Четвер, 21 листопада 2024
• Зупинилося серце захисника із Чортківської громади • Воїн із Теребовлянщини отримав високу відзнаку від президента • Переселенка із Запоріжжя обійняла високу посаду в громаді на Тернопільщині • 18 листопада на Тернопільщині вимикатимуть електроенергію • Понад 400 маскувальних сіток відправили на фронт волонтери із Великої Березовиці • Аварія у Тернополі: автомобіль “Toyota” проїхав на червоний сигнал світлофора • Понад 12 млн гривень взяв киянин за неякісні спальні мішки для тернопільських шкіл • Молодь із Борщева проводить благодійні ярмарки для підтримки воїнів • “Ділки” з Тернопільщини незаконно переправляли чоловіків через кордон • На Тернопільщині жінки складають половину кандидатів до лав Сил оборони • “Її вишиванки – гордість усієї родини”. Віра Присіч із Тернопільщини відсвяткувала 90-річчя • Артистці з Бережан Інні Калинюк присвоїли високе звання • Трагедія у Копичинцях: третя смерть через гриби… • Тернопільські поліцейські врятували 72-річну тернополянку • У пожежі на Кременеччині загинув чоловік • У Тернопільській духовній семінарії відбулася зустріч освітян та священників • П’яний водій у Тернополі повалив дорожній знак • “Зібрали рекордну суму”. У школі на Тернопільщині провели благодійний ярмарок • Працівники Тернопільської митниці склали 62 протоколи про порушення митних правил • 13 громад стали новими учасниками «Марафону лип» від «Контінентал»
«Дзвони Лемківщини» дзвонили онлайн

Автор: Опубліковано: 6 Серпня о 17:55 74


Цього року урочище Бичова, що на Монастирищині, не приймало, на жаль, такого велелюддя гостей, як у попередні роки – через карантинні обмеження.


Щороку на початку серпня тут звучали щемливі пісні із незвичними для нашого вуха «кед» та «лем», смачно пахло варянкою та смаженими бандурками (так лемки називають борщ і картоплю). Щороку сюди зліталися, з’їжджалися і сходилися представники лемківської громади зі всього світу, здалека і зблизька, аби доземно вклонитися один одному і сказати, що «лемко був, є і буде». Цього року урочище Бичова, що на Монастирищині, не приймало, на жаль, такого велелюддя гостей, як у попередні роки – через карантинні обмеження. Проте фестиваль таки відбувся, хоч і в новому, онлайн-форматі!

«Через пандемію коронавірусу немає змоги провести фестиваль у традиційному форматі, — зазначає співорганізатор фестивалю, голова обласної організації Всеукраїнського товариства «Лемківщина» Олександр Венгринович. — Новий онлайн-формат передбачав, що у період заходу на території фестивалю була дозволена особиста присутність лише певних категорій осіб, зокрема, артистів, спеціалістів з відео- та фотозйомки, деяких представників лемківської спільноти. А для того, аби відчути неповторний дух фестивалю, емоції та лемківський дух, можна було відвідати фестиваль в онлайні 1-2 серпня. Фестивальне дійство і нині можна переглянути на YouTube каналі Всеукраїнського товариства «Лемківщина»: https://www.youtube.com/watch?v=jPtJelD3uwE

Вітання гостей, концертні виступи, лемківське радіо, ретро-ватри, старе кіно та жарти — навіть у віртуальному форматі сплелися воєдино сльози і сміх, радість і туга, минуле і сьогодення, ностальгія і погляд у майбутнє…

Розпочали ХХІ міжнародний фестиваль лемківської культури «Дзвони Лемківщини», як завжди, з покладання квітів у Монастириськах до пам’ятника Тарасові Шевченку, пам’ятного знака жертвам депортації, загиблим воїнам АТО, до фігури Матері Божої. Відтак присутні зібралися на Богослужіння до каплиці в урочищі Бичова та запалили традиційну лемківську ватру. Не зраджуючи давній традиції, гостей на імпровізованій сцені вітали ґазда та ґаздиня фестивалю – директор Тернопільського обласного художнього музею, мистецтвознавець Ігор Дуда та очільниця музейного комплексу «Лемківське село», який нині розбудовують в урочищі Бичова, Віра Дудар. Чи не найзворушливіший момент «Лемківських дзвонів» — коли в руках присутніх задзвеніли дзвіночки. «Ці дзвони кличуть нас пам’ятати, — зазначила Віра Дудар. — Нехай ці звуки дзвонів рідного дому, лемківського духу та майбуття розлетяться по всьому світу…»

— Наш фестиваль – найбільший у світі фестиваль лемківської культури, — зазначає Олександр Венгринович. Для лемків такі заходи особливо важливі, бо ж ми розпорошені по світу через нелюдську депортацію 1944-1946 років. Ми були насильно вигнані з рідних українських земель, майже півстоліття замовчувалися знущання, яких ми зазнали під час вигнання. Але нині ми маємо мету – об’єднуватися, гуртуватися, щоб лемківська культура не зникла, а тільки примножилася… Тому кожен захід, який ми проводимо, для нас надзвичайно дорогий. І головне — це дух, який живе в людях! Він є рушійною силою, тому ідея фестивалю себе не вичерпує, а тільки примножується! Сподіваємося, що наступного року зустрінемося усі уже на звиклому багатотисячному дійстві!


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

У Чортківській громаді чергова болюча втрата - 19 листопада зупинилося серце 54-річного військовослужбовця Павла Савки із села Росохач....


Рубрика: , Опубліковано: о 21:09


Головний сержант — командир гармати 45-ої окремої артилерійської бригади Збройних Сил України, мешканець с. Кровинка Теребовлянської громади Віталій Сирляк відтепер повний кавалер ордена «За мужність»...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:01


У Чортківській міській раді високу посаду обійняла переселенка із Запоріжжя Алеся Васильченко...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 10:00


У понеділок, 18 листопада, внаслідок ракетного обстрілу обʼєктів енергетики, за розпорядженням НЕК «Укренерго» на Тернопільщині запроваджується графік погодинних вимкнень...


Рубрика: , Опубліковано: о 22:04


Уже понад рік у Великій Березовиці, що біля Тернополя, плетуть маскувальні сітки і відправляють на фронт...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:00



Теми дня
20 Листопада
17 Листопада
15 Листопада
12 Листопада