На його думку, школа, лікарня чи будь-яка інша бюджетна установа – це зменшена модель суспільства зі своїми проблемами та потребами. Понад 20 років Віктор Голубець успішно керує школою, а завдяки молодому оточенню розуміє, яким хоче бачити своє місто майбутнє покоління.
— Що, на вашу думку, потрібно для того, щоб Борщівська громада успішно розвивалася?
— Багато що залежить від керівника. Передовсім він повинен мати досвід. Будучи директором спортивної школи, я чітко розумію, що моє завдання — створити комфортні умови для занять, адже це безпосередньо впливає на результат дітей. Разом з тим намагаємося економити в ДЮСШ, адже, не ставлячись відповідально до споживання енергоносіїв, ми годуємо російських окупантів. А ми на заощаджені кошти закуповуємо інвентар або преміюємо працівників. Таким чином, кожен наш працівник знає, що зекономлена копійка може стати надбавкою до його окладу, відтак ми ніколи не маємо проблем із виплатою зарплат чи оплатою комунальних послуг. Є чіткий порядок. У громаді – аналогічно: тільки забезпечивши комфортне життя людей, можна говорити про розвиток. Порядок буде там, де є господарник, і я вважаю, що голова громади передовсім має бути таким.
Важливо також налагодити контакт з людьми. Мене щодня оточують діти, молодь та їхні батьки. Спілкуючись з ними, чітко розумію, яким вони хочуть бачити своє місто чи село. І я не хочу, щоби наші обдаровані, розумні діти покидали свої домівки задля того, щоб класти дах чи прибирати у будинку поляка чи італійця. Тим паче, коли у нас є проблема у кадрах. Знайти хорошого спеціаліста на робітничу професію не так просто. Тому я хочу створити всі умови для того, щоб молодь не виїжджала за кордон у пошуках кращого життя, а достойно почувала себе вдома.
— Якби ви балотувались на голову громади, інтереси якої партії хотіли б представляти?
— Я б ішов від Блоку Петра Порошенка. Чому? Тому що я — людина справи, а не балачок. І не хочу належати до тих, хто нарікає на “погану владу”, а сам при цьому пальцем об палець не вдарить. Звичайно, не все у нас ідеально, але як може бути по-іншому, якщо на території нашої країни війна?! Я впевнений, що якби на місці Петра Порошенка був інший керівник держави, Швейцарією чи Німеччиною ми б точно одразу не стали. Мій син нині служить у Збройних силах України. І що б не говорили, він нормально одягнений, ситий і має з чого стріляти. А два роки тому навіть цього не було.
— Як реагують люди на створення громади?
— Загалом позитивно. Досвід сусідніх об’єднаних громад показав, що реформа децентралізації ефективна, адже на кошти, виділені державою на розвиток громад, та на внутрішні податкові надходження ремонтують дороги, будують школи та лікарні, освітлюють вулиці. Люди розуміють, що об’єднання дає більше можливостей, відтак до нас мають приєднатися вісім навколишніх сіл — Королівка, Стрілківці, Пищатинці, Висічка, Верхняківці, Цигани, Мушкатівка та Слобідка. У кожному з цих населених пунктів проблеми аналогічні, тому після об’єднання, коли бюджет громади збільшиться, буде реальна можливість вирішити їх. Після обрання 11 грудня голови важливо, щоб люди підтримали його та були активними, бо керівник громади – це передовсім рупор інтересів людей, і якщо вони мовчатимуть, змінити щось на краще буде непросто.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: Віктор Голубець, громада, Тернопільщина