрів, знаменитий «парус» Бурдж-аль-Араб, про архіпелаг Пальмових островів, на яких побудовані найдорожчі готелі, про унікальне електронне однорейкове метро, де немає ні звичного нам локомотива, ні машиніста, танцюючі кольорові фонтани… Нестримна жага ОАЕ перевершити у розвитку та розвагах усіх на світі не має аналогів. Емір Дубаю шейх Мохаммед мріє, щоб його місто стало туристичною Меккою для багатіїв з усього світу. І мрія, переконалась, вже стала реальністю!
Про мудрих шейхів та їх фантастичні проекти знімають фільми, пишуть статті. Під час поїздки до Дубаю вразив комплекс La Perle, де відбуватиметься аквашоу. Акробати стрибатимуть у басейн, наповнений 2 мільйонами 700 тис. літрів води. Швидкість входження людини у воду сягне 100 км за годину. 65 артистів з 23 країн світу щодня тренуються до глибокої ночі, щоб вразити глядачів. Серед акторів є й українці. Обслуговуватимуть шоу 70 техніків. У шоу також виступатимуть семеро мотоциклістів, які їздитимуть по колу, яке на приголомшливій висоті почне обриватися. Незабутнє враження на глядачів справлять і повітряний міст, і справжнісінький дощ, що зненацька заллє залу! У півторагодинній програмі додатково, окрім виступу артистів, завдяки програмі 3D буде унікальне дійство: зненацька обличчя присутніх перетворяться на тигрів та левів, між якими зав’яжеться боротьба! Словом, організатори обіцяють багато цікавих комп’ютерних рішень. Квитки на шоу коштуватимуть від 120 до 400 доларів. У програму вкладено 25 мільйонів доларів, 15 млн. — у костюми. У червні цього року дирекція ще набирала артистів, здатних стрибати з висоти семиповерхового будинку!
Travel Professional Group пропонує відпочинок в більш ніж 100 країнах світу за більш ніж 250 напрямками, а також послуги з організації ділових подорожей, корпоративних і тематичних заходів, послуги бізнес-консалтингу за кордоном, організацію авіаперевезень будь-якого класу в усі країни світу, послуги VIP-класу по всьому світу. | |
• один з найбільших туроператорів України, • досвід продуктивної роботи на ринку туристичних послуг з 1994 року; • більше 300 кваліфікованих, відданих справі співробітників; • філії у 5-ти найбільших містах України; • ексклюзивні туристичні програми по всьому світу; • краще співвідношення ціни і якості в кожній пропозиції; • прямі авіаперельоти, комбіновані тури; • лояльна програма франчайзингу, юридична, маркетингова підтримка на всіх етапах; • надійні партнери. | TRAVEL PROFESSIONAL GROUP (TPG) http://www.tpg.ua/ info@tpg.ua 01004, вул. Велика Васильківська, 34, Київ, Україна +38 (044) 545-44-44, (067) 502 44 60, (050) 382 08 07 |
Розкішний відпочинок
Активний відпочинково-туристичний сезон в ОАЕ триває від вересня до червня, а потім настає період спеки — плюс 65 на сонці! Та найкраще і найдешевше відвідувати цю арабську країну під час посту рамадан — тоді менше туристів і відповідно нижчі ціни у готелях. Наступного року рамадан припаде на травень. У період посту араби весь день не їдять і не п’ють води, тому туристам, щоб не спокушати і не ображати мусульман, не рекомендують ходити з напоями, у деяких готелях зашторюють ресторани. Млявість відчутна у всьому, зате атмосфера спокійна й комфортна. Щодо відпочинку на пляжах, то все тут супер — всюди роздягальні, душі, туалети. Лише на міських пляжах заборонено фотографувати, поліцейські за цим стежать і суворо карають порушників, можуть навіть конфіскувати гаджет…
Дубай — місто розваг, клубів, найбільших у світі торгових центрів. Щоправда, ціни у магазинах вищі за європейські. Щодо готелів, то їх у Дубаї понад 400 — від розкішних палацових до сучасних хайтеківських, де на поверхах розташовані басейни і навіть мечеті.
Звичайно, найдорожчі готелі на Пальмових островах. Зокрема, «Атлантік» вражає архітектурою та величезним акваріумом, де можна поплавати навіть з акулами. Є тут кілька номерів, що перевершують уяву, — скажімо, номер під водою чи номер площею понад тисячу квадратних метрів!
«Анантара» — це готельний комплекс у тайському стилі: вілли — на воді, підлога — під склом! Ціна за віллу — від 800 до 1500 доларів за ніч! До речі, кажуть, що серед інвесторів Дубаю фігурує й зять екс-президента Леоніда Кучми олігарх Пінчук. Він вклав кошти в побудову палацу-резиденції Кемпінські, де ціни від 1500 до 15 000 доларів за номер за ніч! Але там зазвичай можна зустріти «до болю» знайомі «фейси» «слуг народу» із Банкової та Верховної Ради, які представляють найбіднішу країну Європи…
Серед усіх готелів на узбережжі вирізняється «Палаццо Версаче» — вишуканий палац з розкішним інтер’єром та мозаїчною підлогою! Це справжній витвір мистецтва! Але є резиденції, де навіть гроші не все вирішують. Йдеться, приміром, про апартаменти Черчілля. Їх вартість — від 25-30 тисяч доларів за ніч. Причому цю резиденцію наймають лише ті багатії, які можуть довести законність походження свого капіталу!
Дубай і українці
Уявіть, в ОАЕ лише 12 відсотків місцевого населення, решта 88 — приїжджі. Десятки націй та народів невтомно розбудовують арабську оазу-країну: найдешевша робоча сила — пакистанці, індійці, філіппінці. Вони готові жити у трущобах і працювати за 350 доларів у місяць, адже у себе на батьківщині місячний заробіток складає лише 10-15 доларів. Складається враження, що й наша молодь теж масово виїжджає до ОАЕ на заробітки, бо скрізь у готелях — від прибиральниць до менеджерів — зустрічаєш вихідців з України. Приміром, нещодавно при відкритті готелю «Палаццо Версаче» із 120 працівників 80 були з України. Порівняно з азіатами наші співвітчизники живуть у кращих умовах — працедавці, як правило, надають їм безкоштовні гуртожитки, та все ж… Щодо знання англійської мови, то наші вивчають її на ходу. А от далекосяжних планів на життя майже ніхто з українців не пов’язує з ОАЕ. Є на те кілька причин: по-перше, в ОАЕ дуже дороге життя (оренда квартири — від 800 доларів, харчування — від 400 доларів у місяць) і невеликі зарплати (у готелях місячна зарплата складає від 450 до 800 доларів ), по-друге, це важкий клімат — влітку спека до плюс 50! А ще в ОАЕ суворо регламентований паспортний режим перебування. Документ, що дозволяє перебувати на території ОАЕ, це або робочий контракт, або документ, що засвідчує право власності на житло. Зрештою, навіть купивши в ОАЕ квартиру, необхідно щороку сплачувати близько 400 доларів тільки за перебування у країні. Щодо того, аби мати паспорт громадянина ОАЕ, то це практично неможливо. Лише для кількох осіб шейх Мохаммед зробив виняток, серед яких — нині вже покійний знаменитий лікар-окуліст українець Святослав Федоров. Такої честі він був удостоєний за те, що врятував шейхові зір!
Кожен, хто побував в Еміратах, повернеться звідти вже іншою людиною. Таке враження, ніби настало прозріння у поглядах на сенс життя і світ.
Групі журналістів гостинний прийом забезпечила компанія «Voyage Tours» | |
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: відпочинок, Дубай, Тернопіль