Субота, 27 липня 2024
• “Її пісні були наповнені теплом і ніжністю, так само, як і її душа”. Обірвалось життя співачки Ірини Музики • Затримали підозрюваного у вбивстві Ірини Фаріон • Прапор передали синові. Шумщина попрощалась із Героєм Миколою Пичулюком • Митрополит Епіфаній закладе капсулу під меморіальний комплекс у Лішні • У службовців ТЦК Тернопільщини вилучили 1,8 млн грн, 82000 євро і 96000 доларів • Викрав у знайомого банківську картку і зняв 40 тисяч гривень кредиту • Із серпня у Тернополі подорожчає проїзд у громадському транспорті • На Монастирищині два брати відкопали на городі дзвін XIIX століття • У Збручі на Тернопільщині масово загинула риба • За сприяння в складанні іспиту з водіння взяв 12 тисяч гривень • У готелі в Тернополі військовий застрелив прикордонника • Мамині вишиванки передала до музею в Залізцях • Надії було лише 24. Обірвалось життя поліцейської з Тернопільщини • Олександра Криницького призначили представником уповноваженого з прав людини в Тернопільській області • 20 тисяч кал – на городі у Василя Романчака із Теребовлянщини • Землю накрила магнітна буря червоного рівня • У рідному селі Романа Купчинського на Зборівщині відновлюють музей • У Великій Березовиці вшанують загиблих Героїв • Вбивство Ірини Фаріон: деталі замаху та версії слідства • Працівниця “Тернопільводоканалу” творить дивовижні речі з бісеру
Хто «кришує» гральний бізнес на Тернопільщині?

Автор: Опубліковано: 17 Червня о 15:12 1091


Громадські активісти взялися викривати нелегальні гральні заклади.


На Тернопільщині громадські активісти взялися викривати нелегальні гральні заклади. Волонтерка, голова БФ «Чесна Україна» Любов Солтис повідомила поліцію про такий заклад у Теребовлі. Підтримав її ініціативу громадський активіст із Бучача Роман Довбенко. Він виїжджав до Теребовлі, де зняв відео, як поліція зреагувала на повідомлення. Згодом Роман також викликав правоохоронців у нелегальний гральний зал у Чорткові.

Чи дозволений гральний бізнес? Якщо у грудні 2019-го року уряд постановив закрити всі гральні заклади, то 14 липня 2020-го Верховна Рада ухвалила закон з організації та проведення азартних ігор. Проте ліцензію для азартних ігор мають одиниці закладів в Україні, бо її не так легко отримати.

Головний орган, через який має пройти представник будь-якого грального бізнесу задля отримання ліцензії, — комісія з азартних ігор та лотерей. Вона була створена постановою Кабінету Міністрів 23 вересня 2020-го. До закладів, що мають офіційну ліцензію, є ряд вимог. У них не можна пропонувати клієнтам алкоголь, а потрапити до них можна лише за спеціальною карткою гравця, на якій є повна інформація про відвідувача: вік, соціальний та сімейний стани, наявність аліментів, чи є клієнт отримувачем субсидії. Перед видачею цієї картки гравцеві заклад має також перевірити, чи немає людини в реєстрі осіб, яким заборонено відвідувати гральні заклади.

Роман Довбенко (другий зліва) із закарпатськими активістами.

А тим часом «процвітає» нелегальний бізнес, за який не платять податки, де нікого з відвідувачів не перевіряють, головне, щоб вони приносили гроші.

— Раніше у Теребовлі був гральний зал, я зверталася до міського голови, щоб його закрити, але реакції не було, — розповідає Любов Солтис. — Десь у 2019 році він ніби припинив діяльність. А цьогоріч у травні знову запрацював. До мене зателефонувала одна людина з Теребовлі і поскаржилася, що її син виносить туди всі гроші з хати, просила про допомогу. Власне тому я зателефонувала до поліції і попросила перевірити, чи має ігровий зал документи на роботу. Не була впевнена, що не почнуть прикривати власників. Зателефонувала до активіста Романа Довбенка, адже він завжди принципово бореться з незаконними діями. Вдячна, що приїхав і проконтролював дії поліції. До слова, слідчі від п’ятниці до понеділка чекали на рішення суду щодо обшуку приміщення, довелося охороняти вхід.

Нині триває розслідування даної справи по роботі закладу в Теребовлі.

— Мені нещодавно «злили» інформацію про нелегальні ігрові зали на Тернопільщині, куди ходить молодь, виносить батьківські гроші, зароблені важкою працею, тому я вирішив щось змінити в цьому напрямку, — каже Роман Довбенко. — Маю адреси нелегальних ігрових залів, тож буду поступово навідуватись туди і викликати поліцію. Хоча посадовці в правоохоронних органах самі добре володіють ситуацією, деякі з них «кришують» азартний бізнес в області.

Розповідають, що за малі зали власники «дають на лапу» по 15 тисяч гривень на місяць, за середні — 20 тисяч, за великі — 30 тисяч гривень. Пані Любов Солтис повідомила мені про ігровий зал у Теребовлі. Я виїхав туди. Було очевидно, що заклад «кришують», бо майже чотири години поліцейські нічого не робили. Коли почав знімати на камеру, трохи зарухались. Довелося телефонувати на «102» і залишати скаргу на начальника слідства, на начальника Теребовлянської поліції, на начальника Управління стратегічних розслідувань Тернопільщини. Лише після цього поліція поставила охорону біля закладу, щоб допоки не буде рішення суду на обшук звідти нічого не винесли.

Маю інформацію про посадовців, які «кришують» гральний бізнес у Чорткові. Власне, щоб і там поставити крапку в нелегальній діяльності, я поїхав до райцентру. Попросив знайомого зайти до закладу, зняти на відео, чи справді там відбуваються ігри. Маючи відеодоказ, я викликав поліцію, просив правоохоронців знімати все на нагрудні камери, щоб не зам’яли справу. Свого часу мені вдалося добитися закриття ігрового залу в Бучачі. Спілкуюся нині з активістами ГО «Доста — Україна» із Закарпатської області, які також активно виступають проти нелегального бізнесу.
За гральним бізнесом стоять чимало зацікавлених осіб, тому розумію всі ризики. Як тільки я взявся викривати гральний бізнес, правоохоронці для годиться закрили підпільний зал у Заліщиках. Але ми все це контролюємо, щоб на Тернопільщині ніхто не дозволяв собі заробляти на нелегальному гральному бізнесі.

Про закриття підпільного грального закладу в Заліщиках повідомили у відділі комунікації поліції Тернопільської області: «20 комп’ютерів та інше обладнання, призначене для організації грального бізнесу, виявили оперативники управління стратегічних розслідувань. Підпільний заклад працював у Заліщиках. Заклад діяв у вечірній та нічний час. Постійних клієнтів адміністратори добре знали, тому випадкових людей до приміщення не пускали. Відвідувачі могли робити ставки, сплачувати кошти та отримувати доступ до гри. На даний час поліцейські встановлюють осіб, причетних до організації нелегального бізнесу. Вирішується питання про внесення відомостей до ЄРДР за ст. 203-2 (зайняття гральним бізнесом) КК та арешту грального обладнання”.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

26 липня померла вокалістки відомого тернопільського гурту «Фіра» Ірина Музика...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:10


У Дніпрі затримали підозрюваного у вбивстві мовознавиці й ексдепутатки Ірини Фаріон, повідомив президент Володимир Зеленський із посиланням на міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка...


Рубрика: , , Опубліковано: о 19:40


24 липня Шумська громада провела в останню путь 51-річного захисника Миколу Пичулюка, який загинув 17 липня поблизу селища Нью-Йорк на Донеччині...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:00


24 липня 2024 року предстоятель Православної Церкви України блаженнійший Митрополит Епіфаній прибув із візитом на Тернопільщину...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:16


Службовцям ТЦК із Тернопільщини, які за гроші «вирішували питання» для військовозобов’язаних, оголосили підозру...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:42



Теми дня
26 Липня
25 Липня
24 Липня
23 Липня