Понеділок, 02 грудня 2024
• Нічна атака “шахедом” по Тернополю: загинув 45-річний чоловік, є також важкопоранені • Латвійські партнери передали два автомобілі для військовослужбовців Тернопільщини • “Обірвалося на полі бою молоде життя …” Загинув захисник Євгеній Гнидка • Вбивство у Тернополі: грабіжник увірвався в будинок і зарізав подружжя… • Ресторани Тернополя забезпечують військових додатковим харчуванням • Вчителів запрошують взяти участь у проєкті «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті» • Бучацька громада прощається із захисником Русланом Грицівим • 199 дітей цьогоріч розшукували поліцейські на Тернопільщині • Четверта смерть через гриби: сім’я на Тернопільщині втратила 13-річну дівчинку • У Тернополі віддали шану жертвам голодоморів в Україні • У Тернополі виступить “Лісапетний батальйон” • У Тернополі автобус наїхав на 23-річного хлопця • Зупинилося серце захисника із Чортківської громади • Воїн із Теребовлянщини отримав високу відзнаку від президента • Переселенка із Запоріжжя обійняла високу посаду в громаді на Тернопільщині • 18 листопада на Тернопільщині вимикатимуть електроенергію • Понад 400 маскувальних сіток відправили на фронт волонтери із Великої Березовиці • Аварія у Тернополі: автомобіль “Toyota” проїхав на червоний сигнал світлофора • Понад 12 млн гривень взяв киянин за неякісні спальні мішки для тернопільських шкіл • Молодь із Борщева проводить благодійні ярмарки для підтримки воїнів
Хто «кришує» гральний бізнес на Тернопільщині?

Автор: Опубліковано: 17 Червня о 15:12 1092


Громадські активісти взялися викривати нелегальні гральні заклади.


На Тернопільщині громадські активісти взялися викривати нелегальні гральні заклади. Волонтерка, голова БФ «Чесна Україна» Любов Солтис повідомила поліцію про такий заклад у Теребовлі. Підтримав її ініціативу громадський активіст із Бучача Роман Довбенко. Він виїжджав до Теребовлі, де зняв відео, як поліція зреагувала на повідомлення. Згодом Роман також викликав правоохоронців у нелегальний гральний зал у Чорткові.

Чи дозволений гральний бізнес? Якщо у грудні 2019-го року уряд постановив закрити всі гральні заклади, то 14 липня 2020-го Верховна Рада ухвалила закон з організації та проведення азартних ігор. Проте ліцензію для азартних ігор мають одиниці закладів в Україні, бо її не так легко отримати.

Головний орган, через який має пройти представник будь-якого грального бізнесу задля отримання ліцензії, — комісія з азартних ігор та лотерей. Вона була створена постановою Кабінету Міністрів 23 вересня 2020-го. До закладів, що мають офіційну ліцензію, є ряд вимог. У них не можна пропонувати клієнтам алкоголь, а потрапити до них можна лише за спеціальною карткою гравця, на якій є повна інформація про відвідувача: вік, соціальний та сімейний стани, наявність аліментів, чи є клієнт отримувачем субсидії. Перед видачею цієї картки гравцеві заклад має також перевірити, чи немає людини в реєстрі осіб, яким заборонено відвідувати гральні заклади.

Роман Довбенко (другий зліва) із закарпатськими активістами.

А тим часом «процвітає» нелегальний бізнес, за який не платять податки, де нікого з відвідувачів не перевіряють, головне, щоб вони приносили гроші.

— Раніше у Теребовлі був гральний зал, я зверталася до міського голови, щоб його закрити, але реакції не було, — розповідає Любов Солтис. — Десь у 2019 році він ніби припинив діяльність. А цьогоріч у травні знову запрацював. До мене зателефонувала одна людина з Теребовлі і поскаржилася, що її син виносить туди всі гроші з хати, просила про допомогу. Власне тому я зателефонувала до поліції і попросила перевірити, чи має ігровий зал документи на роботу. Не була впевнена, що не почнуть прикривати власників. Зателефонувала до активіста Романа Довбенка, адже він завжди принципово бореться з незаконними діями. Вдячна, що приїхав і проконтролював дії поліції. До слова, слідчі від п’ятниці до понеділка чекали на рішення суду щодо обшуку приміщення, довелося охороняти вхід.

Нині триває розслідування даної справи по роботі закладу в Теребовлі.

— Мені нещодавно «злили» інформацію про нелегальні ігрові зали на Тернопільщині, куди ходить молодь, виносить батьківські гроші, зароблені важкою працею, тому я вирішив щось змінити в цьому напрямку, — каже Роман Довбенко. — Маю адреси нелегальних ігрових залів, тож буду поступово навідуватись туди і викликати поліцію. Хоча посадовці в правоохоронних органах самі добре володіють ситуацією, деякі з них «кришують» азартний бізнес в області.

Розповідають, що за малі зали власники «дають на лапу» по 15 тисяч гривень на місяць, за середні — 20 тисяч, за великі — 30 тисяч гривень. Пані Любов Солтис повідомила мені про ігровий зал у Теребовлі. Я виїхав туди. Було очевидно, що заклад «кришують», бо майже чотири години поліцейські нічого не робили. Коли почав знімати на камеру, трохи зарухались. Довелося телефонувати на «102» і залишати скаргу на начальника слідства, на начальника Теребовлянської поліції, на начальника Управління стратегічних розслідувань Тернопільщини. Лише після цього поліція поставила охорону біля закладу, щоб допоки не буде рішення суду на обшук звідти нічого не винесли.

Маю інформацію про посадовців, які «кришують» гральний бізнес у Чорткові. Власне, щоб і там поставити крапку в нелегальній діяльності, я поїхав до райцентру. Попросив знайомого зайти до закладу, зняти на відео, чи справді там відбуваються ігри. Маючи відеодоказ, я викликав поліцію, просив правоохоронців знімати все на нагрудні камери, щоб не зам’яли справу. Свого часу мені вдалося добитися закриття ігрового залу в Бучачі. Спілкуюся нині з активістами ГО «Доста — Україна» із Закарпатської області, які також активно виступають проти нелегального бізнесу.
За гральним бізнесом стоять чимало зацікавлених осіб, тому розумію всі ризики. Як тільки я взявся викривати гральний бізнес, правоохоронці для годиться закрили підпільний зал у Заліщиках. Але ми все це контролюємо, щоб на Тернопільщині ніхто не дозволяв собі заробляти на нелегальному гральному бізнесі.

Про закриття підпільного грального закладу в Заліщиках повідомили у відділі комунікації поліції Тернопільської області: «20 комп’ютерів та інше обладнання, призначене для організації грального бізнесу, виявили оперативники управління стратегічних розслідувань. Підпільний заклад працював у Заліщиках. Заклад діяв у вечірній та нічний час. Постійних клієнтів адміністратори добре знали, тому випадкових людей до приміщення не пускали. Відвідувачі могли робити ставки, сплачувати кошти та отримувати доступ до гри. На даний час поліцейські встановлюють осіб, причетних до організації нелегального бізнесу. Вирішується питання про внесення відомостей до ЄРДР за ст. 203-2 (зайняття гральним бізнесом) КК та арешту грального обладнання”.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

У ніч на понеділок, 2 грудня, російські окупанти завдали удару по багатоповерхівці в Тернополі. Внаслідок атаки загинув 45-річний чоловік, ще троє людей доправили до лікарень...


Рубрика: , Опубліковано: о 8:53


У п’ятницю, 29 листопада, заступник мера Марупе (Латвійська Республіка) передав два транспортні засоби для військовослужбовців з Великоберезовицької громади, які боронять нашу державу на фронті...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:41


На фронті загинув захисник із Бучацької громади Євгеній Гнидка...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:40


Продовжено відбір на програму з навчання та працевлаштування ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин «Разом»...


Рубрика: , , Опубліковано: о 22:10


Подружжя тернополян з ознаками насильницької смерті у власному помешканні виявила рідна сестра загиблої...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 18:00



Теми дня
2 Грудня
30 Листопада
28 Листопада
25 Листопада
24 Листопада
23 Листопада