Субота, 27 липня 2024
• “Її пісні були наповнені теплом і ніжністю, так само, як і її душа”. Обірвалось життя співачки Ірини Музики • Затримали підозрюваного у вбивстві Ірини Фаріон • Прапор передали синові. Шумщина попрощалась із Героєм Миколою Пичулюком • Митрополит Епіфаній закладе капсулу під меморіальний комплекс у Лішні • У службовців ТЦК Тернопільщини вилучили 1,8 млн грн, 82000 євро і 96000 доларів • Викрав у знайомого банківську картку і зняв 40 тисяч гривень кредиту • Із серпня у Тернополі подорожчає проїзд у громадському транспорті • На Монастирищині два брати відкопали на городі дзвін XIIX століття • У Збручі на Тернопільщині масово загинула риба • За сприяння в складанні іспиту з водіння взяв 12 тисяч гривень • У готелі в Тернополі військовий застрелив прикордонника • Мамині вишиванки передала до музею в Залізцях • Надії було лише 24. Обірвалось життя поліцейської з Тернопільщини • Олександра Криницького призначили представником уповноваженого з прав людини в Тернопільській області • 20 тисяч кал – на городі у Василя Романчака із Теребовлянщини • Землю накрила магнітна буря червоного рівня • У рідному селі Романа Купчинського на Зборівщині відновлюють музей • У Великій Березовиці вшанують загиблих Героїв • Вбивство Ірини Фаріон: деталі замаху та версії слідства • Працівниця “Тернопільводоканалу” творить дивовижні речі з бісеру
Господар будівельного майданчика

Опубліковано: 26 Листопада о 8:34 24


Не стало заслуженого будівельника України Івана Лукича Красновського.


Друзі та колеги висловлюють щирі співчуття рідним з приводу непоправної втрати — смерті Івана Красновського. Згадаємо, якою людиною був Іван Лукич, адже його професійний шлях є прикладом для наслідування молодших поколінь.
Іван Лукич Красновський народився 3 серпня 1932 року в селі Ценів Козівського району в сім’ї працьовитих, а тому заможних хліборобів. Всі негаразди, яких зазнали мешканці нашого краю, зачепили і їхню родину. На початку 50-их років Іван Лукич поїхав працювати у місто Кривий Ріг. Був кріпильником у залізорудній шахті. Одружився і в 1960 році переїхав з сім’єю у Тернопіль.
Лише кілька місяців роботи муляром у будівельному управлінні «Житлобуд-1» вистачило для того, щоб помітили його уміння не тільки якісно виконувати найскладніші елементи цегляної кладки, віртуозно перекривати бетонними панелями будівельні споруди, а й організаційні здібності, і запропонували очолити бригаду. Іван Лукич умів брати відповідальність на себе, тому погодився спробувати, і так на кілька десятиліть став бригадиром мулярів.
Будували житлові будинки, школи, дитячі садочки, громадські та адміністративні будівлі. Будували якісно, відповідально. Якщо на об’єкт привозили неякісну цеглу або неналежної марки бетонні вироби, Іван Лукич не приймав такі матеріали, вимагав лише ті, що відповідають технічним потребам. Така вимогливість не усім була зручною. Але постачальники чітко орієнтувались, що браковані або неякісні матеріали везти на будівельний майданчик, де працює Красновський, – не варто: особисто приймає і перевіряє кожну машину, непотріб поверне виробнику однозначно, дарма лише транспорт прокатається.
Принциповий у питаннях і виробничого характеру, і у відстоюванні інтересів своїх підлеглих. Тому в бригаді ніколи не було плинності кадрів, не затримувались лише ліниві та любителі алкоголю. Не любив брехунів і злодіїв. Умів працювати з різними людьми: і з умовно засудженими, які мали примусову роботу на будові, і зі студентами-медиками, які працювали усе літо в будівельному загоні у складі бригади. Найвища зарплата була саме в бригаді Красновського.
Іван Лукич був справжнім господарем на будмайданчику: будівельні матеріали складали в такій послідовності, щоб зайвий раз не перекладати, щоб не було бою. Зважено сприймав інновації: першим в Україні узявся за госпрозрахунковий бригадний підряд. Успішно освоювали нові виробничі можливості усією бригадою і вболівали за результати своєї праці.
Відомий у місті і в області будівельник. Тернопіль назавжди увібрав у себе тепло душі й уміння Майстра. Так величали його люди. За порадою в будівництві звертались навіть тоді, коли Іван Лукич був уже в поважному віці. Його шанували люди, бо він любив і поважав людей. Був вимогливим, насамперед до себе. Щирий, тактовний і надзвичайно скромний.
Заслужений будівельник України, кавалер орденів Дружби народів і Трудового Червоного прапора. Нагороджений численними грамотами і медалями. Про І. Л. Красновського писали в газетах, розповідали по радіо і телебаченню. А він щедро ділився досвідом, радів успіхам своїх учнів, їх професійному і кар’єрному зростанню.
Іван Лукич до останніх днів вів активний спосіб життя: самостійно вирішував усі господарчі проблеми, працював на дачі, забирав правнучку зі школи і водив на гуртки.
На жаль, підступна хвороба за кілька днів забрала здоров’я і життя.
Іван Лукич залишив добрий, світлий спомин усім, хто його знав, шанував за багаторічну гідну і високопрофесійну працю, за чуйність і людяність у ставленні до кожної людини.
У скорботі залишив дочок, онуків, зятів, правнучку і всю родину.
Світла пам’ять про Івана Красновського і його добрі справи задля розвитку Тернополя та громади назавжди залишиться у серцях городян.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

26 липня померла вокалістки відомого тернопільського гурту «Фіра» Ірина Музика...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:10


У Дніпрі затримали підозрюваного у вбивстві мовознавиці й ексдепутатки Ірини Фаріон, повідомив президент Володимир Зеленський із посиланням на міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка...


Рубрика: , , Опубліковано: о 19:40


24 липня Шумська громада провела в останню путь 51-річного захисника Миколу Пичулюка, який загинув 17 липня поблизу селища Нью-Йорк на Донеччині...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:00


24 липня 2024 року предстоятель Православної Церкви України блаженнійший Митрополит Епіфаній прибув із візитом на Тернопільщину...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:16


Службовцям ТЦК із Тернопільщини, які за гроші «вирішували питання» для військовозобов’язаних, оголосили підозру...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:42



Теми дня
26 Липня
25 Липня
24 Липня
23 Липня