Уже третій місяць в Україні триває повномасштабна війна, яку розпочала росія. Переживаємо страшні події, маємо непоправні втрати, але попри весь біль країна повинна продовжувати жити, думати про майбутнє. В управлінні ВД Фонду соцстрахування нашої області ні на день не припиняли роботу, бо працівники свідомі того, що на них покладені відповідальність і турбота про громадян.
Страхові виплати – вчасно і повною мірою
Робота Фонду по всій Україні була адаптована під воєнний стан, що дозволило проводити оперативну комунікацію між працівниками у різних куточках країни, роботодавцями, застрахованими особами і потерпілими на виробництві. Було оновлено контактні дані відділень Фонду з інформацією про стан роботи і час прийому, аби забезпечити надання консультацій попри вимушене переведення на дистанційну роботу окремих відділень.
«В умовах війни для людей особливо важливий соціальний захист. У Тернопільській області потерпілим на виробництві та членам їх родин за чотири місяці цього року Фондом профінансовано 19,5 млн. гривень, зокрема 18,7 млн. гривень щомісячних страхових виплат.
У 2022 році щомісячні страхові виплати в умовах воєнного стану в Україні було збільшено: наші фахівці в усіх регіонах успішно провели перерахунок на 14%, і це попри різні технічні складнощі, бойові дії, тимчасову окупацію і зруйновані приміщення. У результаті перерахунку потерпілі та їхні сім’ї в Тернопільській області також вчасно отримали щомісячні страхові виплати, які в середньому зросли на 306 гривень для кожної особи, а загалом по області – на 581,4 тис. гривень. Відповідне рішення про проведення перерахунку розробило Міністерство соціальної політики України та затвердив Кабінет Міністрів України», – зазначив начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області Федір Бортняк.
Колегам з інших областей, які змушені були покинути свої домівки й утікати від обстрілів, в управлінні ВД Фонду в Тернопільській області надали місце для праці. У перші дні війни зруйновано приміщення управління в Харківській області. Ризикуючи своєю безпекою, працівники під обстрілами забирали з-під руїн важливі документи, справи потерпілих на виробництві й виїжджали в інші області. На сьогодні пошкоджено 17 приміщень Фонду по Україні.
Волонтерство – вклад у перемогу України
Управління виконавчої дирекції Фонду соцстрахування у Тернопільській області з початку війни долучилося до допомоги українським військовим та мешканцям областей, де тривають бойові дії. Семеро працівників Фонду від нашої області пішли захищати рідну землю і свій народ, багато в кого з працівників рідні теж на передовій. Для них спільно організували екіпіровку: каски, бронежилети, різне спорядження – усе, щоб зберегти життя. Працівники установи постійно перебувають із ними на зв’язку, вболівають за кожного, хто протистоїть ворогу.
Управління ВД ФССУ в Тернопільській області передало для потреб Нацгвардії автомобіль. У вільний час працівники управління ВД Фонду в Тернопільській області активно долучаються до волонтерства. У перші тижні війни разом із компанією «Ровер-плюс» виготовляли джгути для зупинки крові зі старих велосипедних шин. І хоча таке саморобне спорядження не було досконалим, але рятувало життя, адже тоді вкрай бракувало професійного спорядження.
Згодом колектив управління долучився до пошиття спідньої білизни для бійців. Прочитали в соцмережі про пошук тканини для потреб нашої армії. Зібрали між собою кошти і придбали кілька рулонів ситцю. Принесли тканину, але виявилось, що на тій локації уже є вдосталь. Тоді вирішили, що ситець все одно потрібно використати для військових. Погодилися взятися за пошиття білизни волонтерки з майстерні «АліТан» — дві сестри, Алла і Тетяна. Відклали щоденну працю і трудилися для армії. Для сестер війна – це ще й особисті тривожні моменти, адже коріння їхнього батька – з Маріуполя, з майбутньою дружиною він познайомився на заводі «Азовсталь», який став місцем героїчної боротьби наших захисників. Дотепер шиють спідню білизну у співпраці з працівниками Фонду.
У своїх домівках фондівці Тернопільщини гостинно прийняли переселенців. Надали прихисток приїжджим родинам із Херсона, Житомира, Київщини, інших регіонів, які потерпіли від ворожої навали, у своїх оселях і керівництво та працівники управління, і майже всі керівники відділень у районах. Був щасливий випадок, коли вагітна жінка, яка разом із 7-річною донечкою евакуювалась із Херсона в Підволочиськ, у квітні народила здорову донечку. За неї раділа вся дружна родина переселенців, яка згуртувалася в оселі керівника відділення.
Колектив управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області досі продовжує волонтерити, бо війна, на жаль, триває. Упродовж місяця працівники почергово долучаються до пакування продуктових наборів для мешканців областей, де відбуваються бойові дії. Тернопільська ОВА взяла на себе зобов’язання дбати про військових і українців, які залишилися без засобів для існування на лінії фронту. Тернопільщина – надійний тил!
Джерело: НОВА Тернопільська газета