На жорсткому диску його комп’ютера зберігалася понад тисяча акаунтів як українських, так й іноземних користувачів.
На сайті «kamyn9ka.com», адміністратором якого був підліток, містилася адміністративна панель зі шкідливим програмним забезпеченням Azorult, що дозволяла безперешкодно красти персональні дані. У архівах сайту оперативники Слобожанського управління Департаменту кіберполіції разом із поліцією Харківщини виявили близько 400 файлів з даними заражених комп’ютерів не лише з України, а й усього світу.
Програмне забезпечення хакер розповсюджував за допомогою посилання, розміщеного ним же на «youtube.com». При переході за таким посиланням, вірус автоматично завантажувався на комп’ютер жертви та шукав паролі до акаунтів соцмереж, електронних скриньок, ключі від електронних гаманців тощо. Таким чином хлопець отримував доступ до конфіденційної інформації, яку потім продавав на тематичних форумах.
Для того, щоб залишатися непоміченим, кіберзлочинець приховував свою IP-адресу, користуючись анонімайзерами та проксі-серверами.
Під час проведення санкціонованого обшуку правоохоронці вилучили у хлопця комп’ютерну техніку та мобільний телефон. Вилучене обладнання направлено на комп’ютерно-технічну експертизу. Після отримання її результатів буде вирішено питання щодо оголошення зловмиснику про підозру за ч.1 ст.361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів та комп’ютерних мереж) КК України. За фактом незаконного втручання в роботу комп’ютерів та комп’ютерних мереж поліція розпочала кримінальне провадження, про це йдеться на сайті кіберполіції України.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: кіберзлочини, кіберполіція, Тернопільщина