П’ятниця, 23 лютого 2024
• Молодь з української діаспори передала гостинці дітям українських бійців із Тернопільщини • Син працівниці посольства України у Ватикані воює за рідну землю на Донбасі • На лаві підсудних – міський голова з Тернопільщини • Про Тернопільщину заявили на міжнародній конференції в Швейцарії • Закріпив на автомобілі гумову жінку і дрифтував Тернополем • Чоловік із Теребовлі хотів продати гранату за 2500 гривень • Пробація – можливості для змін • Вдова загиблого Героя народила двійну в день народження чоловіка • “Підбіг і вирвав із рук телефон…” У Тернополі затримали серійного злодія • Не стало тернопільського радіожурналіста Богдана Бекесевича • “УБД є? Квиток є? Де візок поставлю?” Випадок у рейсовому автобусі на Тернопільщині • Чоловікові, який залишив валізу з останками матері в парку, оголосили підозру • Помер дисидент та Герой України Степан Хмара • Інспектор ДСНС на Тернопільщині одержав понад 17 тис грн «відкатів» від підприємців • Понад 1,4 млрд грн податків та 37,7 млн грн на соціальні проєкти: «Контінентал» звітує про показники за 2023 рік • Чоловік із Кременеччини торгував… боєприпасами • Кременеччина втратила на війні трьох Героїв • Понад 18 тисяч гривень хабара: на Тернопільщині затримали працівника лісогосподарського підприємства • Аварія у Тернополі: водій “Пежо” збив дівчину на пішохідному переході • Злякався і вивіз померлу матір у валізі в парк
Два роки реформ

Опубліковано: 17 Червня о 15:27 133


Партія «Слуга Народу» провела форум для центральних і регіональних ЗМІ.


У четвер, 10 червня, в київському центрі “Парковий” відбувся форум для представників центральних та регіональних ЗМІ «Медіа-2021: реформи, виклики, можливості».

У форумі взяли участь голова політичної партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко, міністр культури та інформполітики Олександр Ткаченко, голова парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв, а також керівниця Центру протидії дезінформації Поліна Лисенко.

У межах форуму також відбулася пресконференція керівництва партії «Два роки реформ». Журналісти «НОВОЇ…» взяли участь у роботі форуму. Отож, до вашої уваги його головні теми.

Закон про медіа

Законопроєкт №2693-Д про медіа створює зрозумілі для всієї індустрії межі. Про це заявив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

— Законопроєкт “Про медіа” об’єднує 6 чинних сьогодні законів про інформаційні агентства, друковані засоби масової інформації, телебачення, радіомовлення тощо, — сказав Олександр Ткаченко. — Цей документ починає частково регулювати інтернет і споживання аудіовізуальної продукції. Він уперше дає розуміння того, яким чином регулятор може діяти щодо російської інформаційної агресії.

Міністр зауважив, що перед Україною у зв’язку з війною на Сході постала низка викликів. Для протидії дезінформації та задля боротьби в інформаційній війні Міністерство культури та інформаційної політики розгортає одразу кілька проєктів. Зокрема, Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП та платформу медіаграмотності.

— Ми готові до продовження дискусії. Але я наполягатиму на ухваленні цього документа, — доповнив міністра голова профільного парламентського комітету Микита Потураєв. — Не лише через те, що це наше зобов’язання перед ЄС, що цей закон є важливим елементом у боротьбі за незалежність, а й тому, що цей закон відкриває шлях у європейський медійний простір.

Центр протидії дезінформації

Створення Центру протидії дезінформації при РНБО дало змогу протистояти ворогу та його інформаційним атакам на державному рівні. Завдяки цьому захист державної безпеки буде посилюватись. Таке сподівання висловила очільниця центру Поліна Лисенко.

— Перед нами стоять виклики: дезінформація, інформаційні впливи, маніпуляції, так звані “вкиди”, — наголосила очільниця центру. — Те, що шкодить національній безпеці та кожному з нас. Створення центру я вважаю можливістю України на державному рівні протистояти ворогу.
За її словами, центр займається збором інформації з усього інформаційного поля, аналізом, яка інформація є загрозливою, напрацьовує можливі алгоритми відповіді на неї та рекомендує суб’єктам реалізовувати цю відповідь.

Судова реформа

Судова реформа є однією з найсистемніших, які варто проводити в Україні, адже від неї залежать й інші зміни. Про це заявив очільник фракції «Слуга Народу» в парламенті Давид Арахамія.

— Якщо реформувати правоохоронні органи, всі конфлікти все одно вирішуються в судах, – сказав він. — Це — найсистемніша реформа. Тому зараз буде фокус саме на судовій реформі.
За його словами, у парламенті існують два великі законопроєкти – про Вищу кваліфікаційну комісію суддів та Вищу раду правосуддя. Обидва стосуються формування кадрової якості у судовій системі. Вони будуть винесені через один пленарний тиждень і з великою вірогідністю проголосовані. Ці два закони також пов’язані з макрофінансовою допомогою від ЄС та МВФ.

100 офісів у райцентрах

«Слуга Народу» продовжує розбудовувати партійну структуру у регіонах. Про це заявив голова Нацради громад партії Олександр Завітневич.

— Враховуючи процес децентралізації, що вже завершується, у кожному обласному центрі буде створена своя рада громад «Слуги Народу», — сказав він. — Ми маємо понад 6 тисяч депутатів місцевих рад та створюємо близько 100 офісів у районних центрах.

Законопроєкт про олігархів

У партії «Слуга Народу» очікують на спротив фінансово-промислових груп через намір парламенту ухвалити законопроєкти про олігархів та про руду. Про це заявив Давид Арахамія.

— Два важких закони: про деолігархізацію та про руду, де багато податків на ренту збільшуємо, — наголосив очільник фракції. — А ренту зазвичай сплачують всі фінансово-промислові групи. Звичайно, вони чинитимуть спротив. Готуємося до цього. Вони будуть намагатися блокувати всіма можливими шляхами: процедурними чи непроцедурними, купувати голоси. Я думаю, можемо чекати на ситуацію, як було з антибанківським законом.

Завдання до кінця року

Реформи судової системи, Служби безпеки України та запровадження накопичувальної пенсійної системи будуть головними питаннями, які партія «Слуга Народу» планує вирішити, – говорить Давид Арахамія.

— Перше питання — судова реформа, — сказав Давид Арахамія. — Друге — реформа СБУ та створення бюро економічної безпеки. Законодавчий механізм вже існує, але треба завершити цей процес. Третє питання — система накопичувальної другої пенсії. Концепція накопичувальної пенсійної системи вже створена. Але буде велике суспільне обговорення. Адже це питання стосується кожного громадянина України.

Земельна реформа

Земельна реформа спрямована на розвиток і підтримку насамперед малих фермерських господарств, а не на великі агрохолдинги. Про це сказав голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко.

За його словами, невдовзі буде створено відповідний фонд, який наповнюватиме Світовий банк, а кошти з нього частково будуть відшкодовувати на підтримку фермерам — на відсотки по кредитах, на програми розвитку малих господарств.

Як наголосив голова партії, логіка реформи в тому, що вона спрямована не на великі агрохолдинги, а на дрібних фермерів.

У межах підтримки та розвитку галузі, зазначає Олександр Корнієнко, планують удосконалити механізм дотацій, які мають спрямовувати на окремі галузі. Так, наприклад, Кабмін вніс законопроєкт про відшкодування коштів за свійських тварин. Треба займатись скасуванням ввізного мита племінних тварин, а також переробкою – це один зі стратегічних напрямків влади.

— Треба зав’язувати з сировинним експортом. Годуючи пів світу пшеницею, але при цьому купувати свинину деінде — дивно, — підсумував голова партії.

Як зазначив Корнієнко, такі форуми за участі ЗМІ та провідних медійних експертів планують проводити щороку.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Члени Тернопільської міської організації Спілки Української Молоді в Україні передали наплічники з подарунками від ровесників з діаспори дітям українських військових із Тернопільщини...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:09


Син працівниці посольства України при Святому престолі у Ватикані Діани Юраш, яка родом із Теребовлянщини, і її чоловіка дипломата захищає Україну в складі ЗСУ...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:32


На Тернопільщині судитимуть міського голову через службову недбалість якого з власності громади вибули землі вартістю понад 850 тис гривень...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 12:14


Про Тернопільщину, а саме - про село Потутори Бережанської громади, заявили у Швейцарії...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:24


Днями Інтернетом ширилося відео, на якому водій BMW закріпив на власному автомобілі гумовий виріб у вигляді оголеної жінки та їздив вулицями міста...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:31Теми дня
23 Лютого
22 Лютого